Gdzie jesteś » Forum » Ogrody na świecie » Le Jardin Plume

Pokaż wątki Pokaż posty

Le Jardin Plume

Leida 21:43, 26 lut 2015


Dołączył: 29 maj 2012
Posty: 346
Czyli już masz jedną z roślin do przyszłego ogrodu letniego. Tylko nie zapomnij zebrać nasion.







I kolejne przejście i przed nami ogród jesienny.



____________________
Hania
Gabriela 22:25, 26 lut 2015


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Jadę tam w czerwcu, w tym roku, mąż znowu chce do Normandii. Więc zobaczę pewnie trochę inny ogród.
Odkryłam Plume w kórymś z programów TV, jego strona www oczywiście jest w moich ulubionych. Ale Twoje zdjęcia - świetne, mam nadzieję że wstawisz więcej.

Hania, dzięki za dedykację do ognistego fragmentu ogrodu. Dzisiaj zakupiłam czerwone lilie,w tym martagony, żeby w czerwcu też było ogniście. Reszta - zapewniona.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
Leida 22:47, 26 lut 2015


Dołączył: 29 maj 2012
Posty: 346
No to na pewno nam pokażesz inne rośliny. Już jestem ciekawa bo wydaje mi się, że to jest ogród na każda porę roku.
Chociaż chyba jesienią jak zakwitną te wszystkie trawy to ten ma swój szczyt.
Jeszcze jest kilka części ogrodu do pokazania, tylko zdjęcia coś strasznie słabo wchodzą dzisiaj a przynajmniej u mnie.

Ja tez oglądałam ten sam program co Ty a potem co i rusz trafiałam na ten ogród przy różnych okazjach. On jest razem z naszą Danusią w 100 Contemporary Gardens. Jakie światowe towarzystwo.

Dalej Well garden, ogród jesieni - brakowało mi w nim kwiatów astrów i pióropuszy miskantów. Przypuszczam, że ta części 1-2 miesiace później wygląda zjawiskowo.







____________________
Hania
Leida 23:00, 26 lut 2015


Dołączył: 29 maj 2012
Posty: 346
Ciekawe jak oni tną ten żywopłot wielkości małego boiska?



____________________
Hania
Gabriela 23:14, 26 lut 2015


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Żywopłot tną prawdopodobnie pracownikami najemnymi.
W czerwcu łanu traw nie będzie, oczywiście. No ale nie można mieć wszystkiego i będzie powód by wybrać się kiedyś u schyłku lata.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
Gabriela 12:50, 31 gru 2015


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Jak zaplanowałam, tak zrobiłam i byłam (byliśmy) w tym ogrodzie na początku czerwca tego roku. Jest zachwycający, właściciele są przemiłymi ludźmi i mogę dopisać go do listy miejsc, w których dobrze byłoby mieszkać.
To co, wchodzimy?



Oczywiście przez furtkę:


Tu kupujemy bilety i rozglądamy się:




Metry strzyżonych żywopłotów przyciągają uwagę:



____________________
Ogród w budowie nieustającej
Gabriela 12:53, 31 gru 2015


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Jest formalnie i dziko jednocześnie.









Uładzona łąka, chodziłam tam boso.



____________________
Ogród w budowie nieustającej
Gabriela 12:59, 31 gru 2015


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Co rośnie na łące?




Są też drzewka owocowe, które w wędrówce przez łąkę dają trochę cienia w gorący dzień.











Z daleka dobrze widać kształt zębatego żywopłotu





____________________
Ogród w budowie nieustającej
margaretka3 13:05, 31 gru 2015


Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 5348
Ależ sielsko! A żywopłot jak wzburzone fale na morzu
Gabrysiu, do samej północy możesz wstawiać zdjęcia Chętnie spędzę Sylwestra w takim ogrodzie
____________________
Gosia - Ogród od nasionka z widokiem na Lanckoronę
Gabriela 13:05, 31 gru 2015


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Początek czerwca to jeszcze nie jest czas traw, wiec z kronikarskiego obowiązku podaję:

Trawy nad basenikiem:






Rabaty trawiaste nie są w centralnej osi ogrodu, tylko z boku. Centralnie jest łąka w kwadratach.





____________________
Ogród w budowie nieustającej
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies