Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Podwórze - gosp. rolne

Pokaż wątki Pokaż posty

Podwórze - gosp. rolne

hanka_andrus 23:43, 09 kwi 2011


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
No to jednak jakieś zmiany macie nadzieję robić,
Inaczej nie szukalibyście podpowiedzi.Przy ganku zróbcie wąską rabatę -1m na długosć budynku.Trzeba ją obłożyć kamieniami .Wymienić ziemię i posadzić wiecznie zielone ,na przykład
bukszpan ,tuję ,rododendron.Ale nie jałowiec.Uzupełnić jakimiś bylinami: goździk,siny i brodaty,zawciąg,jakieś smagliczki,ubiorki.Podsypać korą,nie będzie tak wysychać.No i podlewać.To są rośliny nie wymagające zbytniej opieki,Garść nawozu/macie własny obornik/ i codziennie wiadro wody,i będzie ładnie.
O tej rabacie przy bramie - zróbcie zdjęcie,jak prosiłam,i wymiary.Płot wymienicie na nowy,i będzie już lepiej niż jest.A pomysł na nasadzenia i plan rabaty postaramy się podrzucić. w trakcie.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Jagna 23:47, 09 kwi 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 1569
Własnie patrzę że pergola z królikami ok ale pnącze na niej już nie bo tam beton. Ale sadzę że można dać jakieś jednoroczne w doniczkach. Jakieś małe wiadereczka cynkowe, albo garnki kamienne już nie używane bo np wyszczerbione. taki detal tylko doda im uroku.
____________________
Wątek o tym, że nie umiem
Gardenarium 23:49, 09 kwi 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Dobry pomysł. Trzeba poszukać w budynkach starych konewek, widarek, beczek i innych pojemników, które by się nadały do obsadzenia kwiatami
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Lazarscy1634 23:52, 09 kwi 2011


Dołączył: 07 kwi 2011
Posty: 9
Mam 2 stare "kamionki" w których chciałam posadzić kwiaty. Oraz starą drewnianą beczkę.
____________________
Rolnik to ten co mu zapach świeżej ornej ziemi znany ...
Jagna 23:53, 09 kwi 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 1569
Co do szlaku komunikacyjnego to chyba nie ma co kombinować. Widać go gołym okiem, trzeba sie zastanowić jak ogarnąć w ryzy te pasma zieleni które widać na zdjęciach...ale to już nie ja
____________________
Wątek o tym, że nie umiem
Jagna 23:57, 09 kwi 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 1569
Lazarscy1634 napisał(a)
Mam 2 stare "kamionki" w których chciałam posadzić kwiaty. Oraz starą drewnianą beczkę.


no i bomba.jeśli wieszać kamionki to można tak pod kątem żeby kwiaty wyglądały jakby sie z nich wylewały.
A drewniana taczka również może być z roślinami. Moze stanowić "kwietna wyspę" na batonie albo na kawałku zieleni. Na tym murze pruskim to mi by się róża pnąca podobała
____________________
Wątek o tym, że nie umiem
an_tre 23:59, 09 kwi 2011


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22372
Witaj obserwuję Twoje zmagania z upiększeniem obejścia i rzeczywiście czeka Cię wiele wysiłku, ale jak moi poprzednicy radzili można wykorzystać stare pojemniki, jak również nie używane taczki, a na starym kultywatorze ( odmalowanym np. na czarno) można ustawić donice z kwiatami Masz wiele możliwości jak rozejrzysz się po gospodarstwie
____________________
Rajski Ogród Ani + Rajski ogród Ani 2... niekończące się marzenie... http://www.ogrodowisko.pl/watek/2691-maj-2012-duszniki-zdroj-park-zdrojowy-i-okolice http://www.ogrodowisko.pl/watek/1966-ogrod-w-lubiechowie-kolo-ksiaza
hanka_andrus 00:27, 10 kwi 2011


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Ma możliwości,ale babka z dziadkiem jeszcze na ręce patrzą i nie wszystko pozwolą zmieniać od ręki.Ale czasami trzeba coś robić,bez oglądania się na starych,
Małymi kroczkami i będą efekty.Babka już za wszystkim nie nadąży,a dziadek,jemu już wszystko jedno,byle o pole nie trzeba się martwić,A może odwrotnie?
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
an_tre 00:29, 10 kwi 2011


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22372
Haniu widzę, że życie na wsi znasz od podszewki, prawda? ?)
____________________
Rajski Ogród Ani + Rajski ogród Ani 2... niekończące się marzenie... http://www.ogrodowisko.pl/watek/2691-maj-2012-duszniki-zdroj-park-zdrojowy-i-okolice http://www.ogrodowisko.pl/watek/1966-ogrod-w-lubiechowie-kolo-ksiaza
monteverde 00:38, 10 kwi 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Zróbcie porządek i będziemy myśleć, widzę,że male podwórko, ale króliki bym wzięła do stodoły) a w tej wnęce za gankiem k/ obórki zrobiłabym kącik do posiedzenia po ciężkiej pracy)
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies