Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Podwórze - gosp. rolne

Pokaż wątki Pokaż posty

Podwórze - gosp. rolne

Jagna 11:19, 10 kwi 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 1569
Jolu to co pokazałaś bardzo jest bliskie mojej ulubionej estetyce.
____________________
Wątek o tym, że nie umiem
Joku 11:22, 10 kwi 2011


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12046
To też podpatrzyłam na niemieckiej wsi (chociaż nie było to typowe gospodarstwo)





____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Joku 11:25, 10 kwi 2011


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12046
I jeszcze jedno zdjęcie, z tego samego miejsca (już gdzieś na forum pokazywałam):




____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Jagna 11:30, 10 kwi 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 1569
Jolu pokazałaś moje skrzynki na warzywniaku, tzn te które chcę żeby były
____________________
Wątek o tym, że nie umiem
Joku 11:31, 10 kwi 2011


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12046
Można też bardziej rustykalnie (chociaż wiem że mieszkańcy wsi bardzo tęsknią żeby upodobnić się do miasta)







____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Joku 11:35, 10 kwi 2011


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12046
Jagna napisał(a)
Jolu pokazałaś moje skrzynki na warzywniaku, tzn te które chcę żeby były


Cieszę się że moje zdjęcia mogą kogoś zainspirować.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Jagna 11:37, 10 kwi 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 1569
Na naszym podwórku- tzn na podwórku naszych młodych rolników jest sporo betonu. można go skuć co byłoby karkołomne jak sądzę, albo połączyc z kamieniem. Zastanawiam się czy można by część kamieni "wsadzić" w istniejące wylewki żeby płynnie przechodził kamień w beton?
ja nie potrafię sobie tego zwizualizować ale może Ty umiesz? sądzisz, ze to mogłoby być dobre rozwiązanie. Ja tak kombinuję, bo wiem, ze dgyby zrbić wszystko od nowa to zabrakło by czasu na prace rolne ,które "dają chleb"
____________________
Wątek o tym, że nie umiem
Jagna 11:40, 10 kwi 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 1569


a na tych okienkach też można coś zawiesić z roślinami. Można kupić raz hodrożel i wrzucić z ziemią wtedy jak zabraknie czasu na podlanie codzienne przy żniwach to sobie poradzą przez chwilę.
____________________
Wątek o tym, że nie umiem
Joku 11:59, 10 kwi 2011


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12046
No właśnie. Na gospodarstwie zazwyczaj czasu mało na takie "fanaberie" jak pielenie grządek. Chociaż wszystko zależy od tego co dla kogo jest ważne, a co sobie odpuszcza.
Jeszcze raz obejrzałam zdjęcia od początku. Bardzo podoba mi się architektura obory. Pięknie może wyglądać po pomalowaniu tynku. I do tego można dostosować kolor pozostałych zabudowań. Ponieważ jest to kosztowne, można odłożyć sprawe na później lub realizować etapami. Spodobały mi się takie małe murki z kamieni, jeden otaczający jakieś drzewo i drugi, przy którym rosną tuje. Jest to fantastyczne miejsce do obsadzenia roślinami okrywowymi, skalniakami. Trzeba tylko pilnować żeby nie wrastała trawa w kamienie. Dobrym przykładem jest ogród Gramy.
Można też wykorzystać ten fragment trawnika, który jest przy jednym z budynków. Jak się o niego zadba, posypie nawozem i będzie kosić to bardzo ładnie się zregeneruje.
Jagna, myślę że beton faktycznie zyskałby na urodzie, gdyby połaczyć go z kamieniem. Nie znam się na sprawach technicznych (może Emiliano mógłby się wypowiedzieć, ma spore doświadczenia w pracy z materiałami z odzysku). Wiem, że można nawet wykorzystać potłuczony na kawałki beton, używając go do tworzenia murków.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Danusza 12:18, 10 kwi 2011


Dołączył: 30 wrz 2010
Posty: 2192
witam sporo pracy was czeka ,a le młodzi jesteście zapału sporo dacie rade , napiszcie narysujcie swoje marzenia coś się dopasuje
____________________
pozdrawiam Danusza - Ogród Danuszy - odsłona 2 - Wizytowka - Ogród Danuszy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies