Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Podwórze - gosp. rolne

Pokaż wątki Pokaż posty

Podwórze - gosp. rolne

magnolia 21:33, 16 paź 2011


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
dla ludzi bluszcz jest trujący, więc może dla królików też nie być zdrowy, więc obsadzenie klatek bluszczem jest ryzykowne.
Bardzo fajny temat. Trzymam kciuki!
____________________
monteverde 23:54, 16 paź 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Witajcie znowu i czekamy na fotki
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
ell 16:27, 22 paź 2011


Dołączył: 28 kwi 2011
Posty: 4333
nic nie widzę fotek brak - nadal czekamy
____________________
Ela - Ogródek na chabrowym wzgórzu
Jagna 16:45, 22 paź 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 1569
I ja witam serdecznie......
Jak plany na zmiany? cos popracowaliście w tym kierunku? czy planujecie przez zime jakiś projekcik opracować?
____________________
Wątek o tym, że nie umiem
elf 11:05, 07 maj 2012


Dołączył: 26 kwi 2012
Posty: 237
Witam
Kochani widzę że jesteśmy w podobnej sytuacji. Również z mężem od niedawna staliśmy się pełnoprawnymi rolnikami otrzymaliśmy gospodarstwo rolne ponad 15 ha z wszystkimi jego zaletami i wadami. Nie hodujemy zwierząt, jest to tylko uprawa ziemi - chociaż na początku było inaczej. Niestety z powodów niskej rentowności musieliśmy się troszeczkę przestawić. Obecnie jestem w 8 miesiącu ciąży więc moje prace ogrodowe trochę przygasły ale jak tylko czuję się na siłach to muszę trochę "pogrzebać' w ziemi. KOCHAM TO.
U mnie jest trochę trudniej ponieważ całe podwórko teściu kiedyś wylał betonem i jak chcę cokolwiek posadzić musze na początku zmierzyć się z moim największym przeciwnikiem. Ale z drugiej strony zawsze na podwórku jest czysto i pomimo deszczowej pogody zawsze sucho i co najważniejsze traktory nie robią błota (jak jest u sąsiada)
Jeśli mogę ci coś doradzic to przedewszystkim podwórko trzeba podzielić na cześć wypoczynkową i tzw użytkową. My za stodołą wygospodarowaliśmy miejsce na maszyny rolnicze i przyczepy. Teren utwardziliśmy i tam skryliśmy cały sprzęt - ważne jest żeby wszystko miało swoje miejsce wowczas nie sprawia wrażenia chaosu.
Króliki przed domem - swietna sprawa tylko niestety żeby się prezentowały muszą mieć ładną klatkę - powiedziałabym wręcz ozdobną - a w okół nich piękne donice z kwiatami.
Wszystko to są duże koszty bo zarówno materialy jak i roślinki kosztują ale powolutku z roku na rok i robi się coraz bardziej kolorowo na podwórku. Wiem sama ponieważ obecnie dla nas priorytetem jest odnowienie starego domu - jesienią zeszłego roku robiliśmy dach a teraz myślimy o nowym ogrodzeniu i jakoś te wszystkie sprawy ogrodowe musze odkładać na dalszy plan ...
postaram się załączyć kilka zdjęć z mojego podwórka - nie jset jakieś piękne ale może w czymś ci pomogę na starcie.

pozdrawiam
____________________
elf http://www.ogrodowisko.pl/watek/2203-tam-gdzie-elfy-zimuja
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies