Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogród

ela 21:55, 08 kwi 2011


Dołączył: 16 mar 2011
Posty: 461
Witaj! Twój ogród już mi się bardzo podoba. Zazdroszczę konsekwencji w ogrodowych poczynaniach.
____________________
Ela-Mój ogródek na Suwalszczyźnie
monteverde 00:20, 09 kwi 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Cześć, warzywnik zadbany, wszystko wypielone,ślicznie, a w narożniku troszeczkę koloru)
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Gardenarium 17:32, 10 kwi 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Warzywnik śliczny, pozazdrościć. Ładnie zadbany, wypielony.

Zamiast Hakuro możesz posadzic trzmielinę pienną odmiany "Emerald'n Gold" Jest ładna i zimozielona, albo tuja żółta na pniu. Cis byłby dobry, ale trudno go zdobyć i jest droższy sporo.

Z tamtej rabaty trójkątnej może wysadzić żółtą tujkę co jest na lewo od bonsai niebieskiego.
Dołożyć czegoś w jednym gatunku dla uspokojenia ale w dużej ilości.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 17:33, 10 kwi 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Muszę też pochwalić trawę, wypasiona że chciałoby się ją zjeść. Widać że dokarmiona i soczysta i dużo wody miała. Bardzo ładna
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
asiasz83 09:03, 13 kwi 2011

Dołączył: 08 kwi 2011
Posty: 93
Witam serdecznie dziękuję za cenne rady liczę na więcej,a narazie pokazuję moje ostatnie zakupy ozywiście nóż do trawy którego juz użyłam wyglada pięknie trawniczek, kupiłam też kilka nluszczy chcę zadarnić nimi pustkę między kulkami danika w pasku obok garażu








No i moja trawka już do pierwszego koszenia dobra, po zimie wygląda dobrze pierwszy nawóz i podlewanie już zosatosowane i oto efekt, niestety jest jeszcze kilka miejśc niedoskonałych



____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/544-moj-ogrod
asiasz83 09:25, 13 kwi 2011

Dołączył: 08 kwi 2011
Posty: 93


____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/544-moj-ogrod
asiasz83 09:25, 13 kwi 2011

Dołączył: 08 kwi 2011
Posty: 93
A oto efekt moich ostatnich prac w ogrodzie, miałam dość mojej niekrztałtnej rabaty z tyłu tarasu i postanowiłam to zmienić w tym roku.
Tak było



a tak jest



w kole i w łezce między szmaragdami będzie kamyczek, a dalej przy płocie pociągnę rabatę ze szmaragdami w korze.
Proszę o pomoc w doborze roślin na rabatę okrągłą w łezce będzie ławeczka z pergolą po której puszczę jakąś pnącą roślinę




____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/544-moj-ogrod
Gardenarium 11:33, 13 kwi 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Przyznam, że zrobiło się znacznie ciekawiej i takie zakończenie jest. Czy planujesz kółko wysypać żwirkiem?

Przydałaby się wśród iglaków jakby "rozlana" plama z żurawek jednego koloru.

Bardzo ładne to miejsce pod brzozą, takie klimatyczne, a co powiedziałabyś na pnącą różę z powojnikiem?

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
asiasz83 12:18, 13 kwi 2011

Dołączył: 08 kwi 2011
Posty: 93
Tak ta ławeczka pod brzozą byłaby piękna niestety to zdjęcie ławeczki, którą dopiero zamierzam kupić i postawić tam w tej łezce między tujami i dać na nią coś pnącego,a może posadzić za nią brzozę, one chyba szybko rosną prawda, co do róż nie mam jeszcze żadnej w ogrodzie nie umiem ich odpowiednio przycinać i nie wiem czy miałabym do nich rękę.
Tak w kole i łezce mam zamiar dać żwirek.
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/544-moj-ogrod
hania 12:27, 13 kwi 2011


Dołączył: 21 lut 2011
Posty: 2601
Pięknie ,widać dbałość o szczegół....urokliwa ławeczka pod brzozą,tak trzymać.
Pozdrawiam!
____________________
Hania - Dwa światy-Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies