Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogród

Pwl 14:40, 08 kwi 2011


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 925
bardzo ładnie Asiu widzę że lubisz porządek w ogrodzie, linie wyglądają świetnie
____________________
paweł
Gardenarium 14:44, 08 kwi 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Coś piennego na kiju, albo jakieś drzewo liściaste, czy bonsai i pod nim żurawki wachlarzem w różnych kolorach. To pierwsza propozycja, jaka mi się nasunęła
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
asiasz83 14:49, 08 kwi 2011

Dołączył: 08 kwi 2011
Posty: 93
Też właśnie myślałam o czymś na pniu (tylko co) albo o pięknym stożku z cisa , to drugie będzie niestety zbyt trudne do zdobycia.Posadziłam tam narazie przypadkowe rośliny, kilka host którym miejsce nie służy, zbyt nasłonecznione- jak narazie, pozniej moze wiekszy krzew stworzy cień
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/544-moj-ogrod
asiasz83 15:12, 08 kwi 2011

Dołączył: 08 kwi 2011
Posty: 93
Na mojej działeczce nie mogło zabraknąć miejsca na warzywniaczek, bardzo lubię w nim pracować, jest również kilka drzewek owocowych bardzo młodych gdyż nasz ogród wchodzic dopiero w trzeci sezon





Z lewej strony działki przy płocie planuję dalej poprowadzić linią szmaragdów, aby zakryć blaszak sąsiadów. Planują również powiększenie rabaty ze świerkiem, przekształcenie jej w okrągłą, żwirowa i nasadzenie ciekawszych roślin, co proponujecie.



A tu rabata z przodu domu- w narożniku działki, jakby ją ulepszyć ? co sądzicie







____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/544-moj-ogrod
shrekol 16:09, 08 kwi 2011


Dołączył: 04 wrz 2010
Posty: 1115
Witam Cię na naszym ogrodowym forum , bardzo ciekawie zapowiadający się ogród no i dużo miejsca do nasadzeń ciekawych roślin masz. Zazdroszczę warzywniaka . I bardzo ładny zadbany trawnik wieńczący całość ogrodu

asiasz83 napisał(a)




Tutaj widział bym aleję żurawkową coś szczepionego jak proponuje Danusia lub jakieś drzewo forme kolumnową buk, wiąz.

asiasz83 napisał(a)

A tu rabata z przodu domu- w narożniku działki, jakby ją ulepszyć ? co sądzicie




Tutaj na przedłużeniach po obu stronach lawendy czerwone żurawki, i pod bonsai na środku o pomarańczowo rudych liściach jakąś
____________________
isia33 17:16, 08 kwi 2011


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 1451
Witaj, piękny ogród zapowiada się u Ciebie. Widzę, że też masz warzywniak pokaźnych rozmiarów. To tak u mnie, prosto z okna salonu i tarasu mam widok na drzewa owocowe i warzywa.

Na tej rabatce z przodu domu- w narożniku działki dałabym więcej powtórzeń tych samych roślin. Zrobiłaś (tak, jak ja) rośliny zielone, niebieskie, czerwone i żółte. Teraz to mi się nie podoba i myślę, że lepiej jest zredukować ilość kolorów.

____________________
Iwona Raczkujący ogród Iwony
Matka 17:21, 08 kwi 2011


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
Jak ładnie i czyściutko-też tak chcę!!!!!!!!!!!!!!jak to robisz?
____________________
U Matki
asiasz83 21:38, 08 kwi 2011

Dołączył: 08 kwi 2011
Posty: 93
Dziękuję wszystkim za miłe słowa i pokazuję dalej mój ogród

Koło tarasu zrobiłam taka mała rabatę, dałam tuję danica, niedzwiedzie futro i tuję szmaragd, której na zdjęciu jeszcze nie ma, widać też 3 żurawki w których środku,posadzę coś szczepionego na pniu jeszcze nie wiem co


W oddali z drugiej strony tarasu widać miejsce dla moich dzieciaczków mała piaskownica, która w tym roku się powiekszy bo do mojego 4 letniego synka dołączy roczny braciszek, w zwiazku z tym,że przy tym niespełna rocznym synku jest mnóstwo pracy nie mam za dużo czasu w tym roku na ogród dobrze, że wiekszość zrobiona zostało dosadzać , dosadzać rośliny których tyle mi jeszcze potrzeba.
W dalekiej przyszłosci marzy mi się osłonięcie nieco tego tarasu od słońca, popołudniu jest na tarasie jak na pustyni, nie mam na to żadnego pomysłu





A teraz druga strona ogrodu od strony garażu mam tu mała rabate z 3 tujami kulistymi która niedługo zniknie, gdyż ma powstać w miejscu blaszaka drewniana wiata na narzędzia drzewo i samochud a co za tym idzie powstanie wjazd wybrukowany do tej wiaty na samochód, wszystkie zmiany będe dokumentować zdjęciami. Przy płocie znowu planuję posadzić szmaragdy żeby przysłonić widok na niezbt udany ogród sąsiadów i żywopłot który miał zdobić a szpeci przez brak przycinania.






To zdjęcie już było ale na nim widać dokładnie tą stronę ogrodu, myśleliśmy że taki mini parking z bruku wystarczy na nasze potrzeby, ale okazało się konieczne przedłużenie kostki do tyłu do wiaty drewnianej, która powstanie w tym roku. Rabata w narożniku działki również wydawała mi się już skonczone, w pasie kory posadzone mam kuliste iglaki po dwóch sezonach widzę jak są niewdzięczne, narażone w tym miejscu na deptanie, po tej zimie nie wyglaądaja za dobrze chcę zadarnić tą pustkę między nimi bluszczem, posadzę co kawałek żeby wił sie między tujami, co ty na to Danusiu? W części żwirowej posadzona jest wierzba hakuro, która niestety po tej zimie jest do wymiany( zmarzła) tylko na co, co proponujesz Danusiu? Wierzbę otacza zawijasowa obwódka z bukszpanu, która w tym roku będzie wygladać już okazale gdyż to zdjęcie jest zaraz po posadzeniu, latem 2009. Na końcu obwódki jest kula bukszpanowa planuję dosadzić jeszcze 2 kule buszpanu
na tej rabacie żwirowej. U stóp wierzby posadzone są 3 żurawki proszę poradzcie czym zastąpić tę zmarzniętą wierzbę.
Narazie tyle za kilka dni dodam aktualne zdjęcia, krokusy które pieknie kwitną narcyzy, hiacynty, kwiaty w donicach.




____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/544-moj-ogrod
Syla 21:45, 08 kwi 2011


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Witaj ! Widzę perfekcjonizm na maxa .... podziwiam i pozdrawiam
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Sebek 21:50, 08 kwi 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Na pewno zmarzła ta hakuro? - jeśli tylko gałązki to je śmiało przytnij i przeczekaj, moje już małe listeczki puściły. Zobaczysz co się będzie działo, bo pierwszy raz słyszę, żeby komuś przemarzła
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies