Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wszystkiego po trochu » Edycja postu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wszystkiego po trochu

Iwk4 14:17, 18 lip 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Joku napisał(a)
... Dziękuję za dwa urocze skrętniki w kolorach jakich jeszcze nie posiadam.

Jolu, mogłaś skrętniki wybierać w kolorach. I wziąć więcej. Ja jako gospodarz spotkania czekałam, aż każdy sobie wybierze skrętniki, a ostatecznie przypadło mi ich najwięcej. Cieszę się, bo w sypialni zawładnęły moim parapetem.

Mirko, bardzo ci dziękuję za roślinki. Za hortensje i skrętniki. Zostało jeszcze dla mnie trochę cebulek szafirków ku mojej uciesze, bo je bardzo lubię
Wczoraj pojechałam po ziemię do hortensji, a wróciłam z roślinkami. Zawilce pójdą na baronową. Taki był kiedyś plan, ale mi wiosną wymarzły razem z ML. Chyba je trzeba okrywać kopczykiem na zimę.

Dziękuję za radę w sprawie podlewania skrętników. Jak często trzeba je podlewać ? Tylko chyba tak, by nie przelać ?
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 14:19, 18 lip 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
LyraBea napisał(a)
... Przypomnij mi nazwę tej, co ma malutkie kwiaty kwitnące na zielono?

Przywrotnik Beatko
____________________
Ogródek Iwony II
LyraBea 21:47, 18 lip 2016


Dołączył: 28 cze 2015
Posty: 1240
Iwk4 napisał(a)

Przywrotnik Beatko
Dzięki Iwonka. Muszę sobie założyć zeszyt z ogrodowiskowymi zapiskami, bo w końcu się pogubię w gąszczu nowych dla mnie nazw i porad
____________________
Beata
mirkaka 15:51, 20 lip 2016


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9749
jolanka napisał(a)


Zastanawialam sie wlaśnie czy dać jeszcze jakis nawóz pod róże Kupiłam kilka nowych Pikne som
i teoretycznie dolek powinnam wypelnić na bogato a wiosenne podsypać.
Jak czytam u Ciebie to się mocno zastanawiam


Jolu, ja zawsze nawoziłam róże dwa razy, na wiosnę i po pierwszym kwitnieniu czyli gdzieś przełom czerwca i lipca. W tym roku pierwszy raz nie zrobię tego, chcę zobaczyć czy lepiej przezimują. Ale moje róże na wiosnę dostały oprócz azofoski obornik granulowany a na zimę kopczykuję je kompostem, więc myślę że mają sporo papu.
Dołek powinnaś wypełnić na bogato, ja tak zawsze robię.
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 16:03, 20 lip 2016


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9749
Dziewczyny kochane, wszystkim dziękuję za miłe spotkanie Życzę sukcesów w uprawie skrętników, pamiętajcie lubią bardzo pulchną ziemię, ja swoje przesadzam do mieszanki Composana albo jakiejś innej kwiatowej i dodaje włókien kokosowych. Wody na podstawce nie lubią ale napić się w okresie wiosenno-letnim lubią. Ja podlewam je tak aby poczuć że doniczka staje się ciężka, czyli kwiatek ma pełny brzuszek. Podlewam raczej od dołu. Nawóz do roślin kwitnących, używałam Florovit i rozcieńczałam ponad dwukrotnie. Nie lubią zasolenia od nawozów, dlatego trzeba rozcieńczać. Ja mam jeszcze takie odmiany których Wam nie przywiozłam bo mam tylko po jednym egz.

Beatko, tak to przywrotnik ostroklapowy.


____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 19:29, 20 lip 2016


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9749
Ostre kolorki lata








____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 19:43, 20 lip 2016


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9749











____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 20:03, 20 lip 2016


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9749





Ta werbena wysiała się sama. Nie będę więcej zbierać nasion i siać do pojemników.




Rozplenica Przemkowa już zaczyna kwitnąć

____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 20:14, 20 lip 2016


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9749






____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
OlgaKol 20:26, 20 lip 2016


Dołączył: 10 maj 2015
Posty: 580
U Ciebie Mirko, jak zwykle wszystko piękne
____________________
Olga Maniak w ogrodzie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies