Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wszystkiego po trochu » Edycja postu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wszystkiego po trochu

mirkaka 11:50, 21 lip 2016


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
_Martini_ napisał(a)
Cudne widoki! Dziękuję za zdjęcia hortensji ogrodowych, bo tylko tak mogę je podziwiać. U mnie nie dają rady.
Bukietowe love love love ♡ pięknie je zestawiłaś.
Oprócz zachwytu mam też pytania
Co to za białe jeżowki?
Czy pamiętasz nazwę pierwszego powojnika tego purpurowego?
I co to jest to zielone przy obrzeżach i naczyniu?? Nie mów ze jakiś wrzos?


Dadzą radę jak dostaniesz ode mnie ukorzenioną sadzonkę tej hortki. Jeśli się ukorzenią to na wiosnę będę rozdawać Daj znać jeśli będziesz zainteresowana
Jeżówki zwykłe, kupowane bez nazwy, też uważam że są piękne,
Zielone przy obrzeżach to wrzos Sama go sobie odmłodziłam i rozmnożyłam. Kwitnie na biało.
Pierwszy powojnik to Warszawska Nike, drugi Polish Spirit

o tego Ci chodziło? Kupiłam go w tym roku w OBI, w rzeczywistości chyba troszkę więcej purpury, ale ja mam trudności z określeniem koloru
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 11:56, 21 lip 2016


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
katel napisał(a)
Werbena znalazła sobie idealne miejsce

Czy ta gipsówka jest wieloletnia?


Tak, werbenę Przemek nazwał u mnie chwastem i zgadzam się z nim w 100% Tylko musi mieć słoneczne suche miejsce. W innych miejscach bardziej cienistych i wilgotnych dopiero ma jakieś 20cm. Już nie zakwitnie w tym roku. A tam na górce sztywno rośnie, nie pokłada się.
Gipsówka jest wieloletnia, kupiłam ją w zeszłym roku, po przekwitnięciu przycięłam dość nisko, W tym roku już zdobi piękną chmurką delikatnych różowych kwiatków.
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Ewa777 12:32, 21 lip 2016


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18513
Mireczko, mi też bardzo podoba się to zestawienie szałwii i hortensji Sama siałaś z nasion? I ta hortensja ogrodowa przebarwiająca się - jak się nazywa?
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Makusia 13:50, 21 lip 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Mirka fantastyczne masz limki w połączeniu z szałwią w tym kolorze (ja zawsze widziałam tylko czerwoną) wyglądają obłędnie. Szkoda, że szałwia jednoroczna (bo jednoroczna, tak?)
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
mirkaka 14:50, 21 lip 2016


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
Ewa777 napisał(a)
Mireczko, mi też bardzo podoba się to zestawienie szałwii i hortensji Sama siałaś z nasion? I ta hortensja ogrodowa przebarwiająca się - jak się nazywa?


Sama siałam z nasion zebranych z moich szałwii a kupowanych dwa lata temu. Bardzo szybko kiełkuje, nie ma problemu z nią. W tym roku też pozbieram nasionka.
Ewo, nie znam nazwy tej ogrodówki, taka ciemniejsza niż te moje jasno różowe. Ale Ty chyba masz taką samą, zresztą tę jasną też chyba masz przy domku.
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 14:57, 21 lip 2016


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
Makusia napisał(a)
Mirka fantastyczne masz limki w połączeniu z szałwią w tym kolorze (ja zawsze widziałam tylko czerwoną) wyglądają obłędnie. Szkoda, że szałwia jednoroczna (bo jednoroczna, tak?)


To nie limki, to Magical Moonlight, potem powinna być biała.
Szałwię czerwoną znam ale jej nie lubię, tę kupiłam na próbę dwa lata temu i tak zostaje na razie, choć z bliska denerwują mnie przekwitające kwiatki. Ta nie wygląda tak pospolicie. Tak, to jednoroczna szałwia .
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Ewik 15:12, 21 lip 2016


Dołączył: 19 gru 2013
Posty: 5292
Kolory lata śliczne. Wiesz co to za odmianą gipsowki ? Cały czas jest taka niska ?
____________________
Ewa * Ogródek z futrzakami i kamieniami
olga80 15:24, 21 lip 2016


Dołączył: 11 sie 2015
Posty: 5523
Aż nie chce się wychodzić z ogrodu po takiej dawce pięknych widoczków
____________________
Teresa Moje małe królestwo
_Martini_ 19:10, 21 lip 2016


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
mirkaka napisał(a)


Dadzą radę jak dostaniesz ode mnie ukorzenioną sadzonkę tej hortki. Jeśli się ukorzenią to na wiosnę będę rozdawać Daj znać jeśli będziesz zainteresowana
Jeżówki zwykłe, kupowane bez nazwy, też uważam że są piękne,
Zielone przy obrzeżach to wrzos Sama go sobie odmłodziłam i rozmnożyłam. Kwitnie na biało.
Pierwszy powojnik to Warszawska Nike, drugi Polish Spirit

o tego Ci chodziło? Kupiłam go w tym roku w OBI, w rzeczywistości chyba troszkę więcej purpury, ale ja mam trudności z określeniem koloru

Wow, jasne ze jestem chętna na sadzonkę. Dziękuję ♡
Podoba mi się ten kolor powojnika. W dodatku taki bujny. Mój wsadzony w zeszłym roku usechł, ale tej wiosny odbił i teraz kwitnie. Czy Nike ma kwiat na całej długości? Bo mój Markham niestety tylko na samym szczycie, wiec pergola ogolnie jest do połowy pusta. Zastanawiam się czy taka jego uroda i będę musiała czymś podsadzic.

Mnie się udało pobrać i ukorzenić runiankę. Mam nadzieję, ze przetrwa zimę.
____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
katel 22:51, 21 lip 2016


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
mirkaka napisał(a)


Tak, werbenę Przemek nazwał u mnie chwastem i zgadzam się z nim w 100% Tylko musi mieć słoneczne suche miejsce. W innych miejscach bardziej cienistych i wilgotnych dopiero ma jakieś 20cm. Już nie zakwitnie w tym roku. A tam na górce sztywno rośnie, nie pokłada się.
Gipsówka jest wieloletnia, kupiłam ją w zeszłym roku, po przekwitnięciu przycięłam dość nisko, W tym roku już zdobi piękną chmurką delikatnych różowych kwiatków.

Nie wiedziałam nawet że jest wieloletnia różowa ja drugi rok poluję na pełną, w zeszłym roku kupiłam i okazała się pojedyncza i wysiewałam mix i też pojedyncza a tegoroczna zobaczymy ale zaskoczyła mnie bardzo (ta zeszłoroczna) bo w tym roku to była taka gigantyczna puszysta kopuła ok.1m średnicy . Wczoraj ją ścięłam bo przeraziłam się że nasiona wytworzy.
____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies