Gdzie jesteś » Forum » Jednoroczne » Lobelia

Pokaż wątki Pokaż posty

Lobelia

nl_kinia 21:40, 06 kwi 2013


Dołączył: 04 cze 2012
Posty: 310
moje podrosły


____________________
Kingi ogrodowe początki
bogumila 09:36, 07 kwi 2013


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
nl_kinia napisał(a)
moje podrosły


ładne i jakie zdrowe
____________________
W cieniu - zacieniona / Mexico City / Oliwa - park
nl_kinia 17:21, 07 kwi 2013


Dołączył: 04 cze 2012
Posty: 310
w wielodoniczce gorzej rosną, ale to pewnie dlatego, że ich nie nakrywałam
____________________
Kingi ogrodowe początki
Mirka 18:10, 07 kwi 2013


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Toż to lobeliowy gąszczJa dziś dopiero pikowałam bo malusie były mało słoneczka ale od dziś ruszają do góry hehe
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
kendzioor 20:48, 06 sty 2014

Dołączył: 30 cze 2013
Posty: 35
Witam wszystkich bardzo serdecznie

Mam pytanie dotyczące wysiewu lobelii. Spotkałam się z informacją, iż po wysiewie lobelie należy przykryć np. folią albo jakimś szkłem. Zastanawiam się czy faktycznie należy je czymś przykrywać, czy są tacy co udało mi się wyhodować piękne okazy bez okrywania .

Pozdrawiam
____________________
Marta
Gardenarium 08:03, 07 sty 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Okrywanie jest po to, aby utrzymać stałą wilgotność, wtedy więcej nasion wzejdzie i szybciej.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
kendzioor 10:10, 07 sty 2014

Dołączył: 30 cze 2013
Posty: 35
Dziękuję Danusiu

Przyznam się szczerze, że nie wytrzymałam i już wczoraj zasiałam i tak sie zastanawiam, czy jeśli zakryję je teraz to czy nie urosą zbyt szybko. Proszę wybaczyć moje pytania "nowicjusza" ale pierwszy raz sieję (jakoś mnie tak ogrodowisko natchnęło ) i chciałabym, aby choć troszkę z tego co zasiałam, mogła oglądać latem

Pozdrawiam
____________________
Marta
Gardenarium 16:49, 07 sty 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie chodzi o szybko, tylko w ogóle o wzejście, bo jak zapomnisz zrosić i wyschnie podłoże, to nasiona mogą przepaść, bo zaschnięte nie wznowią "produkcji"
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
kendzioor 22:42, 07 sty 2014

Dołączył: 30 cze 2013
Posty: 35
I wszystko jasne jutro je zroszę i pokryję folią. Dziękuję Danusiu Ależ nowicjusz ze mnie wręcz tabula rasa
A ile mniej więcej powinny się znajdować się w tym 'zamknięciu', do pierwszego pikowania?
____________________
Marta
Gardenarium 16:04, 08 sty 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Trzeba zaglądać, wietrzyć i wstawić jakieś patyczki, bo jak folia nisko będzie to woda będzie się skraplać tuż przy powierzchni i nie będzie miejsca na listki. No i siewki mogą zgnić

Najlepiej jednak kupić specjalne tacki do wysiewów z daszkiem plastikowym przezroczystym.

Jak długo? jak wzejdą i wtedy kontrolować, znowu przykryć, bo znowu uschną, ale też na choroby grzybowe nie mogą zapaść z powodu nadmiernej wilgotności.

To robisz z wyczuciem, nic na przepis

Czytaj tutaj

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/370-wysiew-nasion-kwiatow-i-warzyw-oraz-pielegnacja-siewek

i tutaj

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/394-pikowanie-hartowanie-siewek-i-sadzenie-na-miejsce-stale
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies