Gdzie jesteś » Forum » Cebulowe » Co zrobić z cebulami na czas zmiany rabatki?

Pokaż wątki Pokaż posty

Co zrobić z cebulami na czas zmiany rabatki?

Zuzula 14:41, 01 kwi 2015

Dołączył: 02 lip 2014
Posty: 289
Na rabatce, którą chcę definitywnie zmienić, mam mnóstwo cebulowych, które jak wiadomo już zaczynają tętnić życiem. Jak mam z nimi postąpić na czas przeróbek całej rabaty? Chcę nawieźć ziemi i zmienić nasadzenia, a właściwie posadzić jakieś wieloletnie, bo do tej pory były same jednoroczne. Planuję to zrobić na przełomie kwietnia i maja, więc jest szansa, że tulipany już przekwitną. Będę mogła wyjąć z ziemi cebule zanim zielone pozostałości się rozłożą? A może lepiej przed kwitnieniem wykopać wszystko z bryłą ziemi? Mogłabym wsadzić całość do wielkiej balii, tylko, czy wtedy zakwitną?
____________________
Mój wątek??? Może kiedyś...
Gardenarium 15:01, 01 kwi 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wykop z ziemią i przesadź albo do gruntu, albo do doniczek. W swojej praktyce przesadzałam nawet kwitnące tulipany. Tylko kop głęboko, bo można urwać cebulę.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Malgosik 15:15, 01 kwi 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
chyba bym jednak poczekała aż przekwitną i dopiero wykopywała do donic
odrazu sobie posegregujesz kolorami
____________________
Ogród na glinie
Tess 16:38, 01 kwi 2015


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
A ja bym nie czekała (wybacz, Małgosik, że mam odmienne zdanie).
Wielokrotnie przesadzałam rózne cebulowe w czasie kwitnienia - świetnie to zniosły.
A ma to tę zaletę, że możesz roślinki uporządkować kolorystycznie.
No chyba, że nie masz gdzie ich przesadzić.

Bo ja przesadzałam w nowe miejsce, ale już docelowe.
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
yolka 17:25, 01 kwi 2015


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
Przesadzaj. Ja 2 tygodnie temu przesadzałam tulipany i hiacynty, rosna dalej, są na tym samym etapie jak te nieprzesadzone. Nawet tego nie zauważyły. Przesadzałam z całą dużą bryłą ziemi jak Danusia radzi
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
Zuzula 07:50, 02 kwi 2015

Dołączył: 02 lip 2014
Posty: 289
No to zaraz po świętach przeprowadzka do wielkiej balii, a z nią do wiejskiego zakątka. Później już książkowo, jesienią w miejsce docelowe.
____________________
Mój wątek??? Może kiedyś...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies