Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Hortensjada

Pokaż wątki Pokaż posty

Hortensjada

malkul 19:06, 09 kwi 2015


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
bozga napisał(a)
Hortensje ścinam jak pojawiaja się krokusy ( pewnie tez dlatego, że są nimi podsadzone i je w ten spozób uwidaczniam), z tym ukorzenianiem to fakt, że jest to troche loteria, niby ta sama odmiana, ta sama pora a jeden słoik do wyrzucenia, w drugim korzonki, ze hej. Często nie wytrzymuję, i mimo,ze moczone to wkładam do ukorzeniacza a potem do skrzynek balkonowych. W tym roku testuję jeszcze inne sposoby ( jak będę usatysfakcjonowana , to nie omieszkam sie nimi podzielić).Na szczęście co bym nie robiła to i tak się ukorzeniają. Przypadkowo odkryłam sposób na ich zagęszczanie od samego początku- jak tylko pojawi się para 3 listków to ją uszczykuję i w krótkim czasie pojawiają się rozgałęzienia.


jesli chodzi o to uszczykiwanie to o których dokładnie mówisz? o tych które dopiero ukorzeniasz? czy o tych które przycinsz wisoną?
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
Ludwika 20:06, 09 kwi 2015


Dołączył: 17 lis 2014
Posty: 552
Witam i szybko szybko zaznaczam wątek, żeby nie zgubić tak fantastycznego miejsca pozdrawiam serdecznie !
____________________
Ludwika - Lifting starego ogródka
bozga 20:59, 09 kwi 2015


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
Przepraszam, że na bieżąco nie śledzę postów, ale pracuję do późna i właściwie tylko w niedzielę mam czas na ogrodowisko. Obu Gosiom obiecuję instrukcję fotograficzą odnośnie uszczykiwania bo w sobotę planuję popracować nad sadzonkami ( tylko je uszczykuję, zależy mi na wyjściowo jak najbardziej rozgałęzionej podstawie, egzemplarze dorosłe koryguję typowym cięciem)
____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
majkamaj 21:19, 09 kwi 2015


Dołączył: 15 sty 2012
Posty: 110
To jest mój wymarzony ogród. Przepiękny, cudowny, śliczny...
____________________
Pozdrawiam, Marzanna
Donia72 10:29, 10 kwi 2015


Dołączył: 07 maj 2013
Posty: 6728
Witaj Bożenko Zajrzałam do Twojej wizytówki i oniemiałam na widok hortensji
Masz cudnie w swojej "hortensjadzie".
Pozdrawiam serdecznie
____________________
Dorota. Zakątek z fioletową ławeczką
anabuko1 11:08, 10 kwi 2015


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23394
WAW!! WAW!!! WAW!!!
Ale masz piękny ogród
I te cudne hortensje
Ja też je lubię troszeńkę ma.Ale to co u ciebie widzę jest cudne.
Te szpalery hortensjowe,śliczne Dużo latek już one mają ??
Czym ty je karmisz??
Czy już nawozisz??
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Mirka 11:39, 10 kwi 2015


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
bozga napisał(a)
Przepraszam, że na bieżąco nie śledzę postów, ale pracuję do późna i właściwie tylko w niedzielę mam czas na ogrodowisko. Obu Gosiom obiecuję instrukcję fotograficzą odnośnie uszczykiwania bo w sobotę planuję popracować nad sadzonkami ( tylko je uszczykuję, zależy mi na wyjściowo jak najbardziej rozgałęzionej podstawie, egzemplarze dorosłe koryguję typowym cięciem)
Też jestem ciekawa instruktażu wpadnę jutro Miłego dnia
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
lilia 13:32, 10 kwi 2015


Dołączył: 09 lip 2014
Posty: 439
Witam, zwiedziłam Twój piękny ogród i też czekam na instruktaż uszczykiwania listków. Mam dużo patyczków hortensji w ziemi, ktorym rozwijają się już listki, więc będę mogła prawidłowo je poprowadzić

Pozdrawiam!
____________________
Edyta-Tworzę mój skromny ogród
malkul 12:28, 12 kwi 2015


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
lilia napisał(a)
Witam, zwiedziłam Twój piękny ogród i też czekam na instruktaż uszczykiwania listków. Mam dużo patyczków hortensji w ziemi, ktorym rozwijają się już listki, więc będę mogła prawidłowo je poprowadzić

Pozdrawiam!



ja też!
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
bozga 18:25, 12 kwi 2015


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
Przyszła pora na instruktaż uszczykiwania, robię to głownie na sadzonkach, ale jak już wspomniałam wcześniej spokojnie można to zrobić na starszych słabo rozgałęzionych. Ja jednak w tym przypadku prefeuję sekator -nawet 3 letnią roślinę potrafię radykalnie skrócić aby dojść do celu ( dotyczy to głównie nowych nabytków, których korona pozostawia często wiele do życzenia)

Czekam na 3 pary listków i wtedy uszczykuję nad drugą parą ( zdarza się, że i nad pierwszą- zależy od długości międzywęźli)
Przed

Po

I drugi przykład, tu akurat nad trzecią parą
____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies