Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Hortensjada

Pokaż wątki Pokaż posty

Hortensjada

Flower1 16:56, 11 cze 2020


Dołączył: 12 kwi 2015
Posty: 2278
Cześć Bożenko, wpadam się przywitać po przerwie. Będę dalej podziwiać
____________________
Magda- Wyczaruję ogród*** Wizytówka
anna_g 22:19, 11 cze 2020


Dołączył: 09 sty 2013
Posty: 6321
Cudowny spektakl dereni... Przepiękne! U mnie jeden Milky Way a przynajmniej mam taką nadzieję Mam go ok 6 lat i jeszcze nie zakwitł niestety więc do końca nie wiem czy to na pewno ten Dzisiaj troszkę go "podkrzesałam" ale zastanawiam się czy można go też ciąć z szerokości? - jakoś tak napotykałam stwierdzenia że dereni się nie przycina. Chciałabym by w końcu zakwitł wiec nie chcę mu zaszkodzić. Twoje są absolutnie doskonałe. Napatrzeć się nie mogę.
____________________
Ania Ogrodoterapia - 2013-2015 *** Ogród z czereśnią 2019
Mariposa 08:32, 13 lip 2020


Dołączył: 29 gru 2017
Posty: 1335
Witam się w Twoim pięknym ogrodzie, Bożenko.
Podziwiam szczerze, stworzyłaś tak piękne i klimatyczne miejsce, że nie sposób przejść obok niego obojętnie.
Od Ciebie powoli spływa na mnie miłość do hortensji. Na razie wsadziłam 3 sztuki Magical Moonlight na pniu (miały być Phantom, ale nie udało mi się kupić) - obcięłam na wiosnę wg Twoich wskazówek - są pięknie zapączkowane
Chcę jeszcze posadzić mały szpalerek na froncie - wybrałam Magical Candle.

Przerobiłam Twój wątek dość dokładnie, ale dobrze, że wróciłaś na O. Znów będziemy podziwiać Twój wspaniały ogród na bieżąco!

Edit. Posadziłabym też derenia kwitnącego - jaki poleciłabyś? Żeby docelowo nie za duży był.
____________________
Ela Motylogród
Mia2017 19:00, 14 lip 2020

Dołączył: 15 cze 2017
Posty: 4
Witajcie, co byście polecili na półcieniste miejsce na tle iglaków - silver dollar, polar beat czy MAGICAL 'Sweet Summer'. Zależy mi aby jak najdłużej była biała (jasnokremowy) i miała ładny pokrój. Może jest jeszcze coś czego nie znalazłam a spełnia założenia wg Was ???
sarenka 12:13, 16 lip 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Bożena, czy u Ciebie kwitną już hortensje? Nie wiem czy moim za zimno że słabo idzie im wytwarzanie pąków czy coś innego...
____________________
Magda W samym sloncu
popcorn 12:17, 16 lip 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Jeja jak masz cudnie! Kupiłam sobie derenie ale mają po 2 gałązki... Ile trzeba czekać na taki efekt jak u Ciebie?

Czekam na hortensjowe foty
____________________
Mój nowy ogródek
malagocha333 15:07, 23 sie 2020


Dołączył: 23 sie 2020
Posty: 1
Dzien dobry. Jestem tu nowa. Zakochałam się w hortensjach od pierwszego wejrzenia w tym roku założyłam ogród. Posadziłam w sumie 21 szt hortensji (18 bukietowych i 3 ogrodowe). W maju kupowałam male sadzonki m in. 3 szt. Polar Bear. Teraz gdy już zakwitły kazda wyglada inaczej i moim zdaniem kazda jest inna odmiana. Proszę pomóżcie mi zidentyfikować odmiany ponieważ chce mieć "porzadek" w ogrodzie.
Hortensja nr 2 jest bardzo niska
karmicaffe 16:33, 05 paź 2020

Dołączył: 16 lip 2020
Posty: 113
Witaj Bożenko,

pod wpływem Twojego wątku zakochałam się w hortensjach. Wiele miesięcy podglądam Twój ogród i próbuję stworzyć coś na miarę....

Niestety Hortensjada jest jedyna i nie do podrobienia

Może znajdziesz chwilkę i zerkniesz do mojego wątku...

Obawiam się, że bez pomocy nie dam rady

pozdrawiam serdecznie

Ewa
____________________
Ewa Moje-chwastowisko-z-nadzieją-na-piękny-ogród
Agatorek 12:10, 19 lut 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Bożenko, wracaj

Masz cudowne hortensje i derenie, a cały Twój ogród wyglada jak z bajki

____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
olciamanolcia 10:23, 10 wrz 2021


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 6974
Tu moje hortensje
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies