Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ognisko w ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ognisko w ogrodzie

Sharlee 12:10, 07 kwi 2015


Dołączył: 07 lis 2011
Posty: 138
Marzy mi się ognisko w ogrodzie. Ale nie takie tradycyjne, ale w wersji bardziej nowoczesnej. Ognisko wyłożone byłoby kamieniem w kształcie koła/rozety w połowie otoczonym murkiem, na którym można byłoby sobie usiąść. Murek dodatkowo byłby z obu stron subtelnie podświetlony. Byłoby to miejsce spotkań, odpoczynku i zabawy dla dzieci

Upatrzyłam już sobie kamień w kolorze „krem prowansalski”.
Koło miałoby średnicę ok 4,2m.
I tak jak prace budowane mam już „rozpracowane”, co gdzie i jak, tak mam wielki problem z roślinnością.
Pomóżcie plissss

Ognisko będzie zajmowało centralne miejsce w ogrodzie. Wokoło właściwie nic nie ma, a chciałabym by to było takie intymne, komfortowe miejsce spotkań. Najłatwiej wydaje mi się można byłoby zasadzić kosodrzewiny, sosny, brzozy w stylu leśnym, ale mnie marzą się klony palmowe, grujeczniki, piękne magnolie, trawy, irysy, azalie i rododendrony i jakieś zielone iglaki… Ach utrudniam sobie, ale może da się to jakoś zgrabnie połączyć i rozplanować?... Już głowa mnie boli od myślenia i planowania… tak bym chciała by to było takie fajne, przytulne miejsce, osłonięte od wiatru, intymne.

Coś czuję, że bez Waszej pomocy nie dam rady Za mało umiejętności i doświadczenia
____________________
Kobiet nie trzeba rozumieć, trzeba je kochać!
Sharlee 12:15, 07 kwi 2015


Dołączył: 07 lis 2011
Posty: 138
Ta roślinność głównie byłaby za murkiem na lekko podwyższonej rabacie.
____________________
Kobiet nie trzeba rozumieć, trzeba je kochać!
Gardenarium 12:42, 07 kwi 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Zamieść tutaj, zdublowany watek

http://www.ogrodowisko.pl/watek/295-miejsce-na-ognisko-ognisko-w-ogrodzie
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies