Gdzie jesteś » Forum » Architektura ogrodowa » Miejsce na ognisko - ognisko w ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

Miejsce na ognisko - ognisko w ogrodzie

Martek 21:37, 08 lut 2011


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
Kochani

W tym sezonie muszę znaleźć nowe miejsce na palenisko. Kocham biesiady przy ogniu nie wyobrażam sobie, żeby nie było takiego miejsca na działce.

Widzę bo czytam, że nikt się tu nie krępuje tylko prosi to i ja bardzo Was proszę pomóżcie mi, podajcie pomysły, przykłady na fajne paleniska. Takie które będzie ładne, a przy okazji ochroni trawnik przed ciągłym podpalaniem. Może ktoś ma u siebie taki magiczny krąg?

Bardzo proszę o jakieś propozycje
Już Was kocham!
____________________
Pozdrawiam Martek :) Kolorowe-rabaty - Wizytówka - Kolorowe rabaty
Jagna 22:42, 08 lut 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 1569
Na złomie proponuje się rozejrzeć lub u znajomych. Za bojlerem ucinamy dno i stawiamy na kręgu z kamieni. Trawie nic nie będzie a jednocześnie niełatwo coś zająć przypadkiem. Do tego wygląda całkiem estetycznie nawet jak nie używane
____________________
Wątek o tym, że nie umiem
Martek 23:40, 08 lut 2011


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
gardenarium napisał(a)
Marta, mam gotowy artykuł o ogniskach, ale narazie wrzucamy tematy wiosenne. Jak możesz się wstrzymać to będzie dobrze


No to muszę sobie pewnie dać na wstrzymanie Ale ja chcę robić wiosną porządek
____________________
Pozdrawiam Martek :) Kolorowe-rabaty - Wizytówka - Kolorowe rabaty
Martek 23:41, 08 lut 2011


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
Jagna napisał(a)
Na złomie proponuje się rozejrzeć lub u znajomych. Za bojlerem ucinamy dno i stawiamy na kręgu z kamieni. Trawie nic nie będzie a jednocześnie niełatwo coś zająć przypadkiem. Do tego wygląda całkiem estetycznie nawet jak nie używane


Jagna dziękuję za pomysł i za odwiedzenie mnie, kłaniam się i pozdrawiam
____________________
Pozdrawiam Martek :) Kolorowe-rabaty - Wizytówka - Kolorowe rabaty
Martek 23:49, 08 lut 2011


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046

Takie palenisko jest teraz otoczone zwykłymi brukowymi kamieniami
____________________
Pozdrawiam Martek :) Kolorowe-rabaty - Wizytówka - Kolorowe rabaty
monteverde 01:18, 09 lut 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Zawsze takie miałam, do momentu kiedy przyszła moda na grille, ale pamiętam wszystkie nocne posiadówki przy ognisku, żaden grill tego nie zastąpi
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Martek 01:25, 09 lut 2011


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
anna_zochowska napisał(a)
Zawsze takie miałam, do momentu kiedy przyszła moda na grille, ale pamiętam wszystkie nocne posiadówki przy ognisku, żaden grill tego nie zastąpi


Masz Aniu rację. Jeszcze jak ludzie leją litry śmierdzącej rozpałki, że czuć na całą okolicę to z pewnością polecam ognisko Na grillu to się kładzie jedzenie, przy ognisku śpiewa, rozmawia, relaksuje, obcuje z innymi ludźmi, czeka na upieczone ziemniaki i wiele innych napojów się spożywa Ale ogień i palenisko panowie to nie toaleta, sam zgaśnie
____________________
Pozdrawiam Martek :) Kolorowe-rabaty - Wizytówka - Kolorowe rabaty
monteverde 01:29, 09 lut 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Czasami to się siedziało prawie do rana
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
barbara_karb... 01:39, 09 lut 2011


Dołączył: 10 sty 2011
Posty: 115
Witam

też mamy podobny krąg jak na powyższych zdjęciach. Motyką usunęłam darń, krąg obłożyłam kamieniami z rzeczki, ostatnio sąsiad zrobił nam ruszt, który może słabo, ale widać na zdjęciu . Jak będziecie zainteresowani to podam "przepis" jak można zrobić taki ruszt . Mąż co jakiś czas wybiera popiół z ogniska i za każdym razem krąg się pogłębia , śmieję się, że niedługo będziemy tam mieli studnię . Pozdrawiam

____________________
Basia :-) Bieszczady - mój ogród i nie tylko
Martek 01:53, 09 lut 2011


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
anna_zochowska napisał(a)
Czasami to się siedziało prawie do rana


Czasami, siedzi się z siostrą jak zostaje na noc
____________________
Pozdrawiam Martek :) Kolorowe-rabaty - Wizytówka - Kolorowe rabaty
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies