Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Skromny balkonik

Pokaż wątki Pokaż posty

Skromny balkonik

deszczowymaj 20:57, 08 kwi 2015


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Będzie miała ujście ale na 10 arach (babciowy ogródek)
Z resztą tam już też nasadziłam wszystkiego po trochu,jak taka sroka
Gosiu co do trawek to trudna decyzja bo jest tyle ładnych odmian,sama będę chciała mieć je na balkonie,nawet miałam je wysiane ale niestety moja kicia potwór wszystkie pożarła.
Muszę się za nimi rozejrzeć... napewno bardzo podobają mi się rozplenice,miskanty są świetne ale te na balkon odpadają i konwalik-to już nie trawka ale na balkon w sam raz

____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
jona 23:29, 08 kwi 2015


Dołączył: 18 lut 2015
Posty: 3164
Witaj Joanno . Balkonik masz uroczy . Też bym dała dużo roślin. Trzeba mieć blisko siebie to, co się lubi . Moje 5 arów również stanowczo za małe. W takim układzie przy jakich rozmiarach mówi się, że już dość, już więcej nie potrzebuję?
____________________
Joanna-Tysiąc radości i utrapień
deszczowymaj 10:31, 09 kwi 2015


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
jona napisał(a)
Witaj Joanno . Balkonik masz uroczy . Też bym dała dużo roślin. Trzeba mieć blisko siebie to, co się lubi . Moje 5 arów również stanowczo za małe. W takim układzie przy jakich rozmiarach mówi się, że już dość, już więcej nie potrzebuję?


Witaj moja imienniczko
Myślę,że 5 arów to w sam raz na przytulny ogródeczek,nie za duży nie za mały Chociaż dla nas zapalonych (roślinożerców) i pewnie 20arów po jakimś czasie by nie wystarczyło
Ale nie dajmy się zwariować i cieszmy się tym co mamy...przecież małe jest piękne


Lecę zobaczyć Twoje radości i utrapienia

dziękuję za odwiedziny i pozdrawiam
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
Gardenarium 10:35, 09 kwi 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Masz za małe doniczki więc jest nieco chaos. Trzeba zróżnicowac wysokości doniczek i roślinności. Zrób jedną linię że tak powiem, czyli albo jedna kolorystyka, albo jedna seria i zrób tak, żeby z donic aż się wylewało. Takie ustawianie wszystkiego i naćkanie nie zadowoli cię na pewno i kiepsko będzie wyglądało. Tu cebulka, tu czarna doniczka, tu biała, a tu sadzonka.

Donice muszą być większe i zestawione w kompozycje. Donice to baza, a w nich możesz sobie eksperymentować i kolekcjonować, aby z głową. No i wyglądać ładnie powinno przecież.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 10:39, 09 kwi 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jak to przejrzysz po zdjęciach - zobaczysz o co mi chodzi

http://www.ogrodowisko.pl/tag/dekoracje
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 10:43, 09 kwi 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Na tym regaliku możesz zrobić kolekcję ulubionych roślin ale w jednakowych doniczkach, śliczne modelowe rośliny, np. prymulki, pelargonie czy petunie w różnych kolorach.



http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/118-ogrody-w-pojemnikach
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
deszczowymaj 11:01, 09 kwi 2015


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Witaj Danusiu
Wiem,że na moim balkonie panuje istny misz-masz.Chociaż jest to chwilowe,narazie rośliny są jak są byle rosły.Donice raczej tymczasowe,wylewać się też będą ale mus dokupić odpowiednie rośliny.
Postaram się Danusiu pójść za Twoją radą regalikową muszę się porządnie zastanowić jakie rośliny bym tam chciała no i zakupić odpowiednie donice.
Dziękuje za cenne wskazówki
A tak przy okazji Danusiu mam pytanko ..chciałabym mieć jakieś trawki ozdobne i tak zastanawiam się czy w wiszących donicach dobrze by wyglądały ? Balkon jest od strony zachodniej,czyli skwar po południu i dosyć wietrznie.
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
deszczowymaj 12:46, 10 kwi 2015


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Moje maluchy
Mieczyki w towarzystwie bluszczyku
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
deszczowymaj 12:48, 10 kwi 2015


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Żagwin
Lilie
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
deszczowymaj 12:52, 10 kwi 2015


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Malutka Wisteria
Powojnik
Wiciokrzew
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies