Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nasz mały świat

Pokaż wątki Pokaż posty

Nasz mały świat

bogumila 10:22, 12 kwi 2011


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
Bukszpan pięknie się mnoży i łatwo poprzez cięcie lub odkłady.Jak pospacerujesz po naszych ogródkach, to zobaczysz jak to można robić -teraz jest odpowiedni moment [ukorzenia się dosyć długo -zdąży w tym roku].
Róże dzisiaj obejrzałam ,są piękne,wczoraj nie chciały się otworzyć.Pozdrawiam.
____________________
W cieniu - zacieniona / Mexico City / Oliwa - park
monteverde 10:29, 12 kwi 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
mam też jedną ogrodową , która ma humory, nie okrywam jej , bo jest w zacisznym miejscu, wiem , że nie można jej przycinać tylko same kwiatostany i ewentualnie zmarznięte gałązki, myślę,że Wasza pokaże w końcu swoje kwiaty, ta bukietowa z kwiatu trochę przypomina dębolistną, a ta z kolei lubi przemarzać, ale nie wasza,pozdrawiam)
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Viki 14:35, 12 kwi 2011


Dołączył: 11 kwi 2011
Posty: 183
Bogusiu, bardzo dziękuję za podpowiedź. Myślę, że może uda mi się od znajomej "wydębić" sadzonkę.

Monteverde - Mam nadzieję, że moje hortensje w końcu pokażą na co je stać...

Fragment ogrodu po zimie



moi "pomocnicy"...



____________________
Pozdrawiam cieplutko Nasz mały świat
an_tre 18:36, 12 kwi 2011


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22377
Viki napisał(a)
Monteverde - jak pisałam wcześniej, mamy dwie hortensje. Niestety jedna, która ma już 3 lata nie kwitnie... Dopiero teraz, przy okazji zakupu drugiej, doczytaliśmy, że niestety jest to hortensja ogrodowa, której pędy przemarzają, mimo, że jest dobrze zabezpieczana na zimę. A hortensje ogrodowe kwitną na zeszłorocznych pędach
W tym roku kupiliśmy bezpośrednio u hodowcy hortensję Early Sensation. Jest to hortensja bukietowa. Taka hortensja (bukietowa) kwitnie na nowych pędach. Mam nadzieję, że wreszcie uda mi się zobaczyć ten piękny kwiat w całej krasie...

Danusiu, u nas są stare drzewa, bardzo stare... jest wielki kasztan, dwie akacje, dwa graby - jeden jest młodszy i niższy więc staram się go formować, bez fioletowy, niebieski i biały, wysokie stare sosny, brzoza, która rośnie bardzo blisko domu i czasem, przy silnych wiatrach, mam wrażenie, że... przewróci się na dom... wysokie (mają chyba ok.30m) klony, do tego trzy orzechy włoskie, cztery leszczyny, wierzba... i kilka starych drzew owocowych, które niestety zaczynają zamierać Dwa lata temu posadziłam z gałązek kilka wierzb mandżurskich - pięknie rosną. W tym roku posadziliśmy trzy katalpy. To chyba wszystkie drzewa (a może o jakimś zapomniałam? )
Postaram się zrobić więcej zdjęć i pokazać je wszystkie, jak będą piękne zielone.

Witaj Bogusiu w moim wątku... mam nadzieję, że uda Ci się obejrzeć nasz mały światek.
Aniu, jakie dokładnie różyczki kupiłaś?





Mój różany zakup
przygotowałam solidnie miejsce wysadzenia ale nie posadziłam róż bo wygonił mnie deszcz
____________________
Rajski Ogród Ani + Rajski ogród Ani 2... niekończące się marzenie... http://www.ogrodowisko.pl/watek/2691-maj-2012-duszniki-zdroj-park-zdrojowy-i-okolice http://www.ogrodowisko.pl/watek/1966-ogrod-w-lubiechowie-kolo-ksiaza
Viki 19:55, 12 kwi 2011


Dołączył: 11 kwi 2011
Posty: 183
Piękny zakup
czy one mają jakieś "imiona"? z obrazka nie bardzo można stwierdzić, co to jest za róża, oczywiście oprócz koloru i gatunku. Trzymam kciuki, żeby się dobrze przyjęły i pięknie kwitły.
Mam nadzieję, że pochwalisz się nimi, jak zakwitną...
Ja też mam sporo róż bez imion, rosną dobrze i mają piękne kwiaty...
To jedna z NN


____________________
Pozdrawiam cieplutko Nasz mały świat
Viki 20:15, 12 kwi 2011


Dołączył: 11 kwi 2011
Posty: 183
Pospacerowałam sobie po Waszych ogródkach i jestem zachwycona a jednocześnie przerażona, ile pracy mnie jeszcze czeka.
Jestem niecierpliwa i chciałabym mieć wszystko od razu ale to niestety wiąże się z finansami. Mój ogród ma 3000mkw i tak naprawdę oprócz drzew i krzewów nie było na niej nic - o przepraszam były chwasty, które cały czas likwidujemy. Ale jest to bardzo przyjemne patrzeć, jak ogród się zmienia z każdym rokiem.
Zresztą, jak wyczytałam u kogoś, że mając zrobione wydawało by się wszystko to i tak ciągle coś jest do zmiany i poprawienia.
Oprócz róż opętały mnie datury, które zachwyciły mnie już dawno a teraz próbuję je wyhodować. Mam kilka sadzonek, nawet nie wiem jakie kolory a tym bardziej nazwy. Zaczynam z nimi tak, jak było na początku z różami, czyli NN Jeśli (a mam taką nadzieję) zakwitną to na pewno się nimi pochwalę.

Róża pnąca Goldstern - kupiona w ubiegłym roku i od razu tak pięknie kwitła, aż do przymrozków...



____________________
Pozdrawiam cieplutko Nasz mały świat
an_tre 20:22, 12 kwi 2011


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22377
Już naprawiam błąd
Nr jeden, dwa i cztery to HYBRID FEA ROSE
a trzy i pięć na opakowaniu: róża wielkokwiatowa rabatowa
____________________
Rajski Ogród Ani + Rajski ogród Ani 2... niekończące się marzenie... http://www.ogrodowisko.pl/watek/2691-maj-2012-duszniki-zdroj-park-zdrojowy-i-okolice http://www.ogrodowisko.pl/watek/1966-ogrod-w-lubiechowie-kolo-ksiaza
Viki 20:39, 12 kwi 2011


Dołączył: 11 kwi 2011
Posty: 183
Aniu, świetnie opisują te róże i bądź tu człowieku mądry
Ale to nic nie szkodzi, róże są piękne (przynajmniej na obrazkach) i wierzmy, że takie będą w rzeczywistości. Dla mnie każda róża jest piękna!
My swoje różyczki już potraktowaliśmy miedzianem i mospilanem - mamy nadzieję, że nie będą za bardzo chorowały... Dostały też już nawóz do róż.
____________________
Pozdrawiam cieplutko Nasz mały świat
monteverde 21:00, 12 kwi 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Viki ta pierwsza NN-ka to chyba austinka, a czemu mospilam i miedzian?
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Viki 21:21, 12 kwi 2011


Dołączył: 11 kwi 2011
Posty: 183
W czasie przycinania w jednej z róż zauważyliśmy larwę... piszę w róży, ponieważ larwa była w środku, w łodydze i czekała na przebudzenie... Mospilan działa dogłębnie, więc pomyśleliśmy, że to może pomóc, a miedzian jest przeciw czarnej plamistości i wyczytaliśmy w internecie, że powinno się popryskać zapobiegawczo, zaraz po przycięciu róż.

Dlaczego zniknęło zdjęcie tej róży NN?
____________________
Pozdrawiam cieplutko Nasz mały świat
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies