Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nasz mały świat

Pokaż wątki Pokaż posty

Nasz mały świat

monteverde 22:10, 11 kwi 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
a jakie hortensje?)
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
an_tre 22:20, 11 kwi 2011


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22375
Witaj Viki zauroczyły mnie Twoje róże też ma ale tylko kilka i do końca nie wiem jak poradzą sobie tej wiosny. Zakupiłam też 5 nowych, rabatowych i jeszcze ich nie wsadziłam, bo padało, wezmę się za nie jutro
Pozdrawiam i życzę efektów i satysfakcji z pracy w ogrodzie
____________________
Rajski Ogród Ani + Rajski ogród Ani 2... niekończące się marzenie... http://www.ogrodowisko.pl/watek/2691-maj-2012-duszniki-zdroj-park-zdrojowy-i-okolice http://www.ogrodowisko.pl/watek/1966-ogrod-w-lubiechowie-kolo-ksiaza
monteverde 22:23, 11 kwi 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Aniu jutro też będzie padało)
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Viki 22:38, 11 kwi 2011


Dołączył: 11 kwi 2011
Posty: 183
Witam Zbyszku, niestety nie mam zdjęcia całego zakątka różanego, ale obiecuję, że jak zakwitną to zrobię (od niedawna mam w miarę dobry aparat fotograficzny i mam nadzieję, że "obejmie" wszystkie róże...). Zakątek różany z jednej strony jest "ogrodzony" starymi drzewami owocowymi: jabłoń, śliwa; z drugiej rosną dwie leszczyny, pigwa i forsycja.

Iwonko witam serdecznie







____________________
Pozdrawiam cieplutko Nasz mały świat
monteverde 22:45, 11 kwi 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
i bziki))))
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
bogumila 22:58, 11 kwi 2011


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
Niestety nie było mi dane obejrzeć pięknych róż,o których piszecie z takim zainteresowaniem, obrazki się nie pokazują. Wejdę jutro i będę podziwiać.Pozdrawiam serdecznie.
____________________
W cieniu - zacieniona / Mexico City / Oliwa - park
Viki 08:40, 12 kwi 2011


Dołączył: 11 kwi 2011
Posty: 183
Monteverde - jak pisałam wcześniej, mamy dwie hortensje. Niestety jedna, która ma już 3 lata nie kwitnie... Dopiero teraz, przy okazji zakupu drugiej, doczytaliśmy, że niestety jest to hortensja ogrodowa, której pędy przemarzają, mimo, że jest dobrze zabezpieczana na zimę. A hortensje ogrodowe kwitną na zeszłorocznych pędach
W tym roku kupiliśmy bezpośrednio u hodowcy hortensję Early Sensation. Jest to hortensja bukietowa. Taka hortensja (bukietowa) kwitnie na nowych pędach. Mam nadzieję, że wreszcie uda mi się zobaczyć ten piękny kwiat w całej krasie...

Danusiu, u nas są stare drzewa, bardzo stare... jest wielki kasztan, dwie akacje, dwa graby - jeden jest młodszy i niższy więc staram się go formować, bez fioletowy, niebieski i biały, wysokie stare sosny, brzoza, która rośnie bardzo blisko domu i czasem, przy silnych wiatrach, mam wrażenie, że... przewróci się na dom... wysokie (mają chyba ok.30m) klony, do tego trzy orzechy włoskie, cztery leszczyny, wierzba... i kilka starych drzew owocowych, które niestety zaczynają zamierać Dwa lata temu posadziłam z gałązek kilka wierzb mandżurskich - pięknie rosną. W tym roku posadziliśmy trzy katalpy. To chyba wszystkie drzewa (a może o jakimś zapomniałam? )
Postaram się zrobić więcej zdjęć i pokazać je wszystkie, jak będą piękne zielone.

Witaj Bogusiu w moim wątku... mam nadzieję, że uda Ci się obejrzeć nasz mały światek.
Aniu, jakie dokładnie różyczki kupiłaś?



____________________
Pozdrawiam cieplutko Nasz mały świat
Viki 08:47, 12 kwi 2011


Dołączył: 11 kwi 2011
Posty: 183
Danusiu, niestety nie mam bukszpanów, a bardzo mi się podobają. Muszę się o nie postarać. W poprzednim miejscu, gdzie mieszkałam, miałam na działce bukszpan (jeden ), był duży, piękny, formowałam go w dwie kule. Marzy mi się, żeby tutaj też coś takiego mieć, ale może już bez takiego formowania (nie wiem, czy formowany pasowałby do całości), chciałabym go tylko trochę "ujarzmić". Danusiu, czy bukszpan można wyhodować z gałązek?
____________________
Pozdrawiam cieplutko Nasz mały świat
aldona 09:11, 12 kwi 2011


Dołączył: 09 wrz 2010
Posty: 268
Podziwiam Twoje róże, ja też bardzo je lubię chociaż mam tylko kilka i małe doświadczenie w uprawie. Zastanawiam się, jak można stworzyć ładną rabatkę i z czym je połączyć oprócz lawendy, żeby dobrze się komponowały. Pozdrawiam.
____________________
Ogródek Aldony
Viki 10:20, 12 kwi 2011


Dołączył: 11 kwi 2011
Posty: 183
Aldonko, miło że mnie odwiedziłaś...
Ja dopiero w tym roku zaczęłam zagospodarowywać rabatki różane. Do tej pory były "same ze sobą" i też wyglądały ładnie, ale stwierdziłam, że wybieranie chwastów między taką ilością róż jest bardzo uciążliwe więc posiałam różne kwiatki - i jednoroczne i byliny. Jak to wszystko zakwitnie to dopiero będę mogła coś więcej powiedzieć na temat odpowiedniego towarzystwa róż... Czytałam sporo na ten temat, ale jestem praktykiem i dopiero jak sama sprawdzę to mogę coś doradzić...
____________________
Pozdrawiam cieplutko Nasz mały świat
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies