Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród dla zapracowanych

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród dla zapracowanych

ewsyg 19:09, 26 kwi 2015


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11585
witaj Magdo. Zastanawiałam się, czy Góra Siewierska to to samo co Siewierz i już wiem, że nie. Jesteśmy prawie sąsiadkami zza miedzy. Tworzysz bardzo ładny ogród a tutaj na pewno znajdziesz dużo inspiracji. Jak już na dobre wciągnie cię praca ogrodnicza to i czas dla niego znajdziesz. Zdaje sobie jednak sprawę, że młodzi są bardzo zajęci i mają mało czasu. Życzę powodzenia Ewa
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Gardenarium 19:39, 26 kwi 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Manalena napisał(a)
Dzieki Danusiu-nawet nie zwróciłam na to uwagi! Oko fachowca bezcenne. A co myslisz o tym rogu ziałki z bukiem,brzózką i świerkiem? Dla mnie czegoś tam brakuje,ale nie wiem czego?


Wklej proszę to zdjęcie, nie podawaj mi numeru ułatw mi zadanie i nie pozwól dociekać które i o co chodzi Ja naprawdę potrzebuję pomocy w znalezieniu tego miejsca a nie ułatwiasz mi zadania Już dawno bym się wypowiedziała
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Manalena 22:31, 26 kwi 2015


Dołączył: 22 kwi 2013
Posty: 162
Danusiu- bardzo przepraszam,że się nie domysliłam jak Ci to ułatwić-poprawiam się natychmiast
Chodzi mi o to zdjęcie:



Z daleka ten sam róg - widoczny od strony wejścia( furtki )



Więcej nie dam plamy-dzięki
____________________
Ogród dla zapracowanych
Manalena 11:50, 27 kwi 2015


Dołączył: 22 kwi 2013
Posty: 162
Wiosna w pełni- ptaszki ćwierkają,słoneczko świecie a cebulki szaleją!
____________________
Ogród dla zapracowanych
Manalena 11:52, 27 kwi 2015


Dołączył: 22 kwi 2013
Posty: 162
Magnolia również,a ciemierniki jej dorównują
____________________
Ogród dla zapracowanych
Manalena 11:54, 27 kwi 2015


Dołączył: 22 kwi 2013
Posty: 162
Nawet koreanka,która na przełomie póżnego lata i jesieni, traciła bardzo dużo żółtych igieł,zrobiła mi niespodziankę- ( na wyczucie opryskałam ją wtedy preparatem przeciw grzybicznym,uznając że jej to pomoże lub nie ). Na szczęście pomogło!
____________________
Ogród dla zapracowanych
Gardenarium 22:40, 27 kwi 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Manalena napisał(a)
Danusiu- bardzo przepraszam,że się nie domysliłam jak Ci to ułatwić-poprawiam się natychmiast
Chodzi mi o to zdjęcie:





Tutaj jest murek, więc sam w sobie "robi" organiczenie rabaty, w trawniku więc nie powinno nic być, a w żadnym wypadku chaotycznie porozrzucane drzewa, w dodatku "taaakieee" drzewa, czyli świerk kłujący m.in. - to wielkie drzewo, kiedyś zabije tuje i wszystko to, co rośnie koło niego.
Szkoda brzozy i buka, zabierz je stamtąd a świerka przesadź a najlepiej oddaj komuś. Nie warto go sadzić.

Tutaj w miejsce świerka można zrobić rabatę, pasuje mi geometryczna bo kąt jest prosty w rogu działki. Rabata także okolona murkiem, może być nieco niższy albo równy. Kształt rabaty zależy od całego ogrodu jaki jest, ale to robota na dłuższe zastanowienie nie na chop siup

Planowanie nasadzeń to nie przypadkowe rozmieszczenie równie przpadkowych roślin - to przemyślane działanie mające na celu osiągnięcie konkretnego efektu i celu (tutaj zasłonięcie domu który bije po oczach i stworzenie pięknej rabaty.



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Manalena 22:45, 27 kwi 2015


Dołączył: 22 kwi 2013
Posty: 162
Dziękuję - mam dużo do przemyslenia! A mnie tak podoba się świerk Hoopsi
____________________
Ogród dla zapracowanych
Psiamama 22:58, 27 kwi 2015


Dołączył: 15 mar 2015
Posty: 1212
Witaj Manalena Ja ze swoim "ogrodem" nie mam Ci co doradzać ale akurat mogę Ci odradzić... tego właśnie świerka. Mam takie dwa, stare i naprawdę są brzydkie. Czas im nie służy. Obsychają dolne gałęzie, sypią się diabelnie. Nawet gdyby podciąć im doły to i tak pod nimi niczego nie nasadzisz, mają takie korzenie, że szpadla nie wbijesz. Przemyśl to. Po czasie jest problem bo drzewo stare i duże więc serce boli wyciąć ale urody ogrodowi nie daje...
____________________
Aga-Psiamama;Kulą w płot
Manalena 23:07, 27 kwi 2015


Dołączył: 22 kwi 2013
Posty: 162
Dzięki będę to miała na uwadze!
Mam dużo do przemyslenia
____________________
Ogród dla zapracowanych
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies