Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród dla zapracowanych

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród dla zapracowanych

Manalena 12:23, 18 kwi 2015


Dołączył: 22 kwi 2013
Posty: 162
Witam Wszystkich bardzo serdecznie!!!!!

Na forum jestem od czasu do czasu od ok 3 lat. Podglądam i zadaje czasami pytania co gdzie posadzić,ale wciąż mój ogród nie jest tak ładny jak Wasze. Jest tez tak dlatego,że cały tydzień w pracy i czas na ogród mam tylko w weekend, ale też nie każdy!!! Ciężkiej pracy się nie boję!
Miejsca mam dosyć,ale nie potrafię zestawić tego wszystkiego,zeby było cudnie!!! Cały czas bardzo się wstydziłam tutaj ujawnić - przy Waszych ogrodach mozna sie nabawić komlpeksóW!!!! Teraz przyszła pora to zmienić!!!
Zrobię zdjęcia i wszystko pokaże!!! Może mi podpowiecie co zmienic!

Bardzo serdecznie wszystkich pozdrawiam!!!

To jest mój przedogródek- strona północna





Tak było latem 2014



____________________
Ogród dla zapracowanych
malgorzata_s 20:30, 18 kwi 2015


Dołączył: 01 wrz 2014
Posty: 2082
Witaj, ja też początkująca więc wiem co to znaczy wpaść w kompleksy na widok innych ogrodów. Pokaż jakieś zdjęcia swojej przestrzeni ogrodowej.
____________________
Gosia-Ogródek, w którym klon osłupiał
Manalena 21:31, 18 kwi 2015


Dołączył: 22 kwi 2013
Posty: 162
Witaj Małgosiu
Widzę,że u Ciebie coraz ładniej!!!! Ja jutro zrobie fotki i wkleję, bo to co mam zrobione są nieaktualne i mało na nich widać. Jutro dołączę fotki.

Na półkolu muszę wymienić żurawki- to są Limey Ricky,ale chorują. To jest strona północna,ale latem słońce jest od 8 rano i chyba je za bardzo przypieka.Planuję je zmienić na bordowe żurawki.
Teraz kwitną cebule,które dosadziłam na jesień

____________________
Ogród dla zapracowanych
waldek727 07:46, 19 kwi 2015


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Madziu.
Dołącz link w podpisie bo zgubisz się na ,,Ogrodowisku".
Czekam na fotki siewierskiego ogrodu.
Pozdrawiam.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
Manalena 11:41, 19 kwi 2015


Dołączył: 22 kwi 2013
Posty: 162
Dzięki Waldku

Załączyłam link w podpisie wg Twojej rady. Dodaję pare fotek żeby mniej więcej pokazać jak w tej chwili wygląda mój ogród. Znajomi jak przychodzą to twierdzą,że ładnie ,ale oni nie byli na Ogrodowisku

A to jest mój towarzysz prac ogrodowych- nie niszczy i nie obsikuje mi roslin. Jest nauczony załatwiać sie poza ogrodem.





Lawendę,którą widać na zdjęciu pod irgą wyrzucę i dosadzę tam jeszcze konwalniki.
W rogu działki południowo-zachodni róg posadziłam świerk Hoopsi, Youngi i buczka - tam mi cos brakuje,ale póki co nie mam pomysłu. Drzewka również podsadziła cebulami i hostami.

Przy samym domu jest murek,który wygląda następująco


Kwitną na nim różaneczniki,azalie- których teraz nie widać i posadziłam również trawy. To jest fotka z zeszłego roku

Na zdjęciu widać jak wyrósł mi ciemiernik cuchnący- będę musiała go przenieść w inne miejsce

Tak mniej wiecej to wyglada. Trawnik jest po wertykulacji- a ja czekam na ciepełko. Mam dużo miejsca,ale nie do końca potrafie to wszystko ogarnąc,żeby było tak pieknie jak w Waszych ogrodach.
Moja przygoda ogrodowa zaczęła się 3 lata temu,jak przeprowadziłam sie na wieś. Ja po wykształceniu medycznym nigdy nie miałam takiego ogrodowego zacięcia. Trafiłam na ogrodowisko plus czytanie podstawowych informacji o potrzebach i wymaganiach roślin. I tak to się zaczęło!!!!!
Wasze ogrody to miód malina,ale może kiedyś będę miała chociaż namiastkę takiego pieknego cuda!!!!
Będę wdzięczna za każdą podpowiedz-może to jakos ogarnę!
____________________
Ogród dla zapracowanych
Psiamama 20:44, 19 kwi 2015


Dołączył: 15 mar 2015
Posty: 1212
yyyyyy.... i Ty się kobieto wstydziłaś wstawić tu zdjęcia????? Nie no ja się poddaję chyba powinnam się zapaść pod ziemię lub jutro na miasto wyjść w papierowej torbie na głowie Jaki trawnik, jakie hortensje... pięknie u Ciebie. Pozdrawiam
____________________
Aga-Psiamama;Kulą w płot
katarzynkak 22:33, 19 kwi 2015


Dołączył: 18 lip 2013
Posty: 1678
Piekny ogród i taki dopracowany w każdym zakątku.
Ja bym niczego nie zmieniała

Pozdrawiam serdecznie.
____________________
katarzynkak- Ogród z tatarakiem w tle
Manalena 23:08, 19 kwi 2015


Dołączył: 22 kwi 2013
Posty: 162
Dzięki dziewczyny za miłe słowa i zajrzenie do mnie!!!
Witaj sąsiadko

Od strony południowej przy tarasie na jesień posadziłam wrzosy i cebule


____________________
Ogród dla zapracowanych
Gardenarium 18:03, 20 kwi 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Srebrne kule gryzą się z kamieniem, jeśli masz murki powinnaś mieć kule z piaskowca albo granitu, ewentualnie ceramiczne. Nie masz takiego stylu do kul srebrnych. One niestety nie wszędzie pasują
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Manalena 23:12, 20 kwi 2015


Dołączył: 22 kwi 2013
Posty: 162
Dzieki Danusiu-nawet nie zwróciłam na to uwagi! Oko fachowca bezcenne. A co myslisz o tym rogu ziałki z bukiem,brzózką i świerkiem? Dla mnie czegoś tam brakuje,ale nie wiem czego?
____________________
Ogród dla zapracowanych
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies