Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » "Sielsko-anielsko" - wiejski ogród Justyny

Pokaż wątki Pokaż posty

"Sielsko-anielsko" - wiejski ogród Justyny

koishii 12:04, 17 mar 2016


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 33


evik0 17:46, 17 mar 2016

Dołączył: 16 lut 2016
Posty: 99
Cześć,

Napisz wymiary działki.gdzie ten orzech jest bo na zdjęciu nie widzę. A skalniak już masz czy dopiero planujesz?

Ajak sie miewa twoja rabata która zrobiłaś w zeszłym roku?
____________________
Ewa potrzeba-ogrodowej-zmiany
evik0 17:48, 17 mar 2016

Dołączył: 16 lut 2016
Posty: 99
I zapomniałam napisać ze jeśli chodzi o rosliny najlepiej chyba zacząć od żywopłotu taka amatorska rada. Ale wszyscy to tutaj powtarzają
Pozdrawiam!
____________________
Ewa potrzeba-ogrodowej-zmiany
koishii 17:44, 23 mar 2016


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 33
evik0 napisał(a)
Cześć,

Napisz wymiary działki.gdzie ten orzech jest bo na zdjęciu nie widzę. A skalniak już masz czy dopiero planujesz?

Ajak sie miewa twoja rabata która zrobiłaś w zeszłym roku?


Dzięki za odzew!
Kurcze nie wiem jakie są dokładne wymiary :/

Rabata z przodu ma się świetnie! Dodam zdjęcia jeszcze w tym tygodniu

Po co żywopłot? Dookoła działki? Nie wiem czy to całkiem w moim stylu....
evik0 19:28, 27 mar 2016

Dołączył: 16 lut 2016
Posty: 99
Tak radzą doświadczeni ogrodnicy. Warto zrobic szczelny zimnozielonymi ekran na tle którego bedą ładnie prezentowały sie rosliny. Jeśli działka jest duza to swierki serbskie, jeśli mniejsza to np tuje szmaragd.

A jaki jest Twój styl?
____________________
Ewa potrzeba-ogrodowej-zmiany
koishii 22:12, 30 mar 2016


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 33
Lubię dużo kwitnących kwiatów, zdecydowanie rabaty od linijki nie są w moim stylu, preferuję bardziej wiejski swobony klimat w ogrodzie.... Na tuje na pewno nie zgodzi się mój maż bo szczerze ich nie cierpi...
mam straszny mętlik i nie wiem od czego zacząć :/
koishii 15:29, 22 lip 2017


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 33
Dawno nie pisałam ale to nie znaczy że próżnowałam Oto efekty mojej pracy.

lipiec 2016

lipiec 2017
koishii 15:32, 22 lip 2017


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 33
Z przodu główne skrzypce gra dzielżan oraz ogrome malwy, na środku hortensja, no i lawendowa ścieżka pod płotem.

Pod szopką liliowce, wiesiolek, forsycja, rudbekia i inne kwitnące byliny.

Pod oknem gidze panuje cień cały czas hosty, pieris, bukszpany zarośnięte przez różne okrywkowe rośliny, lubię ten busz i nieład

koishii 15:36, 22 lip 2017


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 33
Tworzę też nowe zakątki w ogrodzie.
Nowa rabata lipiec 2017


Na samym środku Tamaryszek, w stronę bramy żarnowiec i akebia, w stronę działki kalina, pięciornik, budleja otoczona żurawkami.
Jakieś iglaczki uratowane z Tesco, nie wiem co to nie wiem czy przeżyje.
Posadizłam tam jeszcze kuklik bo na przedniej rabacie był stłamszony i potrzebował nowego miejsca. No i utknęłam nie wiem jak "ożywić" to miejsce, nie wiem jakie byliny....
koishii 15:39, 22 lip 2017


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 33
Kolejne nowe miejsce jest po drugiej stronie bramy. Zaplanowałam tam moja pierwszą "iglakową rabatę". Na razie jest żywotniej zachodni i jeszcze jakiś o krępej budowie ale nie był podpisany więc nie wiem co to :/ Z samego przodu irga ale chyba zmarzła i ie odbije :/ Tam z tyłu też jakiś iglaczej pozostałość po świętach czekał cierpliwie w donicy, ale też nie wiem co to.
No i tu tez nie wiem co dalej... chyba poczekam na wrzosowy sezon i obsadzę tą przestrzeń. Ale sugestie wszelkie mile widziane.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies