Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » "Sielsko-anielsko" - wiejski ogród Justyny

Pokaż wątki Pokaż posty

"Sielsko-anielsko" - wiejski ogród Justyny

koishii 15:57, 20 kwi 2015


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 33
Serdecznie witam wszystkich miłośników ogrodnictwa

Jestem młodą gospodynią, uwielbiam wiejski styl, nie tylko w ogrodzie!

Jakiś czsa temu oddziedziczyliśmy z mężem stary dom, do generalnego remontu. Pomalutku realizujemy nasze plany i tworzymy ciepły dom w rustykalnym klimacie.
Nasz ogórd jest bardzo zaniedbany, właściwie trzeba go założyć od zera. O pomoc poprosiłam zaprzyjaźnioną projektantkę ogrodów. Dała mi wiele wskazówek, ja staram się trzymać planu i realizować projekt.

Póki co nie ma co pokazywać. Ogórd brudny, brzydki i zagracony poremontowymi odpadami (gruz, złom, drewno). W tym roku koniecznie musimy stworzyć miły zakątek do wypoczynku.

Uwielbiam rośliny kwitnące, trochę nieokiełzane. Nie lubię iglaków.

Zapraszam do mojego ogrodu!
koishii 16:01, 20 kwi 2015


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 33

Obecnie jestem na etapie tworzenia rabay przed domem. Jest to miejsce gdzie się nie chodzi, tzw. przedogród.
Miejsce to jest bardzo mocno nasłonecznione przez większość dnia. Podłoże mało żyzne - glina.

Na planie:

W centrum hortensja, symetrycznie dzielażany i azalia, pod oknem kuchennym Berberys, do tego jednoroczne rośliny kolorowe, wrzośce.

Ścieżka ze żwiru

Pod płotem pas lawendy


Zależało mi na tym aby rośliny były mało wymagające, reprezentacyjne, kwitnące. Do tego koniecznie bez trawy ( i konieczności koszenia )

Jakieś uwagi? Sugestie? Zapraszam
Tess 16:10, 20 kwi 2015


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12093
Cześć
Jaka to strona? Masz tam słońce, czy cień? Bo lawenda na słońce. A różanecznik to raczej półcień.
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
koishii 17:06, 20 kwi 2015


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 33
Tess
To storna wschodnio-południowa, cały dzień słońce. Azalie już posadzone. 4 sztuki.
Izoldka 17:37, 20 kwi 2015


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 217
Cześć!

Dzięki za wizytę Będę kibicować zmianom u Ciebie.
____________________
Iza - Ciężkie pięknego początki
katel 17:59, 20 kwi 2015


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
Witaj!
Ja tworząc ogród pominęłam iglaki (głównie ze względów finansowych) ale szybko zauważyłam, że późną jesienią, zimą i wczesną wiosną moje rabatki wyglądają ponuro. Zastanów się nad wprowadzeniem jakichś iglastych. Ja w tym roku właśnie naprawiam ten błąd. Ogrodowisko fantastycznie uczy! Sprawdź czy Twoje azalie mogą rosnąć na słońcu bo nie wszystkie lubią pełne słońce. Trzymam kciuki, wstawiaj zdjęcia z kolejnych etapów!
____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
czarna_aga 00:03, 21 kwi 2015

Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 98
Hejka dzięki za wizytę wpadam w ramach rewanżu
Pomysł rabaty ciekawy , choć może rozważ jakieś karłowate iglaki lub bukszpany formowane na kule, stożki, gdyż lawenda owszem nada się na słońce, jednak zimą nie jest zbyt reprezentacyjna a sama wspomniałaś to jest przedogròdek więc na widoku moje azalie rosną na słońcu i chyba im tam dobrze będę kibicować Pozdrawiam
____________________
MAŁY OGRÓD CZARNEJ AGI
Monika1202 22:25, 21 kwi 2015


Dołączył: 07 kwi 2013
Posty: 151
Ja też nie jestem fanką iglaków ale fakt jest taki że jesienią i zimą nadają kolorów ogorodowi Pozdrawiam będę zaglądać i kibicować
____________________
Monika, Wiejski Ogród Moniki , Cienista rabata , Glorioza Rotszylda ,
koishii 17:06, 28 kwi 2015


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 33
Z przodu oprócz azalii i hortensji posadziłam dwa bukszapny. Pozatym malwy, wrzosiec, floksy, berberysy.
Tak to wygląda, nie dokończyłam rozsypywać kory bo złapał nas deszcz i ciagle pada Co akurat mnie cieszy bo ziemia była jak skała!
Pozdrawiam!
Zdjęcia bardzo robocze, ale efekty już cieszą Teraz cierpliwie czekamy aż się rozrośnie
koishii 12:03, 17 mar 2016


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 33
Kochani! Zabieram się za aranżację ogrodu za domem. Proszę o rady. Ogród w pełnym słońcu... szczerze mówiąc nie wiem nawet od czego zacząć

Błagam Was o pomoc! Załączam zdjecie i plan poglądowy ( garażu jeszcze nie ma ale docelowo ma być).

Zależy mi prostocie, chciałabym żeby było miejsce na zielnik i krzewy owocowe (mam już maliny, agrest, borówki, agres, truskawki).

Może jakaś rabata na obrzeżach? Pomożecie?????
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies