Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Marzenie o nowoczesnym ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

Marzenie o nowoczesnym ogrodzie

L00zak 17:31, 17 wrz 2015


Dołączył: 23 cze 2015
Posty: 2521
Bardzo ładnie wygląda posadzona z kulkami bukszpanowymi w różnych konfiguracjach
____________________
Michał Czy facetowi uda się wyczarować ogród marzeń?
mikami 17:49, 17 wrz 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 689
zastanawiam się tylko czy 45 cm wystarczy by posadzić tam trawy bo długość rabaty to 10m
____________________
Mirela - Marzenie o nowoczesnym ogrodzie
Efffa 17:54, 17 wrz 2015


Dołączył: 11 cze 2014
Posty: 3530
mikami napisał(a)
wyglądają całkiem fajnie to już jakiś pomysł wklej zdjęcie u siebie jak przyjadą

Mikami u mnie na 93 są beatlesy.
____________________
Ewelina Odcienie zieleni 2
L00zak 18:31, 17 wrz 2015


Dołączył: 23 cze 2015
Posty: 2521
mikami napisał(a)
zastanawiam się tylko czy 45 cm wystarczy by posadzić tam trawy bo długość rabaty to 10m


Pewno, czuprynki będą się ładnie prezentować, no chyba, że nie lubisz gęstych sadzeń ?
____________________
Michał Czy facetowi uda się wyczarować ogród marzeń?
mikami 19:50, 17 wrz 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 689
co ile takie czuprynki sadzić by nie były jedna na drugiej i fajnie się prezentowały
____________________
Mirela - Marzenie o nowoczesnym ogrodzie
MirellaB 02:40, 18 wrz 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Moje trzmieliny tnę od kwietnia do teraz na okrągło. Co wypuszczą pędy to je ciach. Chodzi mi o to, że ma się zagęszczać, a potem dopiero niech nabiera wielkości Myślę, że do końca września spokojnie jeszcze można ciąć
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
MirellaB 02:46, 18 wrz 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
mikami napisał(a)
Mam kawałek ziemi koło płotu sąsiada (siatka) i nie wiem co tam posadzić
Do południa jest tam słońce po południu cień szerokość jest niewielka to 45cm jak widzicie za płotem u sąsiada stoją śmietniki i zapach też nieciekawy
Jak sądzicie czy można tam posadzić jakieś róże lub coś innego co trochę pachnie a jeśli róże to jakie zależy mi też na tym by jak najdłużej to kwitło

Ja tu widzę oczami wyobraźni tylko bluszcz Ładnie by się piął po płocie i cały rok masz zasłonięty brzydki widok na śmietnik. Zapachu nie zniweluje, ale żadna roślina nie da efektu odświeżacza
Bluszcz by mógł się piąć i położyć na tych 45 cm. A jak byś chciała coś tam posadzić to płożące ścinasz i rośliny swobodnie rosną Może trawy Red Baron na tle zielonego ładnie by wyglądały, tylko, że masz już je w innym miejscu i nie wiem czy byś chciała powielać

Carex The Beatles też mam posadzone w tym roku i czekam na uzyskanie efektu jak u Gosi Malkul. Zobacz do niej wystawiła zdjęcia tej trawy w połączeniu z kulkami bukszpanowymi.
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
MirellaB 03:11, 18 wrz 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Jeszcze coś mi przyszło na myśl
W poprzednim domu miałam wiciokrzew. Pięknie kwitnie i pachnie, ale nie jest zimozielony,więc efekt pnącza maskującego nie będzie cały rok.

A trawy to może też takie jak u Malkul szpaler wysokich, a zimą wiązanych w snopki

Jestem na wakacjach i spać nie mogę, więc piszę o tak późnej porze
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
iwka 08:29, 18 wrz 2015


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
No u Gosi na takim wąskim pasku szpaler gracków jest, pięknie wygląda
i też ma długi kawałek post pod koniec strony
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
mikami 19:12, 18 wrz 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 689
Chyba jednak jakieś trawy wybiorę bluszczu nie mogę posadzić bo to płot sąsiadki no i nie bardzo mi pasuje
Gracki są fajne ale i carex the beatles mi się podoba zobaczę co będzie w szkółkach
____________________
Mirela - Marzenie o nowoczesnym ogrodzie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies