Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Marzenie o nowoczesnym ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

Marzenie o nowoczesnym ogrodzie

MirellaB 20:17, 18 wrz 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
A na płot sąsiada nie można sadzić bluszcza?

Jak trawy to wysokie np.Miskanty Gracillimus, bo The Beatles są niskie nie zasloni śmietnika.
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
iwka 20:25, 18 wrz 2015


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
mikami napisał(a)
Chyba jednak jakieś trawy wybiorę bluszczu nie mogę posadzić bo to płot sąsiadki no i nie bardzo mi pasuje
Gracki są fajne ale i carex the beatles mi się podoba zobaczę co będzie w szkółkach


to zależy co chcesz uzyskać, jak zasłonić się chociaż po części to musisz coś wysokiego, bo beatles są niskie

edit. O właśnie Mirelka już wyjaśniła
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
anna_t 22:07, 18 wrz 2015


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
waldek727 napisał(a)

Ja myślę, że jak zastąpisz miskanty Zebrinusy miskantami Gracillimusami to dopełnisz całości.

dlaczego doradzasz taką zamianę?wzgledy estetyczne?
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
mikami 21:20, 19 wrz 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 689
Kilka ujęć mojego ogrodu wieczorem niestety z tyłu ogrodu mam źle rozmieszczone lampy i zamiast dodawać ogrodowi i rabatą uroku to nawet go nie oświetlają ale na wiosnę wszystko zmienię i mam nadzieję że mój ogród troszkę się rozświetli wieczorową porą



No i najważniejszy mieszkaniec nocny domu po wieczornym spacerze - Mika
____________________
Mirela - Marzenie o nowoczesnym ogrodzie
L00zak 21:48, 19 wrz 2015


Dołączył: 23 cze 2015
Posty: 2521
Nocne zdjęcia nie oddają nigdy tego jak widać live. Na pewno widząc na żywo jest super
Proste linie
____________________
Michał Czy facetowi uda się wyczarować ogród marzeń?
mikami 14:27, 20 wrz 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 689
Zgadzam się z Tobą Michał jeśli chodzi o zdjęcia nocne w dzień wychodzą lepsze bynajmniej mnie
____________________
Mirela - Marzenie o nowoczesnym ogrodzie
mikami 14:30, 20 wrz 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 689
Od jakiegoś czasu mój klon zaczął usychać i tracić kolor w czasie upałów podlewałam go codziennie a niekiedy rano i wieczorem
Do południa ma cień a popołudniu słońce wypuścił nawet nowy listek w swoim kolorze ale reszta wygląda coraz gorzej jakby usychał
Czego mu może brakować albo co robię źle macie jakiś pomysł
____________________
Mirela - Marzenie o nowoczesnym ogrodzie
MirellaB 15:53, 20 wrz 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Miałam ten sam problem z klonem i napisałam do Danusi z zapytaniem. To efekt tegorocznych upałów, nic mu się złego nie dzieje, ale już w tym roku nie wróci do pierwotnego koloru. Zgubi liście i w przyszłym roku będzie ok o ile lato będzie normalne nasze polskie, a nie tropikalne.
Możesz wokół niego zraszać powietrze, ale nie lać po liściach i oczywiście jeszcze podlewać
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
mikami 18:00, 20 wrz 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 689
Dzięki Mirellko bo już myślałam że to ja coś nie tak zrobiłam i mój klonik pójdzie do wyrzutki więc będę czekać do przyszłego roku by znów był fajny i dodawał uroku donicy a nie szpecił
____________________
Mirela - Marzenie o nowoczesnym ogrodzie
gabi1948 20:35, 20 wrz 2015


Dołączył: 08 sty 2012
Posty: 144
Witam.
Mój klon palmowy też miał takie liście. Ale te liście opadły i pojawiły się nowe, zupełnie wiosenne. Więc jest nadzieja, że nic złego się nie dzieje. To chyba upały!
____________________
gabi1948
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies