Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wielkie plany na mały ogródek-zwierzenia Dorotki :-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Wielkie plany na mały ogródek-zwierzenia Dorotki :-)

dorowel 19:09, 10 maj 2015


Dołączył: 25 kwi 2015
Posty: 227
Da sobie radę, myślę, że nawet jeśli zgubi listki, to ma sporo ciepłych miesięcy przed sobą żeby wypuścić nowe, lub odbić nowe pędy z korzenia.
____________________
Dorota-Wielkie plany na mały ogródek, zwierzenia Dorotki
rozark 20:36, 10 maj 2015


Dołączył: 27 paź 2014
Posty: 6325
dorowel napisał(a)
Fakt, trochę mało informacji. To strona południowo-zachodnia, słońce jest tam od 12:00 do samego wieczora. Ściana ma ok 9 metrów długości. Rabatę będę podlewać wg. potrzeb, skoro deszcz sobie nie poradzi. Róże zakupione to 2 szt Mary Rose i 1 Winchester Cathedral, mam też trzmielinę na pniu, którą można jakoś spożytkować.


Jak lubisz róże może zrobisz różankę? formalną ( z trzmieliną i bukszpanem) albo bylinową ( z ostróżkami, ...)?
____________________
pozdrowionka
dorowel 21:04, 10 maj 2015


Dołączył: 25 kwi 2015
Posty: 227
Tak, też tak myślałam. Mam 3 róże trzmielinę na pniu i zwykłą, 4 lawendy. Muszę też przesadzić 1 różanecznik. Myślę żeby wkomponować jeszcze kocimiętkę i jeżówkę. Przyda się też coś zimozielonego, może faktycznie bukszpan? Nie mam żadnego doświadczenia z bukszpanami, muszę o nich poczytać. Może jest jakaś bezproblemowa odmiana bukszpanów?
____________________
Dorota-Wielkie plany na mały ogródek, zwierzenia Dorotki
Tesska 21:05, 10 maj 2015


Dołączył: 04 mar 2015
Posty: 895
a może rabatka z klonikami? sa takie piekne a miedzy nimi figurki ?
a lbo rabata z miskantów i trawek ozdobnych
____________________
miłego dnia - Teresa mój mały ogródek; Wizytówka
dorowel 11:59, 11 maj 2015


Dołączył: 25 kwi 2015
Posty: 227
To też jest myśl do rozważenia. Mam jednego klona palmowego, jeszcze w doniczce, bo uległ wypadkowi i muszę go ratować. Planuję wkomponować go w rabatę z rododendronami, pierisem i żółtą magnolią w przedogródku jeśli przeżyje. Tam nie będzie palić go ostre słońce.
____________________
Dorota-Wielkie plany na mały ogródek, zwierzenia Dorotki
dorowel 12:03, 11 maj 2015


Dołączył: 25 kwi 2015
Posty: 227
Moje wrzośce chyba nie rokują za dobrze. Wszystkie są tak brązowe od środka. Uschły? Starałam się, żeby nie miały za sucho, ale też ich nie utopiłam. Wsadzałam w torf. Szkoda ich.
____________________
Dorota-Wielkie plany na mały ogródek, zwierzenia Dorotki
dorowel 18:59, 11 maj 2015


Dołączył: 25 kwi 2015
Posty: 227
Znalazłam w zdjęciach z ogrodowiska propozycję na moją rabatę pod domem. Co o tym myślicie? Mnie się bardzo podoba, chociaż nie wszystkie rośliny rozszyfrowałam. Jeśli wiecie co jest na zdjęciu to poproszę o uchylenie rąbka tajemnicy
____________________
Dorota-Wielkie plany na mały ogródek, zwierzenia Dorotki
Tesska 20:58, 11 maj 2015


Dołączył: 04 mar 2015
Posty: 895
Jeżówka , przetacznik,ostróżka, róże różowe,lawenda? lub kocimietka?
____________________
miłego dnia - Teresa mój mały ogródek; Wizytówka
dorowel 21:42, 11 maj 2015


Dołączył: 25 kwi 2015
Posty: 227
Dziękuję Tesska. Muszę poczytać trochę o tych bylinach, bo nie znam się na nich zupełnie. Do tej pory miałam tylko parę krzewów lawendy, ale jestem chętna nadrobić te braki.
____________________
Dorota-Wielkie plany na mały ogródek, zwierzenia Dorotki
Tesska 10:02, 12 maj 2015


Dołączył: 04 mar 2015
Posty: 895
ja sie tak dopiero od roku uczę , posadziłam na jesień jeżówki , ostrózki 2 ale jedna zmarzła a w tym roku dosadziłam sporo bylin czekam teraz az urosna
____________________
miłego dnia - Teresa mój mały ogródek; Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies