Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wielkie plany na mały ogródek-zwierzenia Dorotki :-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Wielkie plany na mały ogródek-zwierzenia Dorotki :-)

dorowel 19:10, 09 cze 2015


Dołączył: 25 kwi 2015
Posty: 227
Też fajny pomysł, ale wierzby coś mi ostatnio nie idą. Hakuro ciągle na jakby popalone jasne końcówki, chociaż uparcie leję jej wody. Mam jeszcze wierzbę Iwę i mandżurską, obie zjedzone przez mszyce, pomimo oprysków. Na jednej zauważyłam dziwne zjawisko. Wyglądała jakby ktoś na nią napluł. W wielu miejscach widać było białą gęstą pianę, i jakieś zielone liszki w ogromnej ilości. Liście zjedzone były całkiem. Przestraszyłam się, dokonałam radykalnego cięcia i komisyjnego spalenia w ognisku. Liczę na to, że odrośnie bez szkody.
____________________
Dorota-Wielkie plany na mały ogródek, zwierzenia Dorotki
Tesska 20:18, 09 cze 2015


Dołączył: 04 mar 2015
Posty: 895
masz tak piekny ogródek ,że mozna pozazdrościć i te róże ja tez u siebie stawiam na róże
____________________
miłego dnia - Teresa mój mały ogródek; Wizytówka
rozark 10:09, 10 cze 2015


Dołączył: 27 paź 2014
Posty: 6325
dorowel napisał(a)
Też fajny pomysł, ale wierzby coś mi ostatnio nie idą. Hakuro ciągle na jakby popalone jasne końcówki, chociaż uparcie leję jej wody.


Jeśli jest to o czym ja myślę to normalne zjawisko dla HN. Ją się tnie 3 razy w sezonie. W marcu bardzo mocno tnę, teraz jak się pokazują "uschnięte" brązowe listki, tnę do zielonych i jeszcze w sierpniu. Ona zawsze ładnie odbija.
____________________
pozdrowionka
dorowel 10:51, 10 cze 2015


Dołączył: 25 kwi 2015
Posty: 227
Reniu ja to nawet tnę częściej, jak tylko za bardzo się rozrasta. Jestem bardzo zaprzyjaźniona z sekatorem, bo mam małą działkę. Myślałam, że brązowe końce przyrostów HN są przypalone ostrym słońcem i brakiem wody. Teraz marzy mi się róża biała, lub śmietankowa, długo i obficie kwitnąca, niezbyt wysoka. Taka jak Anisade tylko jaśniejsza. Znasz jakąś w tym typie?
____________________
Dorota-Wielkie plany na mały ogródek, zwierzenia Dorotki
rozark 11:01, 10 cze 2015


Dołączył: 27 paź 2014
Posty: 6325
ja w tym roku nabyła okrywową White Cover i nie tylko, więc ci nic jeszcze nie doradzę

zerknij sobie tutaj

http://www.ogrodowisko.pl/watek/5054-rrr-rozane-rozmaitosci-renaty-i-nie-tylko-rozane?page=249#post_8
____________________
pozdrowionka
Rench 17:05, 11 cze 2015


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
dorowel napisał(a)
Reniu ja to nawet tnę częściej, jak tylko za bardzo się rozrasta. Jestem bardzo zaprzyjaźniona z sekatorem, bo mam małą działkę. Myślałam, że brązowe końce przyrostów HN są przypalone ostrym słońcem i brakiem wody. Teraz marzy mi się róża biała, lub śmietankowa, długo i obficie kwitnąca, niezbyt wysoka. Taka jak Anisade tylko jaśniejsza. Znasz jakąś w tym typie?


A co powiesz na Crokus rose,ja mam jeszcze małą,ale już ma ładny krzaczek obsypany kwiatkami.

____________________
Renata`---- RRR - różane rozmaitości ------- A miało być tak pięknie
dorowel 13:08, 12 cze 2015


Dołączył: 25 kwi 2015
Posty: 227
To świetna propozycja, bardzo ładna róża, piękny kolor. Czy wiecie gdzie mogę ją kupić w okolicach Łodzi? Jakoś nie mam szczęścia do zakupów internetowych. Krzewy które dotarły do mnie ze szkółek i sklepów przesyłką kurierską były mniej zadowalające niż te które kupuję sama.
____________________
Dorota-Wielkie plany na mały ogródek, zwierzenia Dorotki
dorowel 13:27, 12 cze 2015


Dołączył: 25 kwi 2015
Posty: 227
Dzisiejsze oka cieszenie. Moje nowiutkie funkie Charles Austin Piękna nieznajoma Anisade
____________________
Dorota-Wielkie plany na mały ogródek, zwierzenia Dorotki
dorowel 13:33, 12 cze 2015


Dołączył: 25 kwi 2015
Posty: 227
A to róże kupione w szkółkach w internecie, dostarczone przez kuriera. Wydają się mało okazałe, liczę że się rozrosną. Pierwszy to Chopin, kolejna Winchester Catedral i Mary Rose
____________________
Dorota-Wielkie plany na mały ogródek, zwierzenia Dorotki
Tesska 22:08, 12 cze 2015


Dołączył: 04 mar 2015
Posty: 895
ale piekne różyczki ja czekam na swoje 7
____________________
miłego dnia - Teresa mój mały ogródek; Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies