Gdzie jesteś » Forum » Nawierzchnie » Miejsce na rośliny w kostce granitowej

Pokaż wątki Pokaż posty

Miejsce na rośliny w kostce granitowej

anna_t 10:50, 30 kwi 2015


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13457
witam, mam pytanie jak dobrze wykonać (a raczej dopilnowac wykonania przez ekipe od kostki) "oczko" z ziemią w kostce granitowej wykonywanej na podjezdzie domu? Chce w przyszlosci posadzic w takich 'oczkach" a w moim przypadku kwadratach i prostokatach thuje, bukszpany a moze nawet jednego białoboka. Chodzi mi o taki efekt:
https://www.ogrodowisko.pl/uploads/p/83/831453/thumb_original.jpg
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Gardenarium 10:53, 30 kwi 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Strasznie dziwne, ze inwestor ma wiedzieć lepiej niż firma która to robi...
Dopilnować, aby maksymalnie zostawili miejsce w środku kwadratu, a nie nawalili betonu i piachu po sam wierzch i tyle, równo ma być, boki równe, nie skoszone, poziom dobry.. no cóż więcej..

Ma być miejsce na dobrą ziemię do sadzenia roślin.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
anna_t 11:01, 30 kwi 2015


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13457
Dziekuję za odpowiedź, pytam bo spodziewam sie ze ekipa zrobi tak jak jej wygodnie a nie koniecznie dobrze ogrodniczo. Sadziłam, ze może sa jakies niuanse o których warto wiedzieć, ja z tych co wola zabobiegać niz leczyć pozdrawiam
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
anitan 11:05, 30 kwi 2015


Dołączył: 14 wrz 2014
Posty: 860
U mnie zrobili tak, że najpierw nasypali co trzeba, kostkę ułożyli a na koniec wykopali dół na tyle duży, ze dosięgnął żyznej ziemi.
Dosypałam ziemi, posadziłam co trzeba
zdjęcie przed wykopaniem właściwych dołków

____________________
Anita zaczynam-od-zera-zobaczymy-gdzie-skoncze
anna_t 11:38, 30 kwi 2015


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13457
dzięki, czyli przypilnuję żeby dokopali sie do zyznej ziemi i nie zostawili mi betonu i piachu.
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
anitan 11:44, 30 kwi 2015


Dołączył: 14 wrz 2014
Posty: 860
najlepiej to ustalic przed rozpoczęciem prac.
dokładnie wytłumacz o co Ci chodzi, żeby byli przygotowani, że to do nich bedzie należało wykopanie otworów, zanim zaczną wysypywać cement
____________________
Anita zaczynam-od-zera-zobaczymy-gdzie-skoncze
anna_t 11:48, 30 kwi 2015


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13457
Dokładnie Widzę ze ty też z Łodzi, będę obserować twoje poczynania zwłaszcza że mamy dość podobny układ działki i usytuowanie domu. Tylko moja schodzi w dół od domu a Twoja z tego co czytałam to do góry. Czy masz juz sprawdzoną szkółkę z okolic?
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
anitan 11:54, 30 kwi 2015


Dołączył: 14 wrz 2014
Posty: 860
ja niestety zawsze szukam i często kończę na allegro
____________________
Anita zaczynam-od-zera-zobaczymy-gdzie-skoncze
anna_t 12:24, 30 kwi 2015


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13457
ja własnie przez allegro znalazłam szkółke w bełchatowie (troche daleko) ale to najblizsze miejsce w którym mają Thuje Aerospicate, której potrzebuje ok. 70szt na cała zachodnia część mojej działki, wiec raczej sie do nich przejadę..zwłaszcza ze maja wiekszość gatunków, które wstepnie chce i bardzo dobre ceny.pozdrawiam i zyczę owocnych prac w ogrodzie, jesteś jakies 2 m-ce przede mną
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies