Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » A_G_Aniowy ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

A_G_Aniowy ogródek

Gardenarium 21:46, 13 kwi 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
A_G_A napisał(a)
Mam mały problem z zagospodarowaniem miejsca pod ściną sąsiadów. Chciałabym ja zasłonić. Nie wygląda ona zbyt estetycznie. Posadziłam pęcherznicę :


ale ona rośnie co najwyżej do 2 metrów, a ściana wysoka. Macie kochani jakiś pomysł ?




Można posadzić pnącza, ale nie wiadomo, czy sąsiad się zgodzi. Smaragdy są też jakimś nieco wyższym "wyjściem" i chudym
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
A_G_A 21:47, 13 kwi 2011


Dołączył: 13 kwi 2011
Posty: 51
hania napisał(a)
Piękny trawnik i zadbany ogród ....a pieski nie niszczą?


oczywiście, że niszczą Najbardziej cierpi trawnik, na szczęście nie gryzą gałązek i nie wyrywają z korzeniami roślin. Ale trawnik znosi wszystko dzielnie.Wiosną mała dosiewka, nawóz i podlewanie z nieba bądź węża i jest ok.


Myślałam o bluszczu, ale właśnie wolałabym taki zimozielony i czepiający się muru. A tak naprawdę miałam już zamysł przerzedzenia pęcherznic i posadzenia tam świerków. Zależałoby mi na odmianie dość szybko rosnącej.
____________________
pozdrawiam Agnieszka - A_G_Aniowy ogródek
Gardenarium 21:48, 13 kwi 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
A może by się zmieściły świerki serbskie, ja dokładnie tak samo wysłoniłam brzydki garaż sąsiada.
Tnę je taraz, ale są przynajmniej wysokie i nic a nic nie widać ścian.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
A_G_A 21:50, 13 kwi 2011


Dołączył: 13 kwi 2011
Posty: 51
Danusiu przyznam się ,że pomysł nasunął mi się po przeczytaniu twojego wątku Jaką odmianę świerka polecasz aby w miarę w szybkim czasie zasłonił ścianę ?
____________________
pozdrawiam Agnieszka - A_G_Aniowy ogródek
Sebek 22:14, 13 kwi 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Chciałem zacząć od pochwały trawnika i reszty ogrodu, bardzo ładnie u Ciebie. Na mur przydało by się coś zimozielonego - może nawet bluszcz
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Pwl 22:34, 13 kwi 2011


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 925
Witaj Agnieszko, masz piękny ogród wokół domu, chyba bardzo słoneczny? Wszystko świetnie Ci
rośnie a to znak że jesteś już super ogrodniczką No i te boksery... kocham tę rasę. Sam znam
takiego psiaka i kocham bezgranicznie. Na ścianę chyba najlepiej puścić pnącze... tyle że nie
wiadomo co na to sąsiad. Pnącza na budynkach magazynują wodę, czasem na ścianach może
pojawiać się nawet grzyb od wilgoci i niszczą nieco strukturę tynku. Jeśli na pnącze się nie zgodzi
można kombinować coś w postaci alternatywy, np. kratki po których piąłby się powojnik.
____________________
paweł
Gardenarium 23:25, 13 kwi 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Ja posadziłam świerki serbskie (Picea omorika) dość gesto, mniej niż 1 m.

One tak wyglądają



Jak zobaczysz to najwyżej usunę zdjęcie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
A_G_A 19:03, 15 kwi 2011


Dołączył: 13 kwi 2011
Posty: 51
Dziękuję! Jeżeli można to zdjęcie świerków niech pozostanie na forum.

Dzisiaj posadziłam bratki. Piękne żółciutkie. Zrobiłam kilka zdjęć. Widać, że wszystko budzi się do życia. Obmyślam założenie nowej rabaty. Ale o tym ciut później. Pewnie będzie trzeba skosić trawę w następnym tygodniu prze świętami, ale czy nie za wcześnie?

hiacynty już powoli przekwitają...


zamierzam również wymienić ten jałowiec Stricta w donicach na coś innego , może w tym roku będą tam kwiaty...









____________________
pozdrawiam Agnieszka - A_G_Aniowy ogródek
monteverde 20:10, 15 kwi 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
bardzo już ładnie wszystko rośnie, u Ciebie mówisz hiacynty przekwitają , a u mnie dopiero będą) a może na ścianę coś tak pstrego, mało znany u nas wiciokrzew włoski Harleguin, pięknie pachnie szybko zarasta i ślicznie wygląda
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Danusza 20:19, 15 kwi 2011


Dołączył: 30 wrz 2010
Posty: 2192
witaj Agnieszka, popatrzyłam na twój ogród zazdroszczę trawnika! mój po tej zimie wymaga sporo pracy a mam go hoho! w kwestii ściany sąsiada jak to ciepłe miejsce może winogrona? potem moze z nich zrobic winko
a jak chłodne to hortensja pnąca??

____________________
pozdrawiam Danusza - Ogród Danuszy - odsłona 2 - Wizytowka - Ogród Danuszy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies