Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Jestem NOWY - a to mój ogród - totalny laik

Pokaż wątki Pokaż posty

Jestem NOWY - a to mój ogród - totalny laik

chemiqs 09:39, 02 cze 2015


Dołączył: 11 maj 2015
Posty: 13
dzięki. Bardzo bym prosił jeszcze inne opinie dotyczące zamontowania huśtawki na tych drzewach. TESS - twój wpis bardzo pomocny - dzięki.
Tess 11:57, 02 cze 2015


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12108
chemiqs napisał(a)


Ogólnie z żoną zastanawialiśmy się nad przeniesieniem wszytkiego co jest "w środku" na obrzeża działki aby wykorzystać już nasadzenia do zrobienia "żywopłotu" na około - dlatego pytam o te moje "krzaczki" .


Dlaczego chcecie się zażywopłotować dookoła? Rozumiem, że głównie dla zachowania prywatności, ale czy tuje to na pewno dobry pomysł?
Można powojniki posadzić przy siatce (w słonecznych miejscach), albo bluszcz (w cieniu).
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
chemiqs 12:50, 02 cze 2015


Dołączył: 11 maj 2015
Posty: 13
bardzo ciekawa sugestia - tylko, że pod te rozwiązania trzeba dawać jakąś konstrukcję na której to będzie rosnać.
zawitka 17:58, 07 cze 2015


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14070
Takie duże tuje można przesadzić ale pod warunkiem że z bryła I będziesz lał wodę tak aby nie były chwili bez wody Ja w lutym w zeszłym roku przesadzałam takie sisy I rosną ale dostają wodę zyczę sukcesów Ale zawsze lepiej takich okazów nie ruszać bo szkoda
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
chemiqs 11:30, 22 cze 2015


Dołączył: 11 maj 2015
Posty: 13
hej
mam pytanko - co to jest? mam coś takiego na działce ale nie mogę zdiagnozować co to jest i czy warto to przesadzać.




dajana 13:39, 22 cze 2015


Dołączył: 23 sty 2011
Posty: 3753
Przecież to borówka amerykańska ,zdrowy pełen wartości dla dzieci owoc .Nie wyrzucaj jej, wyrwij chwasty, podsyp kwaśnym torfem , odzywką do borówki i dbaj o krzaczki .Dzieci będą miały za dwa tygodnie dojrzałe owoce .Koniecznie wyrwij chwasty i podlewaj obficie
____________________
Czarodziejskie miejsce na ogród dajany[częśćII]
dajana 13:44, 22 cze 2015


Dołączył: 23 sty 2011
Posty: 3753
chemiqs napisał(a)
bardzo ciekawa sugestia - tylko, że pod te rozwiązania trzeba dawać jakąś konstrukcję na której to będzie rosnać.


Jeżeli posadzisz przy siatce, to żadnych podpór nie trzeba montować .
____________________
Czarodziejskie miejsce na ogród dajany[częśćII]
chemiqs 12:51, 10 wrz 2015


Dołączył: 11 maj 2015
Posty: 13
Kochani słuchajcie,
Ostatnio sadziłem tuje 8 sztuk i chyba jedna coś się nie przyjęła. Możecie zerknąć na zdjęcie i podradzić co sie z nią stało i co zrobić?

pozdrawiam
chemiqs 12:24, 15 wrz 2015


Dołączył: 11 maj 2015
Posty: 13
proszę o pomoc
Izolda 12:30, 15 wrz 2015

Dołączył: 24 wrz 2013
Posty: 200
Jeszcze jest zielona więc żyje podlewaj, ugnieć dobrze ziemię przy pniu, bo może kret trochę podkopał, a może miała najsłabszą bryłę. Jeszcze jest nadzieja, powodzenia
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies