Gdzie jesteś » Forum » Ekologiczna uprawa ogrodu » Komary i kleszcze

Pokaż wątki Pokaż posty

Komary i kleszcze

hortiterapeutka 23:35, 19 maj 2015


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 49
witam,
chciałam uzyskać informacje:
czy istnieją ekologiczne sposoby na obniżenie występowania komarów i kleszczy w ogrodzie?
dodam, że poszukuję rozwiązań innych niż sadzenie odpowiednich gatunków roślin.
pozdrawiam.
____________________
"Medicus curat, natura sanat." - Lekarz leczy, natura uzdrawia. Hipokrates
ZielonaKasia 12:45, 20 maj 2015


Dołączył: 26 wrz 2012
Posty: 147
Kury, które będą wybierały/wyjadały kleszcze. Serio. I jerzyki na komary, ale to raczej mało praktyczne rozwiązanie.
____________________
ZielonaKasia
hortiterapeutka 14:04, 20 maj 2015


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 49
Dzięki ZielonaKasia
Tylko pytanie do mnie dotarło od dyrektora przedszkola, więc kury odpadają.

Zastanawiałam się czy nie ma rozwiązania typu jak wrotycz na mrówki?
____________________
"Medicus curat, natura sanat." - Lekarz leczy, natura uzdrawia. Hipokrates
Mazan 14:22, 20 maj 2015

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Prawdopodobnie jest. Mieszkam w lasach i kleszcze czy komary to niemal codzienność. Najczęściej ludzie stosują wyciągi z chrzanu, czeremchy, a nawet z tataraku, szczególnie gdy wybierają się do lasu. Jak to robią? Każdy ma swój sposób.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
hortiterapeutka 16:58, 20 maj 2015


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 49
Dziękuję bardzo za informację. Przekażę do przedszkola. Zobaczymy czy coś będą działać
____________________
"Medicus curat, natura sanat." - Lekarz leczy, natura uzdrawia. Hipokrates
Borbetka 10:27, 06 cze 2015


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Też szukam naturalnych metod zwalczania komarów. Wczoraj siedziałam na tarasie w towarzystwie zraszacza podlewającego trawnik. Ani jednego komara nie było .
____________________
borówcowy wizytowka
waldek727 20:10, 06 cze 2015


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
hortiterapeutka napisał(a)

Zastanawiałam się czy nie ma rozwiązania typu jak wrotycz na mrówki?

Wszystkie preparaty zawierające pyretrynę, czyli ester kwasu chryzantemowego.
Np. http://zdrowa-skora.es24.pl/opis/5164772/rozpylacz-biobojczy-z-pyretryna-500ml.html
Dla czworonożnych przyjaciół również w sklepach dostępne są szampony z pyretryną.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
Borbetka 21:40, 06 cze 2015


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Z tego co wyczytałam to gotowy preparat, a nie koncentrat prawda?
____________________
borówcowy wizytowka
waldek727 02:22, 07 cze 2015


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Tak, tak Moniś. W sprayu jest gotowy preparat z tym, że ja namawiam do poszukania w sklepach zielarskich lub bezpośrednio u producenta suszu z kwiatów złocienia dalmatyńskiego. Wykonanie wywaru we własnym zakresie na pewno pozytywnie odczuje nasza kieszeń, a poza tym ilości potrzebne do wykonania oprysków w ogrodzie przeliczamy przecież na dziesiątki litrów.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
Basilikum 12:02, 05 sie 2015


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21729
co do komarow to warto pozbyc sie wszystkich zbiornikow wodnych, nawet taka zakretka od sloika na ktorej stoi woda to zacheta do skladania jaj. Kiedys mi kolezanka mieszkajaca w Singapurze pisala, ze u nich nie wolno nic trzymac na czym sie gromadzi woda. Jej kolezanka zaplacila mandat, bo miala na balkonie farbe i na wieczku byla woda. Na kleszcze nie mam sposobu, regularne koszenie trawy i redukcja haszczy mi do glowy jedynie przychodzi. No i obszukiwanie dzieci przez rodzicow codziennie przed kapiela.
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies