Gdzie jesteś » Forum » Ekologiczna uprawa ogrodu » Komary i kleszcze

Pokaż wątki Pokaż posty

Komary i kleszcze

KDZ 17:52, 07 sie 2015

Dołączył: 30 mar 2015
Posty: 24
hortiterapeutka napisał(a)
Dzięki ZielonaKasia
Tylko pytanie do mnie dotarło od dyrektora przedszkola, więc kury odpadają.

Zastanawiałam się czy nie ma rozwiązania typu jak wrotycz na mrówki?


wrotycz działa też na kleszcze, ja mam dom pod lasem więc kleszczy sporo, w tym roku obsypuję wszystko suszoną sproszkowaną cebulą.
IrkaK 09:40, 25 mar 2016


Dołączył: 24 lip 2015
Posty: 10
Jeśli chodzi o przedszkole to ja bym proponowała opryskiwanie środkami, które nie są szkodliwe dla ludzi/dzieci. Ale najlepiej żeby zajęła się tym firma, która się na tym zna i ma odpowiednie certyfikaty. My mieliśmy plagę komarów i much w zeszłym roku na działce. Wystarczyło zamówienie takiej usługi z gwarancją: więc u was też powinno pomóc. My nie wyobrażamy sobie teraz weekendu bez prac na działce więc wiem jak owady potrafią być uciążliwe.
rumiankowapanna 21:54, 01 cze 2016

Dołączył: 27 kwi 2016
Posty: 4
No właśnie... Jestem na etapie kupowania działki. Znalazłam wymarzone miejsce, przy prawdziwym, pięknym dębowym lesie, no ale cóż... Kleszcz na kleszczu, nie da się przejść, żeby czegoś nie złapać... Sama działka nie jest zalesiona - obecnie jest to łąka i zastanawiam się, jak z dziadostwem walczyć... Czy ktoś z Was stosował naturalne opryski np z wrotyczu czy z czeremchy?
____________________
Rozwój daje radość :)
Gardenarium 10:35, 27 cze 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
kasmaj napisał(a)
Witam,

po wczorajszej wizycie na naszej działce leśnej i kolejnym złapanym kleszczu, przeszukałam internet w poszukiwaniu pomysłów, jak z tym draństwem walczyć. Na myśl przychodzi wykonanie jakiegoś oprysku, ale to jednak chemia, zresztą mam wrażenie, że akurat jeśli chodzi o kleszcze, to trudno o skuteczny środek.
Znalazłam informację o roślinach, które wydzielają aromaty odstraszające kleszcze, np. kocimiętka, wrotycz pospolity, lawenda wąskolistna. Może posianie/zasadzenie czegoś takiego na działce pomogłoby rozwiązać problem?
Najchętniej posadziłabym rośliny wieloletnie, żeby nie przerabiać tematu co wiosnę - niech sobie rosną, rozsiewają się ile chcą i odstraszają niechcianych lokatorów
Pytanie, czy w tej chwili, na koniec czerwca, można jeszcze posadzić cokolwiek? Jakie rośliny przyjmą się najlepiej na leśnej działce (las iglasty, sosny, mech, jagody, nieliczne młode dęby)?

Pozdawiam,
Kasia
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
lacre 07:18, 10 lis 2016

Dołączył: 30 wrz 2016
Posty: 14
Większość czasu spędzam na wsi, więc o kleszcza nie problem, tym bardziej że na łąkach jest ich chyba coraz wiecej, a mówię to bo karmię kota podrzutka i w tym roku codziennie wyjmowaliśmy mu po kilka kleszczy, na terenie mojego ogrodu chyba nie mam tego tałatajstwa , i zastanawiam czy to właśnie nie dzięki kocimiętce, która rozsiewa się niemiłosiernie i rośnie wszędzie, nie wiem jaka to odmiana, ale jest niska i nie przyciąga kotów . Jesienią musiałam jej dużo wyrzucić, bo zarasta wszystko. Ale mój pies w tym roku nie złapał ani jednego kleszcza, kot też, mimo iż to pers , więc zamiata futrem po trawie w zwolnionym tempie, że nawet kleszcz niedojda zdążyłby na niego wejść. Zastanawiam się czy też zakaz palenia traw nie powoduje że jest tyle kleszczy.
____________________
Przyroda nie zna nagrody ni kary, zna tylko konsekwencje. R.Ingersoll
wiosna123 12:55, 25 kwi 2018

Dołączył: 29 mar 2018
Posty: 18
Co polecacie dobrego na odstraszanie komarów, które lada moment będą uprzykrzały nam czas w ogrodzie, przy grillu.
wiosna123 08:28, 26 kwi 2018

Dołączył: 29 mar 2018
Posty: 18
Na komary i kleszcze przeczytałam wczoraj że dobry jest Ultrabrutal.
marcela 08:35, 26 kwi 2018

Dołączył: 26 kwi 2018
Posty: 3
a może lepiej niech usługę odkomarzania wykonają profesjonaliści. Nie korzystałam, ale znajomi mówili, że jest skuteczna.
wiosna123 14:07, 27 kwi 2018

Dołączył: 29 mar 2018
Posty: 18
Myślałam o tym, ale chyba najpierw spróbuję wykorzystać ultra brutal
marcela 14:14, 27 kwi 2018

Dołączył: 26 kwi 2018
Posty: 3
Może masz rację. Jeśli chodzi o profesjonalne opryski na komary, muchy, kleszcze też dużo pozytywów ma reset strong. Jeden środek a przeznaczenie i na muchy i na komary
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies