Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Od czegoś trzeba zacząć...

Pokaż wątki Pokaż posty

Od czegoś trzeba zacząć...

horbi 13:51, 24 maj 2015

Dołączył: 27 paź 2013
Posty: 10
Witam wszystkich
Piszę tu po raz pierwszy, ale przeglądam forum od kiedy pojawiła się możliwość posiadania ogrodu. Właśnie kończę wykańczac naszą chałupkę i powoli przyjdzie czas właśnie na ogród. Powierzchnia całej działki to jakieś 1360m2 (34x40m).Dom znajduje sie bliżej jednego rogu powiedzmy północno-wschodniego. Na działce są już duże drzewa jedna brzoza i 2 sosny. Do tego moje nasadzenia: rzywopłot z ze szmaragdów mieszanych na przemian z jałowcami blue arrow sosna czarna i gęstokwiatowa, dwie sosny górskie mugus, świerk conica i serbski, jałowiec płożący wiltoni, jodła koreańska, żywopłocik z wiąza syberyjskiego(kupowany jako cudowny żywopłot) no i jeszcze jedn iglaczek którego nazwy nie pamiętam jak uda mi sie wstawić zdjęcia to pokaże jak to się prezentuje.
Zdecydowałem sie napisać bo potrzebuje waszej pomocy i porad. Ziemia na działce to grunt rodzimy kl VI przed budową rosło tu zboże. Jak dorwe się do komputera to wstawie fotki i może wtedy pomożecie zagospodarować nasz ogród
____________________
....od czegoś trzeba zacząć.....
iwka 14:12, 24 maj 2015


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
Witam sąsiada Czekam na fotki.
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
horbi 14:27, 24 maj 2015

Dołączył: 27 paź 2013
Posty: 10
łooooo co za szybka reakcja.... hej cały czas czekam na miejsce przy komputrze na razie okupuje go żona.... bo z telefonu nie moge bezpośrednio wstawic fotek
____________________
....od czegoś trzeba zacząć.....
horbi 15:19, 24 maj 2015

Dołączył: 27 paź 2013
Posty: 10
panorama widoku z tarasu którego jeszcze nie ma południowa (tył) strona i zachodni bok naszej działki


o tym nie pisałem posadziłem pięć tawuł Golden Princess dla rozjaśnienia żywopłotu z tui i jałowców


tak to z grubsza wygląda przed domem i od zachodniej strony budynku


no i tu początki rabaty iglastej.




W ogóle stawiam na iglaki. Oczywiście tez będą inne rośliny i trawnik. Do tego jeszcze sporo czasu najpierw muszę wziąć koparkę i podrównać teren .
Ogólnie kupa roboty ale ... od czegoś trzeba zacząć mam kilka pomysłów ale będę je powoli realizował .... naprawdę powoli bo budowa wykończyła nas i finansowo i fizycznie ale przez wakacje dojdziemy do siebie.
Pozdrawiam
G.
____________________
....od czegoś trzeba zacząć.....
Gardenarium 17:33, 24 maj 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Mamy już kilka podobnych tytułów, może zaproponuj inny?

http://www.ogrodowisko.pl/forum/search?utf8=%E2%9C%93&q=z%C5%82e+dobrego+pocz%C4%85tki&search_in=topics&commit=Szukaj
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
horbi 18:07, 24 maj 2015

Dołączył: 27 paź 2013
Posty: 10
nowy tytuł podesłałem na pw bo sam nie wiem czy moge zmienić.... taki jak mam w podpisie
____________________
....od czegoś trzeba zacząć.....
horbi 21:19, 24 maj 2015

Dołączył: 27 paź 2013
Posty: 10
Skoro temat już zmieniony to mam kilka pytań.
chciałbym z tyłu domu od strony południowej (widać to na zdjęciu panoramicznym z postu drugiego zaczynając od prawej strony czyli od tui.)zrobić sad z powiedzmy dziewięcioma drzewkami owocowymi, jakiś niewielki warzywnik chciałbym te ze tak powiem strefę produkcyjną przysłonić jakimiś berberysami lub czymś co stworzy przysłone dla nie koniecznie ciekawie wyglądającego warzywnikaw. Chciałbym też przesunąc blaszany garaż bliżej brzozy tak żeby było miejsce na posadzenie czegoś fajnego. Czy towarzystwo sosen nie bedzie przeszkadzać warzywnikowi i sadkowi?
Jak widać na zdjęciach nie mamy jeszcze płotu to dla tego że miało go nie być bardzo chciałem żywopłot ale chyba trzeba sie bedzie czymś odrodzić bo jakoś dziwnie bez ogrodzenia. Żywopłot nadal chce mieć strona zachodnia już załatwiona połowa południowej tam gdzue ma byc sad też. Zostaje jeszcze strona wschodnia i północna. Podoba mi się świerk serbski, ale boje sie ze urośnie za wielki taki żywopłot.
____________________
....od czegoś trzeba zacząć.....
Aga 06:24, 25 maj 2015


Dołączył: 30 lis 2012
Posty: 732
Witaj będzie ci ciężko uzyskać tutaj podpowiedź radzę czytać artykuły napisane na głównej stronie tam wszystkiego się dowiesz. Powodzenia
____________________
Nowe miejsce nowy ogród
horbi 10:12, 25 maj 2015

Dołączył: 27 paź 2013
Posty: 10
Hej tak właśnie myslałem. Artykuły te, które powinienem przeczytałem a do tego te które mnie bardziej zafiekawiły również. Jestem zielony ale jakies tam podstawy teoretyczne mam. W sumie to wstawiłem fotki żeby od czegoś zacząć na Forum. Teraz przynajmniej mam gdzie wstawiać fotki z mojej działalności i zadawać pojedyńcze pytania.
pozdrawiam i nie myślcie że czekam na gotwe po prostu..... od czegoś trzeba zacząć.

ps. Zastanawiam sie czy jest ktoś z moich okolic z chęcią bym kogoś poznał
Pozdrawiam
G.
____________________
....od czegoś trzeba zacząć.....
Toszka 10:32, 25 maj 2015


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Od razu ci powiem, ze pomysł z naprzemiennością tui i jałowca to nie dobre sąsiedztwo. Jałowiec woli sucho. Inaczej choruje. Tuja lubi wilgoć - bez niej przysycha, nie rośnie i... choruje. Póki młode rośliny to lepiej przesadź.

Zapodałeś taki ogrom pytań i informacji, że ciężko w nieswoim ogrodzie to sobie wyobrazić. Ze zdjecia nasunął mi się pierwszy dylemat - albo wyrównanie całego terenu (sporo ziemi będziesz potrzebować), albo przemyślenie czy nie zachować pagórkowatości i zaaranżować ogród z wyniesionymi rabatami.
Zacznij od przygotowania gleby - odchwaszczenia, uzupełnienia, przekopania z obornikiem etc. Jesli zaczniesz od sadzenia, a gleby nie przygotujesz, to niestety dość szybko będziesz tego żałować. Póki masz pobojowisko pobudowlane to zacznij od gleby
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies