Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Droga do spełnienia

Pokaż wątki Pokaż posty

Droga do spełnienia

Kawa 14:13, 26 maj 2015


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
hej Renatko
eksponowanie studni jakoś mi nie leży, bo mimo że jestem wsiowa baba to studni jako architekturze mówię nie

studnia nie jest użytkowana pełni funkcję dostawcy wody do domu
czaseami (1,2 razy do roku) się do niej zagląda zeby sprawdzić poziom wody

jakieś dojście do niej musi być żeby uchyliś właz i zerknąć i tyle

miło że wpadłaś
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
07_Rene 15:16, 26 maj 2015


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5269
Miałam na myśli takie niestandardowe wykończenie studni... Nie wsiowe Są różne fajne realizacje, wszystko zależy co Ci się podoba, w jakim stylu jest ogród, np.

https://pl.pinterest.com/pin/107734616061063564/

albo coś bardziej nowoczesnego
https://pl.pinterest.com/pin/289074869802162878/

O studni jest też osobny wątek na forum
http://www.ogrodowisko.pl/watek/1589-studnia-w-ogrodzie

Obsadzenie jej roślinami okazałymi przez 4 pory roku jest wyzwaniem. Nie pomogę, ale na pewno zajmie to sporo miejsca wokół studni, a to sprawi, że to miejsce będzie jeszcze bardziej przyciągać wzrok. Chyba że połączysz
to miejsce z inną rabata.
Jak jej nie używacie, to może po prostu zdemontujcie i zostawcie krąg w ziemi, który łatwiej będzie wtopić w nasadzenia....


edit: nie wiem czemu te linki nie działają, ale jak skopiujesz bezpośrednio do google to się wyświetli pozdrawiam, będę zaglądać
____________________
Renata Buszując w zbożu i kukurydzy
jona 16:57, 26 maj 2015


Dołączył: 18 lut 2015
Posty: 3164
Witaj Kamila . Na szybko tak mi przyszło do głowy, że jeśli rabata wokół studni byłaby duża, to studnię łatwiej byłoby ukryć. Zaznaczam też, że na projektowaniu ogrodów się nie znam. Ze swoim też się zmagam
____________________
Joanna-Tysiąc radości i utrapień
sylwia_slomc... 21:53, 26 maj 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81907
Kamilo Tiarella u mnie rośnie w pełnym słońcu od 10 do 15 i nie narzeka chyba widać.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Kawa 22:16, 26 maj 2015


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
Dziękuję za odzew. Rabate wokół studni chcę i mogę powiększyć ale nie do bardzo dużych rozmiarów. Niech dzieci mają jeszcze trochę miejsca do biegania. Ogólnie określenie stylu ogrodu który ma kiedyś powstać jest dla mnie trudny. Uwielbiam geometryczne wymuskane piękne ogrody ale do mnie to nie pasuje. Jestem trochę ogólnie potrzepana i ten porządek to nie ja.
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
Kawa 22:19, 26 maj 2015


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
Lubię jak rośliny rosną rządzą się swoim życiem co nie znaczy że ekspansję popieram, nie ale coś w tym wszystkim jest. Nie wiem czy wiecie o co mi chodzi.
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
jona 23:13, 26 maj 2015


Dołączył: 18 lut 2015
Posty: 3164
Kawa napisał(a)
Dziękuję za odzew. Rabate wokół studni chcę i mogę powiększyć ale nie do bardzo dużych rozmiarów. Niech dzieci mają jeszcze trochę miejsca do biegania. Ogólnie określenie stylu ogrodu który ma kiedyś powstać jest dla mnie trudny. Uwielbiam geometryczne wymuskane piękne ogrody ale do mnie to nie pasuje. Jestem trochę ogólnie potrzepana i ten porządek to nie ja.


Pewnie, że dzieci muszą mieć miejsce na bieganie . Z moich obserwacji wynika, że lubią też biegać lub jeździć na rowerkach wokół czegoś, co da się okrążyć np. rabata, dom. I tutaj duża rabata mogłaby być ok, ale to pomysł do obmyślenia .

Lubię także oglądać ogrody geometryczne i poukładane . Natomiast czarują mnie i intrygują takie, które wyglądają jak naturalne i nawet sprawiają wrażenie trochę chaotycznych i trochę zaniedbanych .
____________________
Joanna-Tysiąc radości i utrapień
Kawa 09:44, 27 maj 2015


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
Witaj Joasiu

No właśnie mój "ogród" to taki misz masz jak na razie, ale chciałabym go jakoś uporządkować co nie znaczy całkowicie zmienić
są rośliny które bardzo lubie i które pięknie rosną mimo tego że nie poświęcam im wiele czasu
coś muszę wymyśleć pomału coś mi może przyjdzie do głowy

Uwielbiam trawy a ich mało u mnie może coś w ten deseń uderzę
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
Kawa 13:29, 27 maj 2015


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
wiosennie



____________________
Kamila-Droga do spełnienia
anabuko1 20:08, 27 maj 2015


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23509
Fajnie obsadzałaś studnię.
Lubie irysy.Pokażesz jak zakwitną ?
a może bluszczykami jakimiś ja obsadź?
Na górę daj pałąk duży i jak wielki kosz będzie
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies