Gdzie jesteś » Forum » Nawadnianie » Nawadnianie linią kroplującą

Pokaż wątki Pokaż posty

Nawadnianie linią kroplującą

PiterSas 21:37, 09 lip 2019

Dołączył: 02 lut 2019
Posty: 327
Hej. Szukaj złączki QJ skręcanej 16x16 lub trójnika QJ 16x16x16 lub 16x16x20
To wszystko połącz złączką redukcyjną skręcaną PE GW 25x1/2 lub taką aby pasowała Ci przy skręcaniu od źródła wody.
Pozdrawiam
Wiolka5_7 17:43, 02 sie 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20324
Chcę zamontować linię kroplującą pod szpalerem hortensji bukietowych .. w jaki sposób rozłożyć linię,żeby podlewanie było efektywne ?

Czy tak będzie ok ?

____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Anabell 23:22, 02 sie 2020


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
Wiolka5_7 napisał(a)
Chcę zamontować linię kroplującą pod szpalerem hortensji bukietowych .. w jaki sposób rozłożyć linię,żeby podlewanie było efektywne ?

Czy tak będzie ok ?



Ja mam podobne po obu stronach krzewu, odległość między linią ok 50 cm, sprawdzałam kilka razy pomiędzy jak dochodzi woda, jest dobrze.
Robiłam dołki jak wygląda nasiąkanie. Wiadomo hortensje potrzebują dużo wody.
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
Wiolka5_7 07:26, 03 sie 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20324
Anabell napisał(a)


Ja mam podobne po obu stronach krzewu, odległość między linią ok 50 cm, sprawdzałam kilka razy pomiędzy jak dochodzi woda, jest dobrze.
Robiłam dołki jak wygląda nasiąkanie. Wiadomo hortensje potrzebują dużo wody.


Dziękuję za pomoc Haniu
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Ponury_Grzyb 12:28, 12 sie 2020

Dołączył: 23 lut 2020
Posty: 9
Drodzy,

Ja w sprawie linii kroplującej. Nigdzie nie mogę tego doczytać.
Jak sobie poradzić z sytuacją, gdzie muszę z jednej rabaty do drugiej przeskoczyć ? Czy daje się wtedy rurki bez dziurek i zakopuje je w ziemi na odcinku pomiędzy rabatami - są takie produkowane? Czy może zakopuje się rurkę z dziurkami i nie przeszkadza to w niczym? A może jest jakieś inne rozwiązanie?

Pozdrawiam,
Łukasz
PiterSas 13:14, 12 sie 2020

Dołączył: 02 lut 2019
Posty: 327
Ponury_Grzyb napisał(a)
Drodzy,

Ja w sprawie linii kroplującej. Nigdzie nie mogę tego doczytać.
Jak sobie poradzić z sytuacją, gdzie muszę z jednej rabaty do drugiej przeskoczyć ? Czy daje się wtedy rurki bez dziurek i zakopuje je w ziemi na odcinku pomiędzy rabatami - są takie produkowane? Czy może zakopuje się rurkę z dziurkami i nie przeszkadza to w niczym? A może jest jakieś inne rozwiązanie?

Pozdrawiam,
Łukasz

Hej.
Możesz zrobić przedłużkę z węża 1 cal do tego dwie złączki redukcyjne i połączyć z linią kroplującą.
ZetCe 11:47, 02 wrz 2020

Dołączył: 02 wrz 2020
Posty: 5
Ponury_Grzyb napisał(a)
Drodzy,

Ja w sprawie linii kroplującej. Nigdzie nie mogę tego doczytać.
Jak sobie poradzić z sytuacją, gdzie muszę z jednej rabaty do drugiej przeskoczyć ? Czy daje się wtedy rurki bez dziurek i zakopuje je w ziemi na odcinku pomiędzy rabatami - są takie produkowane? Czy może zakopuje się rurkę z dziurkami i nie przeszkadza to w niczym? A może jest jakieś inne rozwiązanie?

Pozdrawiam,
Łukasz


Oczywiście, że są takie rury. Szukaj: rura nawadniająca PE 16.
Bony 21:47, 01 cze 2021

Dołączył: 07 sty 2021
Posty: 7
Witam.Mam do polozenia dwie linie kroplujace w odcinkach 60mb i 14mb.Czy wystarczy przekroj 16mm na kazda czy dac 25mm.Rozstaw roslin mam bardzo nieregularny wiec w gre wchodza chyba emitery wbijane w przewod w miejscu nasadzenia.Czy w takim systemie bede mial rozwniez cos w rodzaju kompensacji czy na koncu linii cisnienie bedzie duzo mniejsze.Co polecacie kupic?
Fleszu 14:25, 07 cze 2021


Dołączył: 22 maj 2021
Posty: 418
Czy zakładając linię kroplującą warto robić obieg zamknięty podłączając koniec linii do tej samej rury która zasila czy drugi koniec linii lepiej zakorkować?
____________________
Flesz trawiasto-lisciasty-bez-thui
PiterSas 12:04, 08 cze 2021

Dołączył: 02 lut 2019
Posty: 327
Fleszu napisał(a)
Czy zakładając linię kroplującą warto robić obieg zamknięty podłączając koniec linii do tej samej rury która zasila czy drugi koniec linii lepiej zakorkować?

Hej.
Wszystko zależy jak długą chcesz mieć linie kroplującą. Powyżej 60 m lepiej zrobić obieg zamknięty - wzrasta ciśnienie i równomiernie linia kropluje, dla krótszych odcinków nie ma takiej potrzeby.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies