Gdzie jesteś » Forum » Trawy ozdobne i turzyce » Rozpoznawanie traw

Pokaż wątki Pokaż posty

Rozpoznawanie traw

MarlenaBH 20:27, 09 mar 2014


Dołączył: 10 kwi 2013
Posty: 87


I tak jak wspominalam pozno zaczelam swoje istnienie na ogrodowisku ale chcialabym od razu zaczac z Wami konsultacje... Ta jest kawalek mojego ogrodu, zdjecie zrobione jesienia, chcialabym zrobic tu trawiasty zakatek a narazie jest maly chaos. Jest tu morwa szczepiona na pniu ( w zeszlym roku byly juz paki, ktore za nic w swiecie niechcialy sie rozwinac a po tygodniu okazalo sie ze nornica korzonki zjadla...uwielbiam to drzewko )chcialabym aby tu zostala, sa funkie, kilka tawulek, kilka chyba trzmielin i duza chortensja- prezent od mamy, dala sie przesadzic i jest cudna. Chcialabym posadzic tu miskanta gracillimus, rozplenice japonska (jedna juz mam), myslalam jeszcze o Red baron, chcialam to wymieszac z rozchodnikami okazalymi moze jakas jezowka bo w moim ogrodzie malo kwitnie chcialabym tez eukomis. Poradzcie prosze czy to wszystko ma sens, czy sie da na tym kawalku, chcialabym zatrzymac morwe, chortensje i tawulki a reszte moge przesadzic, prosze poradzcie jak i gdzie co wsadzic i czy to zestawienie ma mozliwosc realizacji
____________________
Mój ogród dużo pracy, trochę efektów.
emila 16:31, 13 mar 2014


Dołączył: 18 cze 2013
Posty: 118
Potrzebuję pomocy bo kupiłam rok temu an teraz muszę przesadzic i dosadzić ale nie wiem nazw.




i drugi rodzaj

____________________
Ogród nasz
MarlenaBH 19:53, 13 mar 2014


Dołączył: 10 kwi 2013
Posty: 87
Ta ostatnia to napewno kostrzewa popielata rosnie do 20cm jest sliczna, mam ja na skarpie przy tarasie, zimozielona, dwie powyzej wygladaja podobnie a ta pierwsza tez mi wyglada na kostrzewe tylko Gautiera Festuca, rosnie nizsza, zimozielona, mozesz je zobaczyc u mnie sa na skarpie przy tarasie tzn widac tylko popielata zielona z drugiej strony. Nie wiem czy dobrze ale co wiosne zanim nie zaczna wypuszczac obcinam je i sa super o tej porze juz pieknie powypuszczaly.
Pozdrawiam
____________________
Mój ogród dużo pracy, trochę efektów.
megabasia 19:56, 13 mar 2014

Dołączył: 26 maj 2012
Posty: 326
Moja kostrzewa sina wygląda tak o tej porze roku. A wpadała w niebieski w sezonie?
____________________
Miniary Megabasi oraz Wizytówka - Ogród mojej Mamy
MarlenaBH 19:59, 13 mar 2014


Dołączył: 10 kwi 2013
Posty: 87
O, widzisz to tylko potwierdz, ze dwie trawy znam
____________________
Mój ogród dużo pracy, trochę efektów.
emila 23:04, 13 mar 2014


Dołączył: 18 cze 2013
Posty: 118
dziękuję musze zapisać, ja je chcę przesadzić i tez nie wiem czy przyciąć, czy tylko powycinać ewentualnie te suche
____________________
Ogród nasz
MarlenaBH 23:36, 13 mar 2014


Dołączył: 10 kwi 2013
Posty: 87
Ja przycinam zanim jeszcze na dobre rozkreca sie z mlodymi zdzblami, natomiast w tym roku sie spoznilam i cielam z mlodymi, dwa tyg. temu, nic sie nie stalo pieknie rosna ale nie chce generalizowac. Zerknij na moje byly posadzona w czerwcu 2012 a wiosna 2013 pierwszy raz ciete i mysle ze dosc duze sa. Powycinac suche zawsze bezpieczniej ale chyba jest artykul Danusi o pielegnacji traw przeczytaj moze wiecej Ci pomoze. Ja od prawie tygodnia czytam wszystko prawie cale dnie
____________________
Mój ogród dużo pracy, trochę efektów.
Netka 10:03, 02 kwi 2014


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 548
Kochani, kupiłam właśnie w markecie 3 sztuki Carex Ice Dance ( przynajmniej taka była w doniczkach etykieta ). Teraz mam wątpliwości, czy to faktycznie Ice Dance, bo nie ma żadnych pasków A może takie małe egzamplarze jeszcze nie mają ? Czy to jednak inna trawka ?
____________________
Aneta - Mój ogród w cieniu drzew
greatwave 19:00, 02 kwi 2014


Dołączył: 09 wrz 2013
Posty: 11
U mnie paski są od początku, nawet na małych sadzonkach liście były obrzeżone...poza tym liście na zdjęciu wydają mi się zbyt wiotkie/"cienkie" jak na tą trawę.

Pozdrawiam
____________________
Netka 15:21, 05 kwi 2014


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 548
Greatwave no na 100 % nie jest to Ice Dance Tak to jest kupować w markecie

Wydaje mi się, że to może być turzyca żółta ( Carex Flava ), wydaje się dosyć podobna :

____________________
Aneta - Mój ogród w cieniu drzew
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies