Gdzie jesteś » Forum » Trawy ozdobne i turzyce » Rozpoznawanie traw

Pokaż wątki Pokaż posty

Rozpoznawanie traw

Ewik 23:27, 14 kwi 2014


Dołączył: 19 gru 2013
Posty: 5292
Witam , w zeszłym roku na jesien kupiłam "coś " o śmiesznej nazwie turzyca ptasie łapki , nie mając pojęcia co to wziełam w szkółce bo mi sie poprostu spodobało .
wygląda tak :


Zimą zaczęłam wgłębiać sie w temat i stwierdziłam, ze trawy to nie tylko miskanty i piórkówki i turzyce to cos fajnego i stwierdziłam , ze chce tego wiecej , tylko troche wyższe , no wiec niedawno dokupiłam w sklepie ogrodniczym Carex Ice Dance



Posadziłam , i patrze i patrze teraz , że obydwie wyglądają identycznie poza wysokością ( łapki były małymi sadzonkami , Ice Dance konkretna )
Czy te obydwie odmiany rzeczywiście są tak podobne poza wielkością czy mam tą samą turzyce? tylko jedna młodsza i też tak wyrośnie ?
____________________
Ewa * Ogródek z futrzakami i kamieniami
stychaz 19:39, 24 kwi 2014


Dołączył: 18 wrz 2011
Posty: 2468
Witam,

Czy ktoś może powiedzieć jaka trawa jest widoczna na tym zdjęciu:

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/287-trawy-ozdobne-jakie-gatunki-wybrac/photos

Szukam alternatywy dla seslerii autumnalis jaka (chyba) została między innymi została użyta w nasadzeniach w Lurie Garden (Millenium Park)

http://photobotanic.photoshelter.com/gallery-image/Lurie-Garden-Millenium-Park-Chicago/G0000jcN7aQD3RCE/I00003pw8IoicppY

Czy ktoś z Was może doradzić odmianę o podobnym pokroju i kolorze liści?

Z góry dziękuje za pomoc i rady.
____________________
Justyna - Wersja mini mini
Gardenarium 20:18, 24 kwi 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Hakonechloa macra zwykła- zielona.

Na tym zdjęciu na dole fotografowałam Carex "Frosted Curls" i jakąś brązową. może 'Bronze Form'?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
stychaz 22:32, 24 kwi 2014


Dołączył: 18 wrz 2011
Posty: 2468
Dziękuję
____________________
Justyna - Wersja mini mini
MamaMagda 21:42, 25 kwi 2014


Dołączył: 18 kwi 2013
Posty: 788
Znowu to zrobiłam
Miałam nie kupowac roslin bez nazwy a po dzisiejszej wizycie w ogrodnictwie mam dwie odmiany trawy..
Pojechałam w poszukiwaniu Turzycy włosistej 'Frosted Curls' (Carex comans). Czy trafiłam?
Powiedźcie proszę..

A druga, błękitna, bedzie (chyba) pieknie komponować się z niebieskimi rozchodnikami.. ale co to jest?




____________________
Marta Ogród po Bukami - czyli jak z ogrodu bylinowego zrobić ogród pełen traw i żurawek (prace w toku..)
MamaMagda 07:20, 26 kwi 2014


Dołączył: 18 kwi 2013
Posty: 788
ta niebieska - czy to Kostrzewa Elijah Blue? pasowała by mi bardzo
____________________
Marta Ogród po Bukami - czyli jak z ogrodu bylinowego zrobić ogród pełen traw i żurawek (prace w toku..)
Ewik 21:58, 01 maj 2014


Dołączył: 19 gru 2013
Posty: 5292
To tak jak ja,też mówiłam,że bez pełnej nazwy nie kupię,a kupiłam zresztą juz kilkakrotnie kupiłam coś,co okazało sie nie tym co na metce
____________________
Ewa * Ogródek z futrzakami i kamieniami
MiraR 19:27, 08 maj 2014

Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 624
Mam pytanie odnośnie tej trawy.Rośnie w kępie,nie ma rozłogów.Ma bardzo sztywne listki,na jesień ma kwiatostany w kształcie białych puchowych kulek.

____________________
KingaR 11:07, 12 maj 2014

Dołączył: 18 lut 2014
Posty: 298
Mam 4 takie trawki kupione jako "bezimienne" i potrzebuję dokupić jeszcze jedną może ktoś rozpozna?

____________________
Mój skrawek zieleni
Gardenarium 08:46, 18 maj 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
To na pewno Carex ta powyżej, jest jasnozielona i z obrzeżeniem listków,

kilka typów, popatrz w grafikach

Carex 'Silver Sceptre' może Carex 'Rekohu Sunrise' nie wiem,.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies