Gdzie jesteś » Forum » Trawy ozdobne i turzyce » Rozpoznawanie traw

Pokaż wątki Pokaż posty

Rozpoznawanie traw

Rajmunder 16:31, 03 lut 2022

Dzień dobry, ja tu nowy, bardzo mi miło I od razu mam pytanie, co to może być za trawa? Odziedziczyłem ją po poprzednim właścicielu, rozrasta się poprzez kłącza, ale nie jest jakoś bardzo inwazyjna. Z góry dziękuję za podpowiedź!
Rajmunder 16:32, 03 lut 2022

Joku 18:07, 03 lut 2022
20220222 165129

Koko, nie wiem jak się nazywa ta trawa. Jeżeli jej nie zidentyfikujesz to zrobiłabym tak jak piszesz bo na pewno zdominuje tę bardziej pożądaną. Jeżeli masz wolne miejsce gdzieś z boku to mogłabyś posadzić intruza i poobserwować jak się będzie zachowywać.

Rajmunder, trawa na twoim zdjęciu wygląda mi na mozgę trzcinowatą. Ma opinię dość ekspansywnej i rozłażącej się na boki. W rabacie z innymi roślinami będzie wrastać w sąsiadów i sprawiać wrażenie bałaganu. Ale np. w donicy w sporej kępie może ładnie wyglądać i zdobić sezonowo.
Motyl 16:05, 19 lut 2022

Podobnie wygląda kłosówka. I już masz wybór
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies