Gdzie jesteś » Forum » Trawy ozdobne i turzyce » Rozpoznawanie traw

Pokaż wątki Pokaż posty

Rozpoznawanie traw

Rajmunder 16:31, 03 lut 2022

Dołączył: 03 lut 2022
Posty: 2
Dzień dobry, ja tu nowy, bardzo mi miło I od razu mam pytanie, co to może być za trawa? Odziedziczyłem ją po poprzednim właścicielu, rozrasta się poprzez kłącza, ale nie jest jakoś bardzo inwazyjna. Z góry dziękuję za podpowiedź!
Rajmunder 16:32, 03 lut 2022

Dołączył: 03 lut 2022
Posty: 2
Joku 18:07, 03 lut 2022


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 11944
Koko, nie wiem jak się nazywa ta trawa. Jeżeli jej nie zidentyfikujesz to zrobiłabym tak jak piszesz bo na pewno zdominuje tę bardziej pożądaną. Jeżeli masz wolne miejsce gdzieś z boku to mogłabyś posadzić intruza i poobserwować jak się będzie zachowywać.

Rajmunder, trawa na twoim zdjęciu wygląda mi na mozgę trzcinowatą. Ma opinię dość ekspansywnej i rozłażącej się na boki. W rabacie z innymi roślinami będzie wrastać w sąsiadów i sprawiać wrażenie bałaganu. Ale np. w donicy w sporej kępie może ładnie wyglądać i zdobić sezonowo.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Motyl 16:05, 19 lut 2022

Dołączył: 10 sty 2022
Posty: 19
Podobnie wygląda kłosówka. I już masz wybór
yarecki 13:43, 30 cze 2022

Dołączył: 25 wrz 2019
Posty: 2
Cóż to za trawa? Wygląda idealnie jak coś czego szukam pod okno. Nie rozrasta się wokoło, idealna wysokość, ma jakieś 150-170cm więc nie zasłonią jej róże okrywowe rosnące przed miejscem wyznaczonym na trawę. Do tego ładne ciepłe kolory. Niestety nie znalazłem żadnego oznaczenia jaki to gatunek. Noże ktoś wie, albo podpowie coś podobnego?
Zana 17:15, 30 cze 2022


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Yarecki, to mi wygląda na trzcinnika Karl Foerster
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
yarecki 17:34, 30 cze 2022

Dołączył: 25 wrz 2019
Posty: 2
Zana napisał(a)
Yarecki, to mi wygląda na trzcinnika Karl Foerster


Faktycznie po wpisaniu w google tej nazwy wyskoczyła ta trawa. Serdeczne dzięki. Widzę że rośnie nawet do 180, ale to jest jeszcze OK. Okna nie zasłoni
Zana 17:40, 30 cze 2022


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Nieco niższa jest odmiana Overdam, ma źdźbła z białym paseczkiem a kłosy nieco różowawe. Bardzo ładna
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Fleszu 12:31, 04 lip 2022


Dołączył: 22 maj 2021
Posty: 418
Overdam ma dwa paseczki białe po bokach. Ten który ma 1 pasek środkiem nazywa się Avalanche.
Trzcinniki mają jeszcze jedną ważną zaletę, startują bardzo wcześnie bo na początku kwietnia, szybko rosną i dzięki strzelistym kwiatom zdobią ogród całą zimę aż do marca. W marcu ścinamy a w kwietniu już zielenią się na nowo, i wtedy najbardziej widać różnicę między Overdam (więcej białego) a Avalanche (więcej zielonego). Od lipca gdy zaczynają dominować kwiaty (jak na powyższym zdjęciu) różnice w kolorystyce liści nie są już tak wyraźne i obie odmiany wyglądają podobnie. Mam porównanie bo w szkółce się pomylili i przysłali mi obie odmiany.

Poniżej zdjęcia obu odmian rosnących koło siebie.
____________________
Flesz trawiasto-lisciasty-bez-thui
Kasiullax 20:39, 02 sie 2022

Dołączył: 02 sie 2022
Posty: 1
Dzien dobry

Czy to jest miskant memory?



Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies