Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Rozpoznanie choroby świdośliwa, kolcowój, pigwa, oliwnik baldaszkowaty

Pokaż wątki Pokaż posty

Rozpoznanie choroby świdośliwa, kolcowój, pigwa, oliwnik baldaszkowaty

Arkadiusz 13:04, 30 maj 2015

Dołączył: 30 maj 2015
Posty: 1
Witam

Bardzo was proszę o pomoc w rozpoznaniu choroby, bądź szkodnika który niszczy moje rośliny.

Wszystko zaczęło się tuż po rozpoczęciu wegetacji. Najwcześniej choroba uaktywniła się na świdośliwie. Pączki pękły rozwinęły się pierwsze listki zakwitła i koniec. reszta pączków zaschła i odpadła listki zaczęły się zamykać, nowe się już nie pojawiają.

Kolcowój natomiast zaczyna gałązka po gałązce usychać. Najpierw przestał rosnąć. Rośnie tylko jedna gałązka. Reszta po kolei żółknie i usycha.

Pigwa pięknie się rozwinęła ale po wytworzeniu pąków i zakwitnięciu nie rośnie nie ma pączków.

Oliwnik zakwitnął jak nigdy przedtem ale o tej porze roku powinien rosnąć już jak wściekły tymczasem przestaje i małe pierwsze listki zaczynają żółknąć.

Nie wiem czy to nie wina jakichś przędziorków, a może miesięcznej suszy w kwietniu. Tylko że reszta roślin owocuje i rośnie jak zwykle!. Na świdośliwie, kolcowoju i chyba pigwie widze delikatne jakby pajęcze nici.

Za pomoc z góry bardzo dziękuje

Arek
Gardenarium 21:17, 30 maj 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Wkleiłam tutaj http://www.ogrodowisko.pl/watek/1910-rozpoznawanie-chorob-i-szkodnikow?page=79#post_3
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies