Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród pod czarnymi orzechami

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród pod czarnymi orzechami

deszczowymaj 15:47, 09 cze 2015


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
A ja bardzo czekam na zdjęcia całego ogrodu, bo napewno jest pięknie
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
Peppermint 15:52, 09 cze 2015


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 417
Milka napisał(a)
Wpadam z rewizytą
Chciałam zapytać o tytuł wątku, czy coś oznacza i jak masz na imię, nie doczytałam

Śliczne fotki, piękna kolekcja lilii i liliowców, ale najbardziej powala piwonia drzewiasta, alez okaz, pozdrawiam


Witaj Kochana w moich skromnych progach
mam na imię Agnieszka. Tytuł wątku jak najbardziej związany z moim ogrodem, otóż mieszkam w parkowej dzielnicy, gdzie dominują właśnie wielkie czarne orzechy (black walnut). Chcąc nie chcąc jestem otoczona 3 ogromnymi już okazami. Drewno czarnego orzecha jest cenne z uwagi na kolor i twardość, owoce doceniają liczne wiewiórki.
Drzewo jest bardzo aromatyczne, samo w sobie jest "brudasem", tzn. wczesną wiosną gubi coś na wzór kotków z pyłkiem, natomiast jesienią bardzo wcześnie gubi liście i obdarowuje nas orzechami, których łupiny są silnie farbujące, należy je sprzątać w grubych gumowych rękawiczkach w innym przypadku przebarwienia na skórze utrzymują się kilka tygodni (znam to z autopsji ). Myślę, że byłby to świetny, ekologiczny składnik farb do włosów.
Piwonia ma ok. 30 lat, trafiła do mnie z ogrodu teścia 6 lat temu. Przesadzanie jej nie zaszkodziło, myślę że nawet pomogło Ostatnia zima (duuuuża ilość śniegu) dała jej ostro w kość - połamane liczne przyrosty, ale bidulka się pozbierała

____________________
Agnieszka Ogród pod czarnymi orzechami
Peppermint 16:20, 09 cze 2015


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 417
deszczowymaj napisał(a)
A ja bardzo czekam na zdjęcia całego ogrodu, bo napewno jest pięknie


bardzo proszę ..., moje tyły część reprezentacyjną (frontowy ogród) pokażę, kiedy skończymy remont frontowej elewacji



pod płotem na prawo od choinki zostaną jesienią posadzone jeszcze dwa drzewa, specjanie jest tam zostawione miejsce
____________________
Agnieszka Ogród pod czarnymi orzechami
Peppermint 16:29, 09 cze 2015


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 417
dla porównania, to jest to samo miejsce 5 lat temu


jak zauważycie dwa drzewa zostały wycięte, na miejsce starej schorowanej wiśni posadziliśmy brzozę
____________________
Agnieszka Ogród pod czarnymi orzechami
deszczowymaj 17:10, 09 cze 2015


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
No cudne masz tyły piękny zadbany trawniczek
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
rzulieta 17:15, 09 cze 2015


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 1161
hej, piękny ten trawnik, matko jak ja bym taki chciała
____________________
Ogródek Niny
omelka1 17:34, 09 cze 2015


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 965
Wiedziałam że będzie na co popatrzeć.
____________________
Agata-OGRÓD...niekończąca się opowieść i przygoda
Peppermint 18:18, 09 cze 2015


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 417
Bardzo Wam dziękuję za ten bukiet miłych słów, wciąż dużo pracy przede mną, a po lekturze danusiowej książki głowa pełna nowych pomysłów
Wasze sugestie, pomysły także mile widziane

Była flora, to może teraz troszkę otaczającej nas fauny:

małe szkodniki, po tym jak zjadły 300 szt. cebulek moich krokusów już znalazłam na nie sposób, częstuje je płatkami kukurydzianymi lub orzechami, czasami herbatnikami i nie mają więcej miejsca w brzuszkach na moje cebulki są urokliwe i przychodzą do mnie na parapet
____________________
Agnieszka Ogród pod czarnymi orzechami
Peppermint 19:30, 09 cze 2015


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 417
____________________
Agnieszka Ogród pod czarnymi orzechami
Peppermint 19:32, 09 cze 2015


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 417
____________________
Agnieszka Ogród pod czarnymi orzechami
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies