Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród pod czarnymi orzechami

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród pod czarnymi orzechami

ziele 22:40, 10 cze 2015


Dołączył: 23 sie 2014
Posty: 809
Niesamowite. To prawie mieszkasz w raju.
____________________
Anna Ogród w cieniu drzew
Peppermint 02:54, 11 cze 2015


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 417
dla zaglądających filmy z koliberkami miłego dnia

https://picasaweb.google.com/112384816338791666055/MojeFilmy
____________________
Agnieszka Ogród pod czarnymi orzechami
Marga 09:26, 11 cze 2015


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 4122
Przepiękny ogród! Zdjęcia dzikiej przyrody NIESAMOWITE!
W moim komputerze mam wiele inspiracji z amerykańskich ogrodów (bardzo były pomocne przy planowaniu cienistych rabat) z hostami w roli głównej.
Oczywiście wątek dodaję do ulubionych i czekam na nową porcję zdjęć.
Pozdrawiam serdecznie
____________________
Ogród dla moich synków
Peppermint 15:03, 12 cze 2015


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 417
Moje nowe zakupy
najbardziej interesuje mnie ten ciemny, niemal czarny, chaber. Czy ktoś z Was go hoduje?


____________________
Agnieszka Ogród pod czarnymi orzechami
Peppermint 16:17, 12 cze 2015


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 417
zakwitła pierwsza hortensja
Hydrangea paniculata 'RUBY' Angel's Blush







i ta na kiju też juz pokazuje pierwsze kwiatki



i czekam aż zakwitną następne:
Hydrangea paniculata "Limelight"
Hydrangea paniculata ""Little Lime"
Hydrangea paniculata "Pinky Winky"
Hydrangea paniculata 'Bulk' "Quick Fire"
Hydrangea paniculata "Phantom"


muszę tutaj wprowadzić zmiany... nic teraz nie kwitnie, tak sobie myślę, może piwonie?

____________________
Agnieszka Ogród pod czarnymi orzechami
Milka 17:15, 12 cze 2015


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Peppermint napisał(a)


Witaj Kochana w moich skromnych progach
mam na imię Agnieszka. Tytuł wątku jak najbardziej związany z moim ogrodem, otóż mieszkam w parkowej dzielnicy, gdzie dominują właśnie wielkie czarne orzechy (black walnut). Chcąc nie chcąc jestem otoczona 3 ogromnymi już okazami. Drewno czarnego orzecha jest cenne z uwagi na kolor i twardość, owoce doceniają liczne wiewiórki.
Drzewo jest bardzo aromatyczne, samo w sobie jest "brudasem", tzn. wczesną wiosną gubi coś na wzór kotków z pyłkiem, natomiast jesienią bardzo wcześnie gubi liście i obdarowuje nas orzechami, których łupiny są silnie farbujące, należy je sprzątać w grubych gumowych rękawiczkach w innym przypadku przebarwienia na skórze utrzymują się kilka tygodni (znam to z autopsji ). Myślę, że byłby to świetny, ekologiczny składnik farb do włosów.
Piwonia ma ok. 30 lat, trafiła do mnie z ogrodu teścia 6 lat temu. Przesadzanie jej nie zaszkodziło, myślę że nawet pomogło Ostatnia zima (duuuuża ilość śniegu) dała jej ostro w kość - połamane liczne przyrosty, ale bidulka się pozbierała



Zachwyca mnie twoja opwiesc, tyle ciekawych rzeczy od razu podobne kotki leca i u nas, ale to zwykle europejskie orzechy, choc wielgachne rosna. Czyli hednak trafilam, tak myslalam, ze cos na rzeczy z tymi orzechami. Masz swietnych gosci, choc wiewiory wasze potrafia byc dokuczliwe, za to koliberek, marzenie. A wiek piwoni daje do myslenia, pozdrawiam Aga

P.s. piwonie zbyt krotko, moze ze 3 orliki, ze 3 piwonie i liliowce. Albo jakies 2 roze?
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Peppermint 18:13, 12 cze 2015


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 417
Milka napisał(a)


Zachwyca mnie twoja opwiesc, tyle ciekawych rzeczy od razu podobne kotki leca i u nas, ale to zwykle europejskie orzechy, choc wielgachne rosna. Czyli hednak trafilam, tak myslalam, ze cos na rzeczy z tymi orzechami. Masz swietnych gosci, choc wiewiory wasze potrafia byc dokuczliwe, za to koliberek, marzenie. A wiek piwoni daje do myslenia, pozdrawiam Aga

P.s. piwonie zbyt krotko, moze ze 3 orliki, ze 3 piwonie i liliowce. Albo jakies 2 roze?


liliowce tam rosną, mają już liczne pąki, ale jeszcze nie zakwitły, orliki właśnie zakupiłam (ang. Columbine na fotkach wyżej) a róże ... hmmmm róże to jest to dziękuję
____________________
Agnieszka Ogród pod czarnymi orzechami
Milka 18:26, 12 cze 2015


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Wiesz co, na ogrodzenie puscic pnace roze i powojniki, beidzie dlugo kolor a w nogach rozchodniki, kolor od sierpnia do zimy, mozna dac tez roze chinska, hibiskus, kwitnie ponad miesiac , od lipca do konca wrzesnia, becdziemy wymyslac i szukac, wiem co ja mam, jak dlugo kwitnie i clieszy, na tej rabacie trzeba takich roskin, aby co miesiac cos kwitlo sorki za wymadrzanie
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Peppermint 19:20, 12 cze 2015


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 417
Milka napisał(a)
Wiesz co, na ogrodzenie puscic pnace roze i powojniki, beidzie dlugo kolor a w nogach rozchodniki, kolor od sierpnia do zimy, mozna dac tez roze chinska, hibiskus, kwitnie ponad miesiac , od lipca do konca wrzesnia, becdziemy wymyslac i szukac, wiem co ja mam, jak dlugo kwitnie i clieszy, na tej rabacie trzeba takich roskin, aby co miesiac cos kwitlo sorki za wymadrzanie


rozchodniki też tam rosną potrzebuję roślinki na teraz każda wskazówka mile widziana
nie mam doświadczenia z różami, ale chyba zaryzykuje ... warto
____________________
Agnieszka Ogród pod czarnymi orzechami
Madzenka 21:43, 13 cze 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
witaj
Masz piekna kolekcje roślin. Dziel sie z nami swoja wiedza i doświadczeniem

Ps. Mamy cudowne forum ale osoby, ktore znikaja i długo sie nie odzywają ida na karny jeżyk i muszą nadrobić zległości ze zdjęciami Dlatego uprasza sie o systematyczne odwiedzanie forum
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies