Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród pod czarnymi orzechami

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród pod czarnymi orzechami

ziele 17:15, 19 cze 2015


Dołączył: 23 sie 2014
Posty: 809
Ciągle mnie zdumiewa fakt, że Twój ogród za oceanem a kwiaty takie jak z polskich ogródków
____________________
Anna Ogród w cieniu drzew
Peppermint 17:23, 19 cze 2015


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 417
ziele napisał(a)
Ciągle mnie zdumiewa fakt, że Twój ogród za oceanem a kwiaty takie jak z polskich ogródków


A nie wiem czy wiesz, że wiele kwiatów ( np. Floks ogrodowy) , drzew (np. Tulipanowiec, Ambrowiec), krzewów (np. Milin - bardziej pnącze) które rosną w PL pochodzi właśnie z Ameryki Płn.
____________________
Agnieszka Ogród pod czarnymi orzechami
ziele 20:13, 19 cze 2015


Dołączył: 23 sie 2014
Posty: 809
Aaaa nie wiedziałam.
Mogłabyś napisać nam czy Amerykanie pasjonują się ogrodami? Co zaobserwowałaś? Chodzi mi o przeciętnych "zjadaczy chleba". W filmach widzę: krzewy , drzewa i wiadomo przystrzyżony trawnik. No i róże...
____________________
Anna Ogród w cieniu drzew
ziele 20:15, 19 cze 2015


Dołączył: 23 sie 2014
Posty: 809
No i jeszcze pochwal się czymś spektakularnym jak kolibry Bardzo Cię proszę. Co masz w ogrodzie oryginalnego?
____________________
Anna Ogród w cieniu drzew
ZielonaAnia75 20:18, 20 cze 2015


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 657
Witaj Agnieszko, od pierwszej strony czytam i oglądam z uwagą. Zwierzyniec masz fascynujący! Czytam, że rabatki będziesz zmieniać, zatem będę zaglądać z ciekawością. A co do róż, to jak najbardziej zachęcam. Ja jestem ,,młodym" amatorem ogrodnictwa, ale róże mam od początku mojej przygody z ogrodem, a więc od 4 lat i róże z roku na rok mam piękniejsze, a w tym roku przeszły już chyba własne możliwości! Gałązki uginają się od kwiatów, choć troszkę mi chorują i muszę je raz na jakiś czas pryskać chemią, ale warto, nic nie daje tyle rozkoszy, jak róże
____________________
Peppermint 01:11, 21 cze 2015


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 417
ZielonaAnia75 napisał(a)
Witaj Agnieszko, od pierwszej strony czytam i oglądam z uwagą. Zwierzyniec masz fascynujący! Czytam, że rabatki będziesz zmieniać, zatem będę zaglądać z ciekawością. A co do róż, to jak najbardziej zachęcam. Ja jestem ,,młodym" amatorem ogrodnictwa, ale róże mam od początku mojej przygody z ogrodem, a więc od 4 lat i róże z roku na rok mam piękniejsze, a w tym roku przeszły już chyba własne możliwości! Gałązki uginają się od kwiatów, choć troszkę mi chorują i muszę je raz na jakiś czas pryskać chemią, ale warto, nic nie daje tyle rozkoszy, jak róże


Dziękuję Aniu za odwiedziny, nie zakładasz swojego wątku? Od tygodnia powiększam moje rabaty, czekam na poprawę pogody (u mnie liczne opady deszczu) aby udać się nad rzekę po kamienie, obecnie jest zbyt wysoki stan wody. Na nowym miejscu z pewnością znajdę miejsce dla róż. Pozdrawiam
____________________
Agnieszka Ogród pod czarnymi orzechami
ZielonaAnia75 11:53, 21 cze 2015


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 657
Nie zakładam wątku, bo obawiam się, że nie będę zbyt systematyczna i... ja w porównaniu z ogrodami tymi z Ogrodowiska nie mam co pokazywać, mój ogród (bez domu, podjazdu, itp.)ma jakieś 500m2, a więc jest mały i cały czas go tworzę. Ale uwielbiam podglądać inne ogrody
Dziś opowiadałam mężowi o zwierzakach, jakie masz u siebie w ogrodzie, jesteś przez to ze swoim ogrodem bardzo oryginalna pozdrawiam
____________________
Sonka 15:11, 22 cze 2015


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2245
Witaj, jaki cudny ogród i ile gości. Piękne kolekcje liliowców, piwonii, host, dużo by wymieniać, wszystko mi się podoba, ogród taki naturalistyczny, aż koi serce jak się patrzy.
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
Filemon24 20:32, 23 cze 2015


Dołączył: 29 maj 2015
Posty: 1914
Witam bylas na jakimś innym forum ogrodniczym jak mogę się zapytać jakim ?
może myslimy o tym samym
hortensja Vanilla Strawberry to to samo co vanille fraise?
____________________
Peppermint 21:15, 23 cze 2015


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 417
ziele napisał(a)
Aaaa nie wiedziałam.
Mogłabyś napisać nam czy Amerykanie pasjonują się ogrodami? Co zaobserwowałaś? Chodzi mi o przeciętnych "zjadaczy chleba". W filmach widzę: krzewy , drzewa i wiadomo przystrzyżony trawnik. No i róże...


Myślę że jak wszędzie, jedni lubią grzebać w ziemi inni nie. Jedni mają zadbane posesje, ogrody, trawniki, jeszcze inni w ogóle o to nie dbają.
Są firmy które specjalizują się w trawie, można zamówić usługę koszenia, nawożenia, dbałości o chwasty, tutaj jest to bardzo powszechne. Chyba właśnie o trawę Amerykanie dbają najbardziej i to nie tylko tą przy domu, ale w parkach przy autostradach. Nie ma mowy aby ktoś nie sprzątnął po swoim pupilu, są za to wysokie kary. Pikniki w parku na trawie nie grożą wdepnięciem w minę poślizgową i jest to tutaj popularny sposób na spędzanie wolnego czasu.

Wszystko zależy od chęci, wolnego czasu i budżetu, jak wszędzie Nas tutaj na Ogrodowisku połączyła wspólna pasja i możemy o zielonym mówić bez końca, ale mamy przecież pełną świadomość, że nie cała populacja jest zielono zakręcona i dobrze
____________________
Agnieszka Ogród pod czarnymi orzechami
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies