Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Front domu i nie tylko

Pokaż wątki Pokaż posty

Front domu i nie tylko

Tess 17:09, 18 mar 2017


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
ewak napisał(a)


O, przepadłaś na długo, ale pod nieobecność wiele się zmieniło.
Darń usunęłaś. Świetnie.

Dlaczego chcesz świerki conica sadzić od strontu? Ładne są. jeśli nie zaatakują ich przędziorki. chcesz mieć stożki, tak?

Zauważyłam że masz na obu rabatach to samo, co teoretycznie powinno wprowadzać symetrię, ale nie wprowadza. Moim zdaniem. Czy dobrze zrozumiałam, że tuję z trzwema kulkami chcesz stąd zabrać?

Jaka to wystawa (słońce w jakich godzinach).
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
ewak 13:47, 19 mar 2017


Dołączył: 15 cze 2015
Posty: 29
Hey Tess świerk conica i tuja z 3 kulkami by została w planach było aby zachowac symetrie ale jsk wyjdzie w realu zobaczymy ja nie mam wyobraźni przestrzennej musze coś zobaczyć dotknzc to uwierzę jest wzrokwowcem zamiar goyowac obiad to siedzę u Ciebie i czytam jdkie miałaś rozterki z ta rabata przy gurtce ale wyszła rewelacja dxiękuje za odpowiedz ps 1naslonecznienie od wczesnego rana do ok 14-15 ps 2 chciałam usunąć to tuje ( nie znam ) nazwy po prawej stronie czy 2 hortensje i 2 trawy to nie za mało
____________________
Pozdrawiam Ewak Front domu i nie tylko
ewak 13:48, 19 mar 2017


Dołączył: 15 cze 2015
Posty: 29
Praktykujecie nasadzenia nieparzyste pozdrawiam i życzę miłej niedzieli mimo tej pogody za oknem udało mi się jeszcze zrobić zdj z innej perspektywy to wrzucam





Coś takiego udało mi się stworzyc przepraszam ale nie mam zdolności plastycznych

____________________
Pozdrawiam Ewak Front domu i nie tylko
ewak 18:24, 21 mar 2017


Dołączył: 15 cze 2015
Posty: 29
Czy hortensje bukietowe i ogrodowe można mieszac na rabacie a Jezowki chciałam posadzic przed hortensjami limelight czy będzie dobrze ? Oto jest pytanie ?? I kiedy moxna je sadzic teraz czy czekać aż bèdzie cieplej ? Pozdrawiam

A tu rabata która na szybko stworzyłam na jesieni lawenda z przywrotnikiem jestem ciekawa jak będzie wyglądać
____________________
Pozdrawiam Ewak Front domu i nie tylko
ewak 17:58, 22 mar 2017


Dołączył: 15 cze 2015
Posty: 29
Puk puk jest tam ktos dalej prowadzę monolog kilka dni temu zakupiłam wierzbe iwo? Chyba? Posadziłam ja na tej rabacie ze świerkiem perukowcem krzewuszka i zlotolinem mówi się że na chwile ale takie tymczasówki są na stałe potem
____________________
Pozdrawiam Ewak Front domu i nie tylko
Tess 19:23, 22 mar 2017


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
ewak napisał(a)
Czy hortensje bukietowe i ogrodowe można mieszac na rabacie a Jezowki chciałam posadzic przed hortensjami limelight czy będzie dobrze ? Oto jest pytanie ?? I kiedy moxna je sadzic teraz czy czekać aż bèdzie cieplej ?


Moim zdaniem bukietowe z ogrodowymi nie będą dobrze wyglądały. Obie są królowymi rabat, a królowe nie dzielą się władzą z nikim, nawet z inną królową

Jeżówki przed limkami można, tylko czy nie lepsze np. trawy?

Zobacz - piórkówka przed hortensjami. Wprawdzie to chyba Anabelle, ale wyglądać będzie podobnie.

wiosna:
https://pl.pinterest.com/pin/421227371383626614/

Lato:
https://pl.pinterest.com/pin/421227371383626620/

Jesień:
https://pl.pinterest.com/pin/421227371383626628/

Oczywiście może być też jakiś zimozielony carex.

Bo projektując te wejściowe rabaty musisz pamiętać, że powinny ładnie wyglądać także zimą. Dlatego pomyśl także o roślinach zimozielonych.
A te, które tu masz obecnie - przesadź gdzieś, masz dużo miejsca w ogrodzie.

A i jeszcze jedno - ciągle twój wątek jest w "Powitaniach". Napisz do Danusi, żeby go przeniosła do ""projektowania ogrodów".
Tam więcej osób do ciebie zajrzy, tak myślę.
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
ewak 10:35, 24 mar 2017


Dołączył: 15 cze 2015
Posty: 29
Dziękuję Tess
____________________
Pozdrawiam Ewak Front domu i nie tylko
ewak 15:39, 03 kwi 2017


Dołączył: 15 cze 2015
Posty: 29
Witajcie uff poracowity o pièkny wekend był robiliśmy earacje trawnika ilość suchej trawy itp zadkoczyla mnie niesamowicie kosz który był w zestawie nie dał rady ... pozostało zagranianie Mąż super się spisal
____________________
Pozdrawiam Ewak Front domu i nie tylko
ewak 15:43, 03 kwi 2017


Dołączył: 15 cze 2015
Posty: 29
Cd wiosny
____________________
Pozdrawiam Ewak Front domu i nie tylko
Rytla 19:55, 03 kwi 2017


Dołączył: 10 maj 2016
Posty: 689
Hektary trawnika, to i nic dziwnego, że kosz za mały!
____________________
Rytlogród na 18 stóp
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies