Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Front domu i nie tylko

Pokaż wątki Pokaż posty

Front domu i nie tylko

ewak 18:23, 16 cze 2015


Dołączył: 15 cze 2015
Posty: 29
Witam wszystkich bardzo serdecznie! Od jakiegoś czasu śledzę forum i szukam inspiracji... Mieszkam w domku jednorodzinnym z Mężem i 3 Naszych pociech oraz z 2 kotami. Bardzo często śledziłam Ogrodowisko jako anonim ale postanowiłam się zalogować i prosić o pomoc w zagospodarowaniu 3 miejsc. W załączniku zdjęcia tych obszarów.
front domu z prawej strony


front domu z lewej strony



moje pierwsze prace jakieś 3 lata temu i tak utknęłam w martwym punkcie:chciałabym posadzić coś wiekszego aby nie straszyła tak ściana domu, ewentuanie juki oraz jałowce chciałabym zostawić


oraz ławeczka na której pilnuję swoje pociechy


Z góry dziękuje za pomoc
____________________
Pozdrawiam Ewak Front domu i nie tylko
Tess 13:22, 18 cze 2015


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Witaj, Ewo
Jeśli chodzi o front domu, to roślinki nie powinny rosnąć w trawie. Bo to ani ładnie nie wygląda, ani nie jest wygodne - trudno się koci, prawda? No a oprócz tego stwarza wrażenie zaniedbania. No i rosliny nie są ładnie wyeksponowane.
Czy chcesz te obecne nasadzenia zostawić, a jedynie coś dosadzić, czy akceptujesz ich przesadzenie?
Podaj proszę, ile szerokości ma rabata boczna.

Niedaleko Warszawy? Z której strony?
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
ewak 15:24, 18 cze 2015


Dołączył: 15 cze 2015
Posty: 29
Witaj Tess, Dzieki za odpowedź. Jestem z powatu otwockiego. Tak masz racje z koszeniem nie jest najlepiej w tych miejscach. Najłatwiej było by zostawic rosliny a jedynie cos dosadzić takze jestem otwarta na nowe propozycje.

rabata boczna ok 2900 x 6500
a te od frontu mogę zagospodarować powierzchnie po jednej jak i po drugiej stronie 2500x 5000 gdyż dojdzie kostka

ps urzekł mnie twój ogród przejrzałam ostatnich 50 stron super rabaty z czosnkiem Pozdrawiam Ewak
____________________
Pozdrawiam Ewak Front domu i nie tylko
Gardenarium 19:37, 26 cze 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tu gdzie pierwsze zdjecie wyciąć trawnik i wytyczyć rabatę, z trawą nie może być.

Posadzić kilka różaneczników, rośliny okrywowe w innym kolorze, np. trzmielinę żółtą po całości.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
asa7 12:20, 02 lip 2015


Dołączył: 30 lip 2014
Posty: 91
Ja bym za tą ławeczką posadziła jakieś hortensje bukietowe - kilka sztuk takich samych i do tego moze jakies sredniej wilekości trawki, jest kilka takich przykładów na forum i pięknie to wygląda. Może też coś podpatrzec od Sylwii - też ma zagajnik z brzozami, patrz Ogród Sylwii.
____________________
Ogród na skraju miasta.
ewak 08:44, 18 mar 2017


Dołączył: 15 cze 2015
Posty: 29
Witam ponownie
____________________
Pozdrawiam Ewak Front domu i nie tylko
ewak 08:50, 18 mar 2017


Dołączył: 15 cze 2015
Posty: 29
Dość długo nie odwiedzałam forum mam nadzieje ze teraz będzie juz z górki coś się trochę przez ten czas pozmieniało u mnie z moim M. Zdecydowaliśmy się na kostkę co poprawiło wygląd naszego domu i "obejścia" wklejam kilka fotek
____________________
Pozdrawiam Ewak Front domu i nie tylko
ewak 08:59, 18 mar 2017


Dołączył: 15 cze 2015
Posty: 29
____________________
Pozdrawiam Ewak Front domu i nie tylko
ewak 09:03, 18 mar 2017


Dołączył: 15 cze 2015
Posty: 29
Juz zawitała na mnie wiosna
____________________
Pozdrawiam Ewak Front domu i nie tylko
ewak 11:05, 18 mar 2017


Dołączył: 15 cze 2015
Posty: 29
Tam gdzie jest front domu chciałam po lewej i po prawej stronie świerk konica posadzic trawy moring light tam gdzie jest tuja z 3 kulkami może obsadzić trawa rozplanico? A obrzeża zrobić z kulek bukszpanowych lub tui kulek ?? I zurawkami ano logicznie z lewej strony jak uważacie co poprzesadzac ?? Dzièkuje za pomoc i uwagi
____________________
Pozdrawiam Ewak Front domu i nie tylko
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies