Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Wysoki taras - prośba o pomoc

Pokaż wątki Pokaż posty

Wysoki taras - prośba o pomoc

mgocha 11:16, 01 lip 2015

Dołączył: 01 lip 2015
Posty: 9
Witam
proszę o pomoc w zagospodarowaniu miejsca wokół wysokiego tarasu. Panowie robiąc taras wylewali beton przy krawężnikach, żeby się nie "rozjeżdżał". Przy narożnikach warstwa betonu jest dość wysoko i nie bardzo wiem jak to ogarnąć. Skuć tych miejsc nie można. Ma ktoś z Państwa może pomysł jak to zrobić żeby było ładnie i co tam zasadzić żeby ewentualnie zakryć nierówności? Jedyne ograniczenie to takie, że nie może być tam traw (ze względu na alergię dziecka). Może coś podsypać kamyczkiem ozdobnym?
Proszę o pomoc.
Pozdrawiam
Agatan24 11:59, 01 lip 2015


Dołączył: 10 kwi 2014
Posty: 995
Tez mam wysoki taras i obsypalam go po prostu ziemia i wsadzilam rośliny plozace typu maciezanka, floks, jakies niskie plozace krzewy. Jedyny feler to to ze trzeba czekać az się rozrosna i w tym czasie ziemia się troche osypuje ale nie ma tragedii. Mozesz po prostu zrobić łagodniejszy spadek.
Pozdrawian
____________________
Agata- Nadzieja na piękny ogród
Gardenarium 07:29, 02 lip 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wybudować wokół tarasu donice z elementów brukarskich (krawężniki, specjalne moduły), nasypać ziemi i będzie dobrze i ładnie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Tess 14:20, 02 lip 2015


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Gocha, tu wszyscy mówimy sobie na "ty" Witaj na Ogrodowisku

Jak zobaczyłam ten taras, to od razu chciałam ci zaproponować rozwiązanie z donicami, które okazało się, zaproponowała już Danusia.
Dookoła tarasu, na szerokość i wysokość murka przy schodkach(schodki ładnie się wówczas schowają). Będzie praktycznie, elegancko i problem betonu zniknie.
A w donice - to co już dusza zapragnie.
Czy rozumiesz, co mamy na myśli? Czy pokazać?
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Tess 15:42, 02 lip 2015


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Zobacz, jak wyglądają donice przy tarasie w Zimozielonym
http://www.ogrodowisko.pl/watek/2252-zimozielony-ogrod-przy-bialym-domu?page=241
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
mgocha 17:19, 02 lip 2015

Dołączył: 01 lip 2015
Posty: 9
Dziękuję za podpowiedzi i ciepłe przyjęcie. Pomysł z donicami bardzo mi się spodobał i dał do myślenia. Teraz muszę tylko przekonać do niego męża Zastanawiam się czy nie lepiej byłoby wymurować te donice z bloczków, a jeśli tak to co "włożyć" do środka żeby te betonowe bloczki jakoś zabezpieczyć, czy bezpośrednio do takiego bloczka wsypać ziemię.
Tess 17:21, 02 lip 2015


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
A o jakich bloczkach myślisz?
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
mgocha 17:22, 02 lip 2015

Dołączył: 01 lip 2015
Posty: 9
I jeszcze czy ten tłuczeń który widać na zdjęciach na nasypie usunąć czy zostawić, czy będzie odprowadzał on dobrze wodę. Jestem kompletnie zielona w tym temacie
mgocha 17:23, 02 lip 2015

Dołączył: 01 lip 2015
Posty: 9
betonowych takich jak na fundamenty (ekspresowa jesteś Tess)
mgocha 17:24, 02 lip 2015

Dołączył: 01 lip 2015
Posty: 9
a z zewnętrznej strony dać puc w kolorze trochę ciemniejszym od elewacji
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies