Strona główna Forum Mapa ogrodów O nas Kontakt Dni otwarte

Pokaż wątki Pokaż posty

Usunięcie darni z siatką przeciw kretom

karolina_rg
Kubek

Dodany 11:50, 23 mar 2016
podepnę się pod ten temat, bo podobna tematyka

podpowiedzcie jaka kolejność będzie właściwa
na trawniku gdzieniegdzie będą rosły drzewa dekoracyjne, owocowe... będziemy zakładać trawnik, kłaść siatkę na krety...
no i właśnie z tą siatką jak jest:
1- posadzić najpierw drzewa a potem robić trawnik by siatkę ułożyć dookoła drzewa???
2- najpierw siatka i trawnik, a potem zrobienie w niej dziury i posadzenie drzew???

Dodany 18:29, 23 mar 2016
Wszystko jedno, kolejność obojętna. To nie pieczenie ciasta
karolina_rg
Kubek

Dodany 16:06, 24 mar 2016

wychodzi na to że jestem bardziej zielona niż szczypiorek w wiedzy o roślinkach

Dodany 23:45, 24 mar 2016
Tu nie wiedza o roślinkach, a techniczne tajemnice sadzenia. Kolejność jest obojętna.
Roślina będzie wyglądała tak samo, czy najpierw położysz siatkę i wytniesz dziurę, czy roślinę obłożysz siatką po wsadzeniu. Najwyżej kształt dziury może być bardziej krzywy przy drugiej opcji.

A najważniejsze jest wypoziomowanie i wyrównanie terenu.

Dla drzewa i jego rośnięcia nie ma znaczenia czy dziura jest prosta czy krzywa ale to czy nie jest za głęboko posadzone.
Martka
Junge frau im garten amy moser 1910

Dodany 13:37, 28 mar 2021 , edytowany o 13:39, 28 mar 2021
Ten wątek ma trochę lat, a odpowiedzi brak. Może na przestrzeni czasu ktoś miał podobne doświadczenia i podzieli się? Mam podobny problem, do usunięcia dobre 70m2 darni z siatką. Liczyłam się z tym, że kiedyś będę wykrajać trawnik, ale nie wiedziałam czy to będą 3 czy 10 czy 15 lat, kiedy będę miała możliwość założenia rabat i zadbania o nie, więc siatkę dałam wszędzie oprócz istniejących wtedy rabat z żywopłotami. Teraz przystępuję do rewolucji ogrodowej. Już w zeszłym roku próbowałam poszerzyć jedną rabatę i jest pewne: trawa tak wrasta w siatkę, że nie ma szans na wyrwanie siatki, żadną siłą. Rozważam dwa warianty, napiszcie proszę, czy widzicie jakiś sens?

1) zrywać pasami darń (ponacinać szpadlem i rwać), odwrócić i przykryć czarną folią, polać wodą i czekać. Korzenie przygniją trochę i siatka da się łatwiej usunąć, a ziemię wykorzystam. Ale ile to czasu, podejrzewam że długo?

2) zerwane pasy darni składować w innym miejscu, jeden na drugi warstwami, czekać aż całość się przekompostuje i w przyszłości usunąć z tej masy siatkę (korzenie nie będą już jej tak trzymały, bo będą rozłożone), a rabaty wysypać nową ziemią.

Czy może ktoś zna jakiś inny patent? Z pewnością siatka musi opuścić tę ziemię przed założeniem nowych rabat, sadzić w nią kolejne rośliny to byłoby skrajnie nierozsądne.

Dodany 20:55, 28 mar 2021
2 opcja.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies