Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nowego początki

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowego początki

ogrodomaniaczka 09:02, 29 cze 2017


Dołączył: 20 lip 2015
Posty: 407
BasiaLT napisał(a)
Nie do uwierzenia że w tak krótkim czasie wszystko się wspaniale rozrosło. Cudownie
teraz widzę efekt i ja , bardzo mnie to cieszy ,
____________________
Monika - Nowego początki
ogrodomaniaczka 09:03, 29 cze 2017


Dołączył: 20 lip 2015
Posty: 407
iwonkap napisał(a)
Czy przy lawendzie masz korę ?
tak mam
____________________
Monika - Nowego początki
ogrodomaniaczka 09:09, 29 cze 2017


Dołączył: 20 lip 2015
Posty: 407
Kawa napisał(a)
Monia świetnie!!! PIĘknie się to u ciebie zmieniło
roslinki rosną jak na drożdżach!!
ślicznie
no u Ciebie też wszystko rośnie jak na drozdżach i jeszcze pieknie kwitnie , stwierdzam że u mnie mało kwitnących jest - będzie więcej!

Chcialabym jeszcze jeżówki Secret Afire ,mam też pomysł na rabatkę różaną.
____________________
Monika - Nowego początki
ogrodomaniaczka 09:43, 29 cze 2017


Dołączył: 20 lip 2015
Posty: 407
Kokesz napisał(a)
Pięknie...
Jednak posadzenie kilku gatunków roślin w grupach daje efekt uporządkowania a nie taki busz jak u mnie ale jak na razie nie umiem się powstrzymać
Ale ponoć takie są początki większości początkujących ogrodomaniaków
Moje poczatki poprzedniego ogrodu były fatalne ,bez koncepcji kupowałam rośliny zwykle te ,które wpadły mi w oko w sklepie bo ładne sadzonki były, też sadziłam przypadkowo pojedyncze rośliny nie myśląc jak to w przyszłości bedzie wyglądało.

Teraz doceniam efekt sadzenia roślin w grupie
____________________
Monika - Nowego początki
ogrodomaniaczka 10:02, 29 cze 2017


Dołączył: 20 lip 2015
Posty: 407
Agania napisał(a)

Patrzę i podziwiam, powstawanie ogrodu zawsze mnie fascynuje, ja też chcę tak u siebie wykończyć ostatni etap w ogrodzie, ale napisz mi jak wyglądały prace przed?

Mam teren zarośnięty trawą/chwastami, żaden sprzęt w to miesjce nie dojedzie, ręcznie nie dam rady....chodzi o przekopanie?
Zakładanie ogrodu jest fascynujace , u mnie trwalo to cały rok . Zamawiając projekt mialam plan ze będę go realizować kilka lat ,ręcznie przekopując rabatki, na szczęście mój eM wypożyczył mini koparkę i przeorał całą działkę wykopując wszystko co na niej było, czyli poprzednie rośliny ktore sobie rosły "dziko" , bo naprawdę z dzisiejszego punktu widzenia w ogóle o nie nie dbałam.
Piszesz ,że nie da sie wjechać sprzętem więc pozostaje jedynie ręcznie a to bardzo ciężka praca, nie dla kobiety , mozna wynająć jakiegos bezrobotnego pana z okolicy , który za niewielkie pieniądze by to zrobił , ja takiego miałam i pomógł mi w tych najcięższych pracach ziemnych
____________________
Monika - Nowego początki
ogrodomaniaczka 13:28, 29 cze 2017


Dołączył: 20 lip 2015
Posty: 407
Kasiu

ta żurawka jest bardzo duża , ja mam ją dwa lata u siebie i napewno ma już z 30 cm szerokości, jaka bedzie później nie wiem, zobaczymy?
____________________
Monika - Nowego początki
kaz742011 21:14, 29 cze 2017


Dołączył: 01 sty 2016
Posty: 4248
Dziękuję. Swoje posadziłam co 35 cm. Liczę na to że ładnie się rozrosną .
____________________
Kasia - Miejski ogród w wersji mini
sylwia_slomc... 21:25, 29 cze 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81977
Ale się pięknie rośliny rozrosły Kawał dobrej roboty wykonaliście i teraz ogród się odwdzięcza
Niesamowite te metamorfozy
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
lindsay80 00:06, 30 cze 2017


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Zaglądałam do Ciebie już wiosną, podziwiać piękne tulipanowe połacie, ale wtedy kompletnie czasu nie było, żeby bardziej prześledzić wątek - zatem dziś się ujawniam i witam - cudny ogród tworzysz!
____________________
Tu ma być ogród :)
Makusia 09:24, 30 cze 2017


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Znaleźć bezrobotnego Pana do ciężkiej pracy fizycznej to wyzwanie! Ja przynajmniej na takowego trafić nie mogę. Niby bezrobotny, ale ciężkiej pracy to nie, bo kręgosłup, bo przepuklina, bo inne rzeczy....a przydałby się taki etatowy pomocnik do pracy stricte fizycznej.
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies