Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Agatkowy Zakątek

Pokaż wątki Pokaż posty

Agatkowy Zakątek

Gardenarium 08:27, 25 lis 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
AgataRed napisał(a)
Dwa pnie chyba zostawię.Hmmm... ma to swój urok. Jeden pień wycięłam bo jedna brzoza miała trzy i leżał na ziemi.


W zagajniku brzozowym i ogrodzie niezbyt regularnym pozostawienie dwóch, a nawet więcej pni jest dobre. Uzasadnione, bo nie wygląda nudno.

Możesz taki efekt osiągnąć. Metamorfoza tego zakątka powinna opierać się na wytyczeniu gdzie rabaty a gdzie trawnik, można niektóre brzozy pozostawić w trawniku, wtedy wysepka mała i podsadzić na dole np. hostami, żurawkami, paprociami, a reszta będzie w rabacie w bylinami i wrzosowiskiem, czy iglakami. Jak sobie zaplanujesz, trawy też mile widziane.

Zobacz w tym ogrodzie wg mojego pomysłu

http://www.gardenarium.pl/realizacje/ogrod-z-brzozami
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 08:30, 25 lis 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Zrobienie ślicznej wysepki w trawniku bez konkretnego pomysłu na przebieg rabat na całym ogrodzie zapędzi cię w "kozi róg" i nieustanne przesadzanie. Dopóki nie zaplanujesz całego ogrodu jako przemyślaną koncepcję na jego układ -nie będzie to jeszcze ogród a zbiór rabatek. Raczej poczekalnie roślin Dlatego zachęcam do narysowania całego ogrodu na papierze i wytyczenia linii trawnika, wysepek i rabat.

Kto posłuchał mojej rady, teraz cieszy się pięknym ogrodem i go tylko już ulepsza i upiększa w byliny.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Rumianka 08:32, 25 lis 2015


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10233
No i Danusia podsunęła gotowego pomysła, tylko realizować...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Gardenarium 08:39, 25 lis 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
AgataRed napisał(a)


Szał zakupów na targach rolnych (owies, jeżówki, liatra, rozplenica)

Prace przy rabacie



Nie kupuj pojedynczych roślin, gdybyś kupiła 11 jednakowych jeżówek,zrobiłabyś lepiej, a tak, brniesz w misz-masz czyli wszystkiego po trochu

A dlaczego nie włączyłaś lasku brzozowegop w rabatę, tylko brzozy sobie a rabata sobie? Rabatę trzeba dokleić do żywopłotu i zrobić jej linię. Dopiero sadzić na rabacie. Trawnik nie może pojawiać się ota tak chaotycznie gdzieś pomiędzy roślinami


Zaznaczyłam pola obsadzone roślinami, krzyżyki to jednakowe miskanty. Ciemnozielona linia to linia trawnika i rabaty jednocześnie.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 08:41, 25 lis 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
U ciebie brzózki są małe i jeśli tylko w tym miejscu - nie da się wysoliterować ich w trawniku,pozostaną na rabacie raczej.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
kamila66 08:44, 25 lis 2015


Dołączył: 03 wrz 2015
Posty: 5539
Gardenarium napisał(a)


W zagajniku brzozowym i ogrodzie niezbyt regularnym pozostawienie dwóch, a nawet więcej pni jest dobre. Uzasadnione, bo nie wygląda nudno.

Możesz taki efekt osiągnąć. Metamorfoza tego zakątka powinna opierać się na wytyczeniu gdzie rabaty a gdzie trawnik, można niektóre brzozy pozostawić w trawniku, wtedy wysepka mała i podsadzić na dole np. hostami, żurawkami, paprociami, a reszta będzie w rabacie w bylinami i wrzosowiskiem, czy iglakami. Jak sobie zaplanujesz, trawy też mile widziane.

Zobacz w tym ogrodzie wg mojego pomysłu

http://www.gardenarium.pl/realizacje/ogrod-z-brzozami


Ja to nawet dosadzałam małe brzózki między większe egzemplarze aby uzyskać efekt wielopniowości
____________________
Kamila-W oflisowym ogrodzie
Gardenarium 08:47, 25 lis 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
No i prawidłowo Chyba, że to szlachetne odmiany brzóz, wtedy można postąpić inaczej.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
yolka 16:21, 19 gru 2015


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
Witaj Agata, nareszcie znalazłam sąsiadkę, a tu Cisza niestety. Jestem z nad Jeziora Pakoskiego to naprawdę blisko.Mogłabym się podzielić roślinami. Pozdrawiam
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies