Gdzie jesteś » Forum » Wystawy ogrodnicze » Zieleń to Życie 2015

Pokaż wątki Pokaż posty

Zieleń to Życie 2015

Astrantia 10:17, 03 sie 2015


Dołączył: 22 lip 2015
Posty: 159
Czy wybieracie się w tym roku na wystawę? Czego szukacie zazwyczaj? Uważacie że warto tam jechać?
Ja jeżdżę tam od kilkunastu lat i szukam inspiracji, ciekawych pomysłów do ogrodu, nowości roślinnych, ciekawych połączeń roślin i ogólnie nowinek z branży ogrodowej.
Lubię książki, więc od razu mam różne wydawnictwa w jednym miejscu. Książka p. Danusi też pewnie będzie, ale musiałam ją kupić wcześniej Mam pytanie do autorki - czy na wystawie będzie można dostać autograf?
____________________
Zmiany przychodzą tylko wtedy, gdy ruszamy pod wiatr swoich nawyków... Kasia: witam-wszystkich-ogrodomaniakow ; 1-2-3-ogrod-start
Astrantia 11:24, 03 sie 2015


Dołączył: 22 lip 2015
Posty: 159
POKAZY, PREZENTACJE, WARSZTATY

5 września 2015 r. (sobota) 9.30 - 16.30 p. I, SALA B wstęp wolny
9.30-11.00
Kwiatowe emocje — pokaz florystyczny
dr hab. Ewa Skutnik, dr Julita Rabiza-Świder — mistrzynie florystyki, Katedra Roślin Ozdobnych, SGGW
11.20-11.50
Storczyki naturalne występujące w Polsce — wykład
Wiesław Gawryś, Ogród Botaniczny PAN w Powsinie — ekspert „Magnolii"
12.00-12.30
Zmysły ogrodów
dr Andrzej Pacholczak, Katedra Roślin Ozdobnych, SGGW

12.40-13.15
Zakładanie ogrodu. Dwa światy - ogród od początku i metamorfoza istniejącego ogrodu.
Danuta Młoźniak, założycielka i prowadząca portal OGRODOWISKO


13.25-14.00
Krzewy i byliny na kwitnące rabaty
Przemysław Bąbelewski — ekspert „Mojego Pięknego Ogrodu”
14.10-16.10
Wykład i pokaz kształtowania drzewek Bonsai
Marek Gajda — mistrz sztuki bonsai, Warszawska Szkoła Bonsai

Dopiero zerknęłam na plan wykładów i pokazów na wystawie, a tu taka niespodzianka Czyli biorę książkę i zgłoszę się po autograf
Szkoda, że te wykłady zawsze takie krótkie...
____________________
Zmiany przychodzą tylko wtedy, gdy ruszamy pod wiatr swoich nawyków... Kasia: witam-wszystkich-ogrodomaniakow ; 1-2-3-ogrod-start
Tess 14:21, 03 sie 2015


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Pewnie jeszcze będę na urlopie, więc nie mogłabym uczestniczyć, ale i tak się nie wybieram.
Nazwa szumna, impreza marna. Rośliny są prezentowane bez pomysłu (raz mi się tylko jedna kompozycja konkursowa podobała, rabata z ulem - miodzio!)
Zwykłe stoiska z roślinami. Zapewne dla ludzi z branży to jakieś wydarzenie, okazja do zaprezentowania się - ale dla zwykłego śmiertelnika nudą wieje.
Rozczarowało nawet mojego eMa.
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Astrantia 15:34, 03 sie 2015


Dołączył: 22 lip 2015
Posty: 159
Też już odnoszę takie wrażenie jeśli chodzi o tą wystawę, ale co roku tam zaglądam, żeby zobaczyć co nowego w branży ogrodniczej i wziąć namiar na ciekawe szkółki, producentów itp.
W ubiegłym roku ciekawe było stoisko Szmitów i u nich zawsze są jakieś ciekawe nowinki z roślin
____________________
Zmiany przychodzą tylko wtedy, gdy ruszamy pod wiatr swoich nawyków... Kasia: witam-wszystkich-ogrodomaniakow ; 1-2-3-ogrod-start
Gardenarium 20:09, 03 sie 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Co roku jest lepiej, jeśli chodzi o aranżacje przede wszystkim. Byłam chyba z 3 razy w JURY oceniającym stoiska, i to że nudą wieje, z taką oceną nie zgadzam się.

Nie jest to Chlesea Flower Show, ale nie oszukujmy sie, u nas producenci sami sponsorują swoje stoisska, Nie maja sponsorów. Stoisko Szmitów zawsze jest na światowym poziomie i nie tylko ich. Coraz więcej wspaniałych aranażacji. Trzeba popatrzeć na relacje na Ogrodowisku, są tęż zapraszani światowi projktanci, mozna sie obkupić w rośliny, kiermasze cą oblegane i dobrze zaopatrzone.

Polska jeszcze nie jest aż tak światowa jak tee wystawy, na które jeżdże od 12 lat, ale to co było kiedyś a co jest od kilku lat - to ogromna różnica na plus. Tak więc uważam że jeśli nie macie możliwości jeździć na światowe wystawy jak ja, to koniecznie odewiedźcie Zieleń to Życie.

W tym roku jestem członkiem miedzynarodowego JURY (m.in. z Mają Popielarską) wybierającgo Rośliny Roku. Potem mam wykład z pokazem zdjęć na temat podany wyżej.

Po wykładzie z przyjemnośęcią podpiszę książkę a potem udaję się na stoisko Multico również w tym celu Zapraszam serdecznie na wykład i do stoiska Multico.

Mamy imprezę w Polsce i z pewnoścą ta jest najważniejsza dla polskich ogrodników.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Tess 23:13, 03 sie 2015


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Oczywiście, dla wystawców-producentów, projektantów i ludzi z branży to jest wydarzenie, pewnie jedno z większych w Polsce.
Tego nie kwestionuję.
Ale dla ogrodników - jako szeroko rozumianych właścicieli ogrodów i ogródków - nudą wieje.
Zresztą mam wrażenie, że zwykli zwiedzający nie interesują ani organizatorów, ani wystawców.
Stoiska są nudne, ot, rządkiem poustawiane roślinki na półkach. Informacje trzeba wyrywać a i tak rzadko kto chce z człowiekiem nie z branży gadać.
Zecoraz więcej wspaniałych aranżacjach - no cóż, chyba lekkie nadużycie jest.
Jedno stoisko Szmitów (które owszem, zawsze trzyma poziom) jako ta pierwsza jaskółka - wiosny nie czyni
A relacje z poprzednich lat warto przejrzeć, i owszem, co zresztą już wcześniej uczyniłam. Wielu Forumowiczów wypowiadało się w tonie mało entuzjastycznym.
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Gardenarium 22:59, 28 sie 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Tess radzę ci jeździć na Chelsea i inne światowe wystawy do Anglii, USA i Francji i nie wiadomo gdzie jeszcze. Ema też ze sobą weź. Ja już byłam 12 razy na CHFS plus inne typu Hampton. Birmingham - więc na pewno nie będziesz zawiedziona. Nie spodziewaj jednak się CHFS w Warszawie, to pewne, może kiedyś


____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 23:15, 28 sie 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Zapraszam na spotkanie na wykładzie o zakładaniu i metamorfozie ogrodu (pokaz ze zdjęciami) 12.40-13.15
Zakładanie ogrodu. Dwa światy - ogród od początku i metamorfoza istniejącego ogrodu.


a potem na stoisko Multico.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Tess 19:03, 30 sie 2015


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Gardenarium napisał(a)
Tess radzę ci jeździć na Chelsea i inne światowe wystawy do Anglii, USA i Francji i nie wiadomo gdzie jeszcze. Ema też ze sobą weź. Ja już byłam 12 razy na CHFS plus inne typu Hampton. Birmingham - więc na pewno nie będziesz zawiedziona. Nie spodziewaj jednak się CHFS w Warszawie, to pewne, może kiedyś

Dzięki za rady, ale nie skorzystam
Znam ciekawsze i pożyteczniejsze sposoby spędzania czasu wolnego. A na "Zieleń to życie" szkoda mi czasu - po prostu.
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Margarete 14:14, 02 wrz 2015


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
A ja sie właśnie wybieram na tę wystawe. Co roku o tej porze byłam na Swiecie Róży w Kutnie, w tym roku też obie imprezy sie nakładaja terminami ale wybrałam Warszawe, zobaczymy...sama sobie wyrobie zdanie na ten temat
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies