Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w Klein Kottorz

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w Klein Kottorz

daszum 12:45, 09 wrz 2015


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4394
Dzisiaj proszę Was o pomoc w urządzeniu rabaty w kształcie trójkąta , bezpośrednio przy wejściu na działkę, na którą nie mam żadnego pomysłu. Przepraszam za bałagan, ale dom jest w trakcie remontu.








Wymiary trójkąta:
- bok, gdzie bezlitośnie obcięto po 1/3 każdej tui - 19,5 m
- bok na wprost wejścia, gdzie się ostało 6 wysokich szmaragdów - 11,5 m
- najdłuższy bok z krawężnikiem - 20 m

W pasie pomiędzy wysokimi tujami i hałdą piasku nie można nic posadzić, ponieważ jest tam betonowy przepust. Przez działkę przechodzi zabetonowany rów, który za moją działką jest odkryty (widoczny za hałdą piasku na drugim zdjęciu).

Poradźcie, co posadzić przed tymi uciętymi tujami, czy szmaragdy i czekać aż podrosną, a może np. ogniki, czy jeszcze coś innego.

Myślałam o jakiejś różance na tej rabacie, ale nic mi się ostatecznie nie wykrystalizowało.
Baza roślin do wykorzystania jest w moim wcześniejszym poście.
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
Izolda 13:00, 09 wrz 2015

Dołączył: 24 wrz 2013
Posty: 200
Bezlitośnie dotnij pozostałe 6 tuj na takiej samej wysokości i pociągnij dalej szmaragdy przed uciętymi tujami, wytycz kształt rabaty. Od razu masz eleganckie tło dla różanki.
____________________
daszum 14:40, 09 wrz 2015


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4394
Dziękuję Ci za radę, ale nie jestem przekonana, że te pozostałe tuje należy tak drastycznie przyciąć.
Jakaś niewidzialna ręka przycięła bezlitośnie tuje w czasie kiedy załatwiałam formalności związane z zakupem, a to trochę trwało. Po ścięciu wyglądało to makabrycznie, myślałam, że rośliny tego nie przeżyją. Nie chciałabym tego robić pozostałym. To są wielkie tuje, mają około 3 m wysokości.
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
roma2 19:35, 29 wrz 2015


Dołączył: 28 sie 2014
Posty: 2976
Co tam u Ciebie Krajanko? Ja zasuwam na działce ostro, ale to robota, której nie widać. Na razie! Pozdrawiam.
____________________
Komendówka
daszum 17:15, 30 wrz 2015


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4394
Pracowałam nad tą trójkątną rabatą, ale jakiś wirus mnie powalił i teraz na leżąco obmyślam plany ogrodowe.
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
Aga 17:39, 30 wrz 2015


Dołączył: 30 lis 2012
Posty: 732
daszum napisał(a)
Dzisiaj proszę Was o pomoc w urządzeniu rabaty w kształcie trójkąta , bezpośrednio przy wejściu na działkę, na którą nie mam żadnego pomysłu. Przepraszam za bałagan, ale dom jest w trakcie remontu.








Wymiary trójkąta:
- bok, gdzie bezlitośnie obcięto po 1/3 każdej tui - 19,5 m
- bok na wprost wejścia, gdzie się ostało 6 wysokich szmaragdów - 11,5 m
- najdłuższy bok z krawężnikiem - 20 m

W pasie pomiędzy wysokimi tujami i hałdą piasku nie można nic posadzić, ponieważ jest tam betonowy przepust. Przez działkę przechodzi zabetonowany rów, który za moją działką jest odkryty (widoczny za hałdą piasku na drugim zdjęciu).

Poradźcie, co posadzić przed tymi uciętymi tujami, czy szmaragdy i czekać aż podrosną, a może np. ogniki, czy jeszcze coś innego.

Myślałam o jakiejś różance na tej rabacie, ale nic mi się ostatecznie nie wykrystalizowało.
Baza roślin do wykorzystania jest w moim wcześniejszym poście.

Witaj może posadz na tle tych tuj śliwy wiśniowe a pod nimi hortensje .
____________________
Nowe miejsce nowy ogród
Aga 17:52, 30 wrz 2015


Dołączył: 30 lis 2012
Posty: 732

Nie wiem czy coś z tego zrozumiesz
1- to brzoza
2-śliwy wiśniowe
3-trawy miskanty jasne varengiatus
4-mogą być żurawki bordowe lub berberysy bagatelle
5-hortensje bukietowe
6-trawy miskanty
7-żurawka pomaranczowa albo trzmielina
____________________
Nowe miejsce nowy ogród
daszum 23:09, 04 paź 2015


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4394
Aga dziękuję Ci bardzo za projekt, niestety brzoza odpada ponieważ w obrębie tego trójkąta jest zarurowany rów i nie mogę sadzić wysokich drzew.
Mój pomysł jest podobny, w głębi trójkąta posadziłam buka pospolitego purpurea pendula, są też hortensje bukietowe, wkrótce będą miskanty i żurawki.Nad śliwami wiśniowymi się zastanowię, ale myślę, że one teraz nie będą pasować do buka.
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
daszum 09:00, 18 lip 2016


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4394
Długo mnie nie było, ale w końcu się zmobilizowałam i pokażę aktualne zdjęcia.
Najpierw trójkącik z przodu:







____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
daszum 09:09, 18 lip 2016


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4394
Teraz troszkę inne widoczki:









____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies