Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » U Agi - czyli słońce i piach

Pokaż wątki Pokaż posty

U Agi - czyli słońce i piach

ag_zie 19:08, 12 cze 2018


Dołączył: 07 sie 2014
Posty: 3579
I kto znajdzie śliweczkę na Nigrze


____________________
Pozdrawiam, Agnieszka U Agi czyli słońce i piach
ag_zie 22:18, 13 cze 2018


Dołączył: 07 sie 2014
Posty: 3579
No i moje plany na ten rok....hmm..nie wiem czy mi się uda
W tym roku - skopać i wybrać co się nie nadaje i posadzić drzewa
Rozstawione wiaderko i piłka - to drzewa
Zielony stożek to prawdopodobnie koreanka - dawny niezbyt dobrze zrealizowany zakup (a jeśli się mylę to proszę wyprowadźcie mnie z błędu)....
total to około 12 metrów....kopania
____________________
Pozdrawiam, Agnieszka U Agi czyli słońce i piach
ag_zie 22:26, 13 cze 2018


Dołączył: 07 sie 2014
Posty: 3579
A jak bym chciała...
od lewej przy koreance - powtórzenie rabaty pod klonem czyli rozplenica i rozchodnik uwielbiam je w zespole
Drzewa - szt.3 lub 4.... hmmm... tu mam problem z wyborem. z racji na to że obok są Nigry to raczej drzewka powinny być zielone, smukłe i co najważniejsze - dla laików ogrodowych z ogrodowiskowych to przychodzi mi do głowy grab i buk. Brzoza odpada.
Te białe krzaczki to trawki - jeszcze nie wiem jakie ale takie srebrzyste (jak u Ren133 Jak ożywić mój szmaragdowy...., ma takie na grabowej
Pomarańczowe krzaczki to jeżówki, te zwykłe.
A z przodu...nie mam pomysłu. Może coś zimozielonego aby w zimie smutno nie było.
Co radzicie? Pomocy!


____________________
Pozdrawiam, Agnieszka U Agi czyli słońce i piach
ag_zie 22:28, 13 cze 2018


Dołączył: 07 sie 2014
Posty: 3579
Tu na razie jest słonecznie ale jak tujki urosną to będzie cień. Wystawa północna.
____________________
Pozdrawiam, Agnieszka U Agi czyli słońce i piach
Mirka 23:30, 13 cze 2018


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
ag_zie napisał(a)
A jak bym chciała...
od lewej przy koreance - powtórzenie rabaty pod klonem czyli rozplenica i rozchodnik uwielbiam je w zespole
Drzewa - szt.3 lub 4.... hmmm... tu mam problem z wyborem. z racji na to że obok są Nigry to raczej drzewka powinny być zielone, smukłe i co najważniejsze - dla laików ogrodowych z ogrodowiskowych to przychodzi mi do głowy grab i buk. Brzoza odpada.
Te białe krzaczki to trawki - jeszcze nie wiem jakie ale takie srebrzyste (jak u Ren133 Jak ożywić mój szmaragdowy...., ma takie na grabowej
Pomarańczowe krzaczki to jeżówki, te zwykłe.
A z przodu...nie mam pomysłu. Może coś zimozielonego aby w zimie smutno nie było.
Co radzicie? Pomocy!


Aga plan fajny tylko jakie ty trawki widzisz pod tujami?
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Kasya 05:31, 14 cze 2018


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41862
Ha, ja tez mam śliwkę na Nigrze tylko nie wiem jak poznać ze juz dobra
I widzę co się u ciebie szykuje...uff
Ale napisze cos potem jak będę przy komputerze

A pisałaś gdzieś jakie to str świata ?
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
iwka 09:03, 14 cze 2018


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
u Reni to chyba miskant ML
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
Kasya 10:21, 14 cze 2018


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41862
Aga, a jakie klimaty ty chcesz ? czy taki ascetyczny porzadek bardziej ? to wtedy kilka jednakowych drzewek...
czy jakis malowniczy widok ? to wtedy wieksza roznorodnosc form i gatunkow...

ja bym mie umiala sie zdecydowac na tylko grany w rzadku

a co z pieknymi dereniami kwitnacymi ? /zobacz u bozgi/
albo ambrowiec kolumnowy
albo klony...
albo...
jak dla mnie to graby takie troche nudne ale pasujace do nowoczesnego minimalizmu
mozesz tez wybrac sie do mnie bo u mnie jest pewna roznorodnosc drzew i mozna obejrzec co jak wyglada na zywo
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
ag_zie 10:30, 16 cze 2018


Dołączył: 07 sie 2014
Posty: 3579
iwka napisał(a)
u Reni to chyba miskant ML
zgadza się - bardzo mi się podobają i chciałabym je u siebie - czyli trawy już są wybrane
____________________
Pozdrawiam, Agnieszka U Agi czyli słońce i piach
ag_zie 10:38, 16 cze 2018


Dołączył: 07 sie 2014
Posty: 3579
Kasya napisał(a)
Aga, a jakie klimaty ty chcesz ? czy taki ascetyczny porzadek bardziej ? to wtedy kilka jednakowych drzewek...
czy jakis malowniczy widok ? to wtedy wieksza roznorodnosc form i gatunkow...

ja bym mie umiala sie zdecydowac na tylko grany w rzadku

a co z pieknymi dereniami kwitnacymi ? /zobacz u bozgi/
albo ambrowiec kolumnowy
albo klony...
albo...
jak dla mnie to graby takie troche nudne ale pasujace do nowoczesnego minimalizmu
mozesz tez wybrac sie do mnie bo u mnie jest pewna roznorodnosc drzew i mozna obejrzec co jak wyglada na zywo

Kasiu, dużo się zastanawiałam nad Twoim wpisem i muszę przyznać Ci rację - taki klimat u mnie raczej się nie przyjmie. Lubię oglądać takie ogrody jak Reni.
Mój - sama nie wiem. Na pewno będzie niedoskonały. Lubię duże rabaty gdzie jest jednolite nasadzenia, powtarzające się lub z minimalną zmianą.
Jeśli chodzi o drzewo to ostatnio byłam w szkółce i takie cudo widziałam


____________________
Pozdrawiam, Agnieszka U Agi czyli słońce i piach
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies