Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Wszystko od zera

Pokaż wątki Pokaż posty

Wszystko od zera

mst 14:32, 10 lut 2016


Dołączył: 07 wrz 2015
Posty: 84
Dzieki za pomoc uf juz jest dobrze!
____________________
Magda-wszystko od zera
Dominika11 14:37, 10 lut 2016


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
działa - super
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
mst 14:42, 10 lut 2016


Dołączył: 07 wrz 2015
Posty: 84
Super tez sie ciesze ze sie udało
____________________
Magda-wszystko od zera
mst 16:48, 11 lut 2016


Dołączył: 07 wrz 2015
Posty: 84
[img
____________________
Magda-wszystko od zera
mst 16:52, 11 lut 2016


Dołączył: 07 wrz 2015
Posty: 84
Zrobiłam dzisiaj kilka zdjec moze teraz lepiej to widac po lewej i po prawej stronie domu posadzone sa te same roslinki,na ostatnim zdjeciu widac miejsce z tujami gdzie ma powstac jeszcze jedna rabatka z trawami i hortensjami czyli tu,prosze jeszcze o propozycje bo jak widzicie to narazie słabo to wygląda
____________________
Magda-wszystko od zera
Dominika11 17:52, 11 lut 2016


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
a to miejsce nie było już planowane ???
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
Gardenarium 17:53, 15 lut 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
mst napisał(a)
Witam ponownie!



Przywołana do tablicy pojawiam się z pomocą. Moja pomoc jest kreatywna a nie krytykująca

Mam pomóc, to pomagam.

To co masz na rabacie to kropla w morzu potrzeb. Malutkimi roślinkami i kilkoma żurawkami (w tym każda inna) nie załatwisz kompozycji tej rabaty.

Te pojedyncze bukszpany sa zupełnie niepotrzebne. Bo co z nich ma powstać?
Źle, że kupujesz po jednej żurawce, to kolekcja nie kompozycja. Mam nadzieję, że dalej znajdę jeszcze miejsca do rad.

Tutaj posadź np trzy trzmieliny na pniu, pod nimi 9 zurawek bordowych, przy pniu po jakiejś niskiej trawce po 2 - 4 szt w nogach trzmielin.

Nie wiem gdzie masz tutaj okna, ale trzmieliny raczej w tle ściany, nie okien., Może jeszcze w większych polach wolnych po 3 hortensje 'Bobo" ??
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 18:01, 15 lut 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Znalazłam, są okna. Teraz widać.

mst napisał(a)


O to mi chodziło. Takim sadzeniem, jak teraz robisz nic nie osiągbniesz uwierz mi. Lepiej kup 11 jednakowych zurawek niż 11 każda inna. te same pieniądze a efekt znacznie lepszy.



Donica lub dwie na wejściu.

Trzmieliny pienne, ładne, proste pnie, nie jakieś krzywulce

Żurawki piękne, bordowe z lewej. Hortensje Bobo pomiędzy 3-5 szt.

Niebieskie? Kostrzewy, sesleria lub inny kolor trawek, ale jednakowe. I w to cebulowe.
W seslerie tulipany burgundowe, w żurawki tulipany białe. A pod hortensje narcyzy, będą kwitły gdy gołe gałęzie świeca pustkami wiosną.

I po robocie
Prawa strona żywopłot z choiny kanadyjskiej co by za tło robiła. Jakieś bordowe drzewo, może sliwa wiśniowa? Po prawej stronie.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 18:02, 15 lut 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
mst napisał(a)
Zrobiłam dzisiaj kilka zdjec moze teraz lepiej to widac po lewej i po prawej stronie domu posadzone sa te same roslinki,na ostatnim zdjeciu widac miejsce z tujami gdzie ma powstac jeszcze jedna rabatka z trawami i hortensjami czyli tu,prosze jeszcze o propozycje bo jak widzicie to narazie słabo to wygląda


A co to za żywopłot? Strasznie krzywy, nie kupuj takich kiepskich roślin, bo nie zdobią wcale

Kobieto zlituj się i nie kupuj takiego czegoś
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
mst 18:37, 15 lut 2016


Dołączył: 07 wrz 2015
Posty: 84
Oj to mi sie dostało,ten żywoplot to tuje gold perle,mam zamiar je przyciac na wiosne aby nabrały kształtów i przed nimi tez zrobic rabate myslałam o hortensji limelight,miskantach,rozplennicy,trawkach i żurawkach, co pani o tym sądzi?Wracajac do tamtych rabat to bardzo mi sie podoba propozycja tylko ze wiekszosc tych roslin chyba fajnie wyglada w okresie letnim a pozniej rabata bedzie pusta a jest to frontowa strona i myslałam aby wiekszosc była zielona przez cały rok,myslalam aby kupic kulki bukszpanowe lub stozki moze cis na pniu i zurawki w jednym kolorze, trawki i jeszcze moze ciemierniki,jest tam duzo cienia,co pani o tym sadzi,przepraszam ze marudze i bardzo dziekuje!!!!!!!!!!!
____________________
Magda-wszystko od zera
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies